Peenega suuri loomi laskma ???!!

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Peenega suuri loomi laskma ???!!

Postitus Postitas gunnar »

Selline teema siis et viimasel ajal kuulen enda jaoks juba liiga tihti juttu stiilis et ".222 on seale küll, panen 1 täpse lasu ja maas ta on". Samuti et vene 5.6x39 ? (vist) põdra jaoks piisav. Endal ajab siuke jutt harja punaseks teeb meele tigedaks, kuidas siinsel rahval kogemust selliste tegelastega ja nende laskmisega ? Ma saan aru et võib ju isegi õnnestuda, aga kas see on riski väärt ???
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma olen näinud korra kuidas .222ga siga lasti, varitsusest. Jäi kohe maha. Samuti olen näinud kuidas 30-06ga lastakse siga, ei jäänud maha, mitmeid kilomeetreid oli palju verd. Seega, iga püssiga tuleb täpselt lasta. Ses suhtes on kindel, et suurem kaliiber ja raskem kuul teevad sama tabamuse korral rängema töö. Ja kuna seauds on seadus ning peene pudiga oleks praaki kindlasti palju rohkem, siis rohkem ei kommi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Endalgi kapis selle kaliibriga püss (.222 Rem) ja siiani pole mul sellist mõtetki pähe tulnud, et sellega üle kitse miskit laskma minna. Teised käivad varitsusest siga ja põtra laskmas, aga mina vesistan kuna jämedama kal. vintrelva ei oma. Olen isegi kuulnud sea ja põdra laskmisest püssiomanikelt selle kaliibriga. Siiani vaid sellist juttu, et hästi jääb maha ja praagist pole sõnagi olnud, aga kui paljud sellist juttu ikka reklaamivad. Eks ta üks haige värk ole. :(
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Mõnes mõttes oleks läbimõõdupiirangu asemel mõistlik kehtestada märgile edasiantava energia normid, nagu on näiteks Austrias. On ju selge, et näiteks .22-250 on hulga efektiivsem kui sama läbimõõduga .222Rem
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

22-250? Okei, aga kuidas sellest 100m peale 2700J välja imed?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Asi ju eeskirjades kirjas ja miks üldse teisiti talitada ning sellega kiidelda, aru ma ei saa.Meile ikka selline jaht ei sobi, et spordikaga maksa ja siis kõnnid järel kuni maha kukub :evil:
Endal ka .222 kapis ja samuti kui Kakukesel, pole mõtetki pähe tulnud, et kitsest suuremat ulukit lasta.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Samas võib juba ka arutada, miks osad mehed lasevad põrsaid ja kesikuid ikkagi kartetsiga ja kasutatakse suurulukijahil täismantel kuule.
Mõned inimesed on lihtasalt omaarust teistest targemad ja teevad mis tahavad. Põhjendusi oskab igaüks ju oma lollustele tuua.
Võrluseks võib ju tuua, et miks mõni sõidab talvel suvekummidega ja mõni mitte:)
See, kes tapab, pole veel jahimees
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

indian kirjutas:22-250? Okei, aga kuidas sellest 100m peale 2700J välja imed?
Antud kaliibrid tõin lihtsalt näiteks, et kuuli läbimõõt ei ole ainuke tähtis parameeter. Ma pole poole sõnagagi öelnud, et .22-250ga peaks põtru küttima hakkama.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa, on arvamusi ka, et .222 jäägu pigem pisiloomade laskmiseks, kitse jaoks teda ka liiga vähe (just eile kuulsin). Aga kui .222 ja suurulukijahist rääkida, siis sel teemal olen ka negatiivsetest näidetest kuulnud (u nii, et ajus lastakse, täismantliga, ja maha eriti ei kipu jääma).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Neil ``täismantlimeestel`` kas lapsed sõjaväes või ise ehk sõbrad KL-is. Loll lugu igatahes. Tuleks mõni teistele hoiatuseks kinni panna, et kaitseväe või KL-i moona laiali ei tassitaks. Selles suhtes oli nõukaaeg positiivne, sellise nalja eest pisteti puuri nagu naksus. Meil üks sõjakoolis torkas karauulis lustist selle CKC-i orakujulise täägiga postil autokummid puruks, kaks aastat sai. Kaitsevägi kui pühapäevakool, moon laiali, poisid emme juures kodus jne. Kurb.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Ega vana koer uusi trikke ei õpi. Tavaliselt on need ikka vanemad mehed kes seda teevad ( või on noored mehed vanematelt õppinud) kui ikka vanasti lasti seapõrsaid kartetsiga, siis lastakse nüüd ka, sest ega sead ole muutunud vaid seadused. Samuti lasti vanasti suurulukit sellega mis kätte saadi, ega vist mingi aeg peale selle barsi mingit muud vintraudset ei olnud jahis kasutusel.
Kardan et kui kunagi keelatakse jaht ära 6,5 mm siis need kes seda kasutavad täiesti seaduslikult kasutavad seda ikka edasi lihtsalt mitteseaduslikult.

Arvan et vanu mehi ei anna enam muuta, tuleb rohkem rõhku panna et nende käitumine noortele edasi ei kandu, vaid nad ikka saaksid aru et mida millega lastakse ja miks.
Õpetati ka mind kui siledaga metsas käisin et teise rauda pane ikka kartets, ja samuti ka praegu antakse ikka nõu et kui koeraga seajärel siis lase ikka täismantliga. Eriti peale seda kui lasin ühe põrsa pikuti pooleks, siis oli neid õpetajaid ikka palju.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

indian kirjutas:22-250? Okei, aga kuidas sellest 100m peale 2700J välja imed?

lasti paar päeva tagasi sokk antud kaliibriga 150pialt,abasse,loom kohe maas,mu 308 ei lõhu eluski nii palju,hirmus hakkliha.
243win
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Su 308 ei saa ilmas säherdust vunki saba alla kui see 22-250, kiiruse vahe on ikka märgatav, sel 150m peal veel sama kiirus mis 308-l minema hakates. Aga selle ühe lasu peale pole ka mõtet üldistust teha, ehk juhtus sellise koha peale lihtsalt pihta saama mis pasteeti tegi.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Aba pihta lastes teeb iga kaliiber sest kohast hakkliha, no võibolla mitte .22LR ja täismantelkuulid ka.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See kui hullult kuul lõhub ja kildu loobib oleneb suuresti ka kuulist, näitena võiks tuua, kui hanejahis lasti vindiga kahe lasuga 7 hane. Ühele pihta ja sealt lendas kuul kildudeks ja viis veel paar kolm hane endaga kaasa.
Vasta