Jant kantslitega

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

eh, teate mulle ka ei meeldi et naabrimees 200 m kaugusel minu maast/majast autoga sõidab.....koerad krt ehmatavad....hauguvad....jahikoera psüühika on ju nõrk....teeks pildi....paneks lehte....poliitik vaataks ....saaks aru....ja keelaks ära .....autoga sõitmise....krt tulevad igasugused mu õue alla...
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Sarvik kirjutas:eh, teate mulle ka ei meeldi et naabrimees 200 m kaugusel minu maast/majast autoga sõidab.....koerad krt ehmatavad....hauguvad....jahikoera psüühika on ju nõrk....teeks pildi....paneks lehte....poliitik vaataks ....saaks aru....ja keelaks ära .....autoga sõitmise....krt tulevad igasugused mu õue alla...


See on tervisele suhteliselt kahjutu, kui auto paarisaja meetri kauguselt mööda sõidab ja koertel närvid läbi on.
Hull lugu on siis, kui mingi õnnetu juhuse läbi peaks kuul majja või seal läheduses viibivate elanike sisse sattuma...Jahimehed peaks ju hästi teadma lugusid kuuli imepärastest rikošhettidest...
Siin on kivi ka seaduseloojate kapsaaeda. Peab konkreetselt määratlema kauguse asulatest või yksikutest elumajadest, kus pukk asuda võib.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

Estlander kirjutas:See on tervisele suhteliselt kahjutu, kui auto paarisaja meetri kauguselt mööda sõidab ja koertel närvid läbi on.
Hull lugu on siis, kui mingi õnnetu juhuse läbi peaks kuul majja või seal läheduses viibivate elanike sisse sattuma...Jahimehed peaks ju hästi teadma lugusid kuuli imepärastest rikoshettidest...
Siin on kivi ka seaduseloojate kapsaaeda. Peab konkreetselt määratlema kauguse asulatest või yksikutest elumajadest, kus pukk asuda võib.


just....üks auto krt, teelt välja ja hooga üle põllu....enne koerakuuti jäi pidama....uh...tuli välja et oli purupurjus loomakaitse aktivist ise....tahtis pärast koerakuuti magama minna.....just..... kivi seaduseloojate kapsaaeda....auto on kordades ohtlikum kui minu püss...kusiganes ta ka ei asuks

_______________________
ja nii nad selle hundi kodustasidki....
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Sarvik kirjutas:
Estlander kirjutas:See on tervisele suhteliselt kahjutu, kui auto paarisaja meetri kauguselt mööda sõidab ja koertel närvid läbi on.
Hull lugu on siis, kui mingi õnnetu juhuse läbi peaks kuul majja või seal läheduses viibivate elanike sisse sattuma...Jahimehed peaks ju hästi teadma lugusid kuuli imepärastest rikoshettidest...
Siin on kivi ka seaduseloojate kapsaaeda. Peab konkreetselt määratlema kauguse asulatest või yksikutest elumajadest, kus pukk asuda võib.


just....üks auto krt, teelt välja ja hooga üle põllu....enne koerakuuti jäi pidama....uh...tuli välja et oli purupurjus loomakaitse aktivist ise....tahtis pärast koerakuuti magama minna.....just..... kivi seaduseloojate kapsaaeda....auto on kordades ohtlikum kui minu püss...kusiganes ta ka ei asuks

_______________________
ja nii nad selle hundi kodustasidki....



Kutil pidi ikka vähemalt 300 sees olema, et 200m yle põllu su koera häärberini liuelda :)
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Ise nõustun mõne inimese eelpool mainitud arvamusega.Ega pole just eriti mugav kui ca 200 M kaugusel asub Jahikantsel kust igahetk võib tulla ootamatuid laske mis nii ennast kui lapsi ning teisi elanikke ehmatavad.Samuti on see raadius nii väike , et kuul võib ka maja poole joosta(kuigi ei usu ,et on nii hull jahimees ,et hakkab maja poole laskma )kasvõi siis juba rikošettist.Aga olen kindel ,et lahendusele oleks jõutud ka ilma lehes lõugamata.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sooh ? Et mingi ühe-kahe juhtumi pärast kohe peakski nagu seadusesse sisse kirjutama ? Aga miks ainult kantsli asukoha.....siis ikka juba üldse jahipidamise keeld elamule-suvilale lähemalt kui X m. Hiljem hea suurendada, kui mõne tähtsa nina maja liiga lähedale peaks jääma.

Muideks, tiheasustusalad, kus ohutu jahipidamine ei ole võimalik, ei ole jahimaa. Seega hajaasustusalad on põhimõtteliselt sellised alad, kus ohutu jahipidamine ei ole välistatud. Mistõttu tulekski justnimelt majaomanikul kas loota sõbralikule kokkuleppele või asjaga lihtsalt harjuda.

BM
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Mina igatahes ei mõelnud mingit seadusemuudatust sellepärast nüüd...

Lihtsalt ega endalgi hea pole kui maja külje alla paugutamine toimub.
Ja see on minu erapooletu arvamus niiet...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

Eraser kirjutas:Ise nõustun mõne inimese eelpool mainitud arvamusega.Ega pole just eriti mugav kui ca 200 M kaugusel asub Jahikantsel kust igahetk võib tulla ootamatuid laske mis nii ennast kui lapsi ning teisi elanikke ehmatavad.Samuti on see raadius nii väike , et kuul võib ka maja poole joosta(kuigi ei usu ,et on nii hull jahimees ,et hakkab maja poole laskma )kasvõi siis juba rikošettist.Aga olen kindel ,et lahendusele oleks jõutud ka ilma lehes lõugamata.


ok, lõpetan iroonitsemise ja räägin tõsiselt:

* naabermaa omanikul pole mingit juriidilist alust keelata/lubada/ soovitada/või misigane moel takistada seda kui ma omale maale (või jahirenditud maale) kantsli ehitan ja seal loomi söödan/jälgin /lasen....see on samasugune lalin nagu tln-s miljonivaate ette uus maja kerkis.....kui mees ostab vana metsakordoni pidi ta teadma et riskib ka jahimehi kohata...ja see on tema probleem mitte jahimeeste probleem....
* ma usun et ka meie mõnest kantslist annaks pilt teha kus taustaks mingi hoone .....missest et nad pole laskesektoris.....vaadake seda ajalehepilti ikka jahimehe pilguga.....ei märka ma seal ei sööta ega söödapõldu...lage heinamaa .....ja vaid tuleku autojäljed....laskesektor ikka enamasti vastu metsa on.....mõelge oma kantslite peale....
* ja seda ma mõtlen samuti täitsa tõsiselt et auto on kordades ohtlikum kui püss...(1,5 milj elanikku=> 200 surnut /aastas.....15 tuh jahimeest.....mitte ühtegi surnut/aastas )
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Sarvik kirjutas:
Eraser kirjutas:Ise nõustun mõne inimese eelpool mainitud arvamusega.Ega pole just eriti mugav kui ca 200 M kaugusel asub Jahikantsel kust igahetk võib tulla ootamatuid laske mis nii ennast kui lapsi ning teisi elanikke ehmatavad.Samuti on see raadius nii väike , et kuul võib ka maja poole joosta(kuigi ei usu ,et on nii hull jahimees ,et hakkab maja poole laskma )kasvõi siis juba rikošettist.Aga olen kindel ,et lahendusele oleks jõutud ka ilma lehes lõugamata.


ok, lõpetan iroonitsemise ja räägin tõsiselt:

* naabermaa omanikul pole mingit juriidilist alust keelata/lubada/ soovitada/või misigane moel takistada seda kui ma omale maale (või jahirenditud maale) kantsli ehitan ja seal loomi söödan/jälgin /lasen....see on samasugune lalin nagu tln-s miljonivaate ette uus maja kerkis.....kui mees ostab vana metsakordoni pidi ta teadma et riskib ka jahimehi kohata...ja see on tema probleem mitte jahimeeste probleem....
* ma usun et ka meie mõnest kantslist annaks pilt teha kus taustaks mingi hoone .....missest et nad pole laskesektoris.....vaadake seda ajalehepilti ikka jahimehe pilguga.....ei märka ma seal ei sööta ega söödapõldu...lage heinamaa .....ja vaid tuleku autojäljed....laskesektor ikka enamasti vastu metsa on.....mõelge oma kantslite peale....
* ja seda ma mõtlen samuti täitsa tõsiselt et auto on kordades ohtlikum kui püss...(1,5 milj elanikku=> 200 surnut /aastas.....15 tuh jahimeest.....mitte ühtegi surnut/aastas )



Auto asjas on sul jah õigus.
Samuti ka selles ,et tahtest tahtmata tuleb arvestada jahimeeste kohalolekuga , kuid pole siiki meeldiv ,et nii vahetus läheduses kõmmutatakse.
Ja vb pole tõesti laskesektoris ei vaadanud seda pilti seal suurendatult.Samuti nüüd mõtlema hakates,kui palju seal ikka seda laskmist toimub... Siiski minu arust ebamugav sealsele elaniule kui ta pidevalt kohapeal asub.Aga sellepärast lehte ronida...ei tea.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vaatasin ka seda pilti suurelt ja seda "metsa" mis maja ette jääb.
Jahimaa on tavaliselt mitu tuhat ha suur, kas tõesti ei leia paremat kohta puki jaoks. See võsa mis seal ees no küll vindi kuuli ei püüa. Pärast jälle jupp lällutamist, et no juhtus. On seda siis tõesti vaja, eriti kui kohalikud vastu. See jutt on küll jama jutt, et miks siis ei läinud kohalik rääkima kui pukki ehitati. Järsku oli see kohalik parasjagu neil aegadel kodunt ära vms? Vabandusi leiab alati igalt poolt, aga suhelda tuleb omavahel aktiivselt siis pole ka jamasid. Võib tõesti öelda, et juriidiliselt on kõik korrektne, aga mainele see head ei tee, kui vägikaigast hakata vedama ja kellegist teerulliga üle sõita.
Ise sellise võsa taustal, kui maja paistab küll ei hakkaks rebast laskma. Pärast on kodus nii kehva mõelda, et kuhu see kuul ikkagi läks, kas jäi puusse pidama või .....
Suhelda, suhelda, suhelda ja veel kord suhelda on vaja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

kakuke kirjutas:Ise sellise võsa taustal, kui maja paistab küll ei hakkaks rebast laskma. Pärast on kodus nii kehva mõelda, et kuhu see kuul ikkagi läks, kas jäi puusse pidama või .....
.

Eelmisel nädalal lasin vastu suurt metsa heinamaal repsi. Täismantel. Repsil täpselt kõhu alt läbi, lume pealt viskas uuesti ülesse. Siis kuulsin vähemalt kolme plaksu, kuidas kuul puude vahel hulkus. Sellise ilmaga, kus puud on külmund ja lumel koorik, lähevad kuulid oi-oi kui kergesti hulkuma.
Ei ole ise nii lähedale majadele pukke ehitanud ja ei ehita ka. Omal oleks seal imelik istuda.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Vaatasin Soome jahiseadust, seal on kirjas
Ilman rakennuksen omistajan tai haltijan nimenomaista lupaa eläintä ei saa ampua 150:tä metriä lähempänä sellaista rakennusta, jossa asutaan.
Ehk ilma hoone omaniku või valdaja otsese loata ei saa lasta ulukit lähemal kui 150 meetrit sellisest hoonest, mis on asustatud(elatakse)
Üpris leebe.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Kõik võib küll JOKK olla, aga selge on see, et kui ilma maja omanikuga arutamata tema hoovi puki teed, siis ise vist ikka teravaid elamusi otsid.Põhjus võib muidugi juurde pääsu tees olla.Saab autoga ilusti sööda kõrvale, pole jalutada vaja, aga siis pole vist üldse jahil mõtet käiagi, võib parem tugitoolist digi tv-st animal planetit vaadata.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

:M Ei tea kas eestlasel on see endale tähelepanu tõmbamine nii tähtis v ei osata oma ajusid üldse kasutada? Kuidas on võimalik,et sellise väikse asjaga oma jõududega hakkama ei saa,ikka peab kuhugi pasundama jooksma!? Kuidas SINA majaomanikuna käituksid?
Üks sellekohane kogemus eneselt! Suvel käisime ühes nisupõllus sigu passsimas ja samuti tulid autod jätta üksiku maja lähedale kus uudismaa tee lõppes(maja asus sama põllu ääres).Meie varitsus asus vähemalt poole km kaugusel majast ,aga omanikul oli võimalus meie kohalolek alati fikseerida.Mis teda õieti häiris ,ei teagi ,võimalik ,et lihtsalt eestlase loll kadedus.Igaljuhul läksid käiku igasugused meile mittemeeldivad tegevused .Kohe algas kas kibe muruniitjaga põristamine ,keerati raadijo põhja,taoti iga veidikese aja tagant potikaasi kokku ,või siis huilati niisama iga viie minuti järel ukse vahelt. No mis jahti sa sellises kohas pead? Tuli lihtsalt loobuda ja teise kohta kolida! See siis :idea: majaomanikule,kui kohe muidu kuidagi hakkama ei saa!
Kivi kotti!
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Postitus Postitas soul »

Pole vist teada, kas seal suheldi või ei ja mis põhjustel see lehte jõudis, aga fakt on , et see jahimeeste mainet ei paranda.
Nii nugade peale minna pole mingit mõtet ja kasu ei kummalegi poolele. On tulnud ka üks söödakoht maha jätta, kuna lihtsalt kallati mingi mürgiga üle.
Vasta