Jahipidamise abivahendite väärkasutamisest

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Eesmärk pühitseb abinõud- on targad öelnud. Kas rajakaamera on eesmärk? Vaevalt ! Aga abinõu looduse paremaks tundmiseks ja jahi paremaks planeerimiseks küll. Mis aga mõtlema paneb, on et see võib mõne ahne lolli käes olla hullem relv kui püss ja varsti võime endalt küsida- kas me sellist jahti tahtsimegi :( Sest ise arvan, et nii mõnigi ostab selle ainult 1 :twisted: eesmärgi pühitsemiseks, või mis Teie arvate?
PS! ISE PLAANIN KA OSTA :wink:
Käi jahis, aga ära mölise!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

tegelt ju puht inimliku uudishimu rahuldamise värk, kes saaks seda hukka mõista või öelda, et tal seesinane üleüldse puudub? Mil viisil ja kuskohas on juba huvilise enda otsustada.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Meie kasutame teda rohkem aja kokkuhoiu eesmärgil. Pole lihtsalt võimalik nii tihti metsas käia, kui tahaks.
Aga üks on kindel, kaamera sinu eest jahti ei pea, küll aga informeerib sind ulukite liikumisest ja milliste isenditega tega. Aitab sul looma ülesse leida.
Sokuhärrat on pildi peal kena vaadata, aga kui talle jahti pidada, siis pead seda ikka ise tegema ja ainult teadmine, et ta seal on, ei too sulle õnne. Õnne, et temaga silmitsi seista, pead ikka ise välja teenima ehk teisiti öelduna oma oskused mängu panema, et õnn enda poolele kallutada.
Nii kõigi loomadega, teadmine, et sel ja sel ajal käivad sead söödal, annab sulle ainult võimaluse. Aa et kuidas see võimalus ära kasutada sõltub jällegi suuresti sinust endast.
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

sergo kirjutas:tegelt ju puht inimliku uudishimu rahuldamise värk, kes saaks seda hukka mõista või öelda, et tal seesinane üleüldse puudub? Mil viisil ja kuskohas on juba huvilise enda otsustada.
Seda kindlasti, mis selles halba saab olla, kui nii on. Ka valikuline küttimine on sellega lihtsam jne. aga mina pidasin siiski silmas " ahnet lolli" kella modellid pildilt kohe potti jõuavad. Loomulikult pole kaamera püssi eest, kuid looma tabamist lihtsustab siiski olulisel määral ja kui seda kuritarvitada on asi ikka väga pahasti. Kas pole :?:
Käi jahis, aga ära mölise!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Jah selle loogika järgi ka vintraudne relv rääkimata optikast lihtsustab oluliselt uluki küttimist... Ega ikka kõiki asju saa ainult mustades värvides näha. Pealegi korralik jahimees teab nagunii loomade käimaaegu, lihtsalt aega läheb kellaaja väljaselgitamiseks veidi rohkem. Samas salakütt on ikka enamjaolt jahimees-seega piisavalt hästi informeeritud ka ilma kaamerata.
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah, loomade liikumise kellaaja näitab kaamera kindlasti ära.Küsiks nii,et kas näed igas kaameramehes salakütti?Arvata võib kõike aga ega elu käi kellegi arvamuse järgi,tehnika murrab ka metsa ja uus asi toob ikka vastakuid mõtteid ka.Kes oskab, võib kiviga looma maha lüüa ja pole ei kaamerat ega muid vidinaid vaja metsa tassida.Lihtsustab aga oskajat jahimeest see rajakaamera uluki tabamisel küll.Kui aint salaküttimist karta,võiks keelata "vindid",pukid ja ulukiotsijad ning ms. täitsa ära,aint nuga, kaheraudne ja koer jahile kaasa.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Vot-vot,see on õige jaht,nuga,kaheraudne ja koer :D Samas,kui mõtlema hakata,siis see vanasti õige salaküti varustus oligi.Noh,võib-olla koer välja arvata.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

A miks mitte ka praegu?Vaevalt tähib salakütt rajakaamerat muretseda,vähemalt mina küll mitte.Aga koera kohta on tähelepanek õige,või seda kisakõri metsa vaja on kui sala teen.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kui hästi läheb, saan kitsest karvavahetuse seeria ka valmis, paar pilti on üsna head sellest vaatenurgast vaadatuna.:D
Ja edasi tahaks vaadata, kuidas tal järelkasvuga läheb.
Mulle täiesti arusaamatu eelnev mõttevahetus :shock: :?:
Kaamerad mujal maailmas suht igapäevased.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

jorr kirjutas:A miks mitte ka praegu?Vaevalt tähib salakütt rajakaamerat muretseda,vähemalt mina küll mitte.Aga koera kohta on tähelepanek õige,või seda kisakõri metsa vaja on kui sala teen.


Jorr just vastupidi, mul üks tuttava vana jahimees meenutab ikka heldimusega kui tal oli emane laika ja too kaks poega välja õpetas. Nagu ta ise ütles et ta ei läinud jahti vaid hoopis liha tooma. Haruharva olla olnud nii et mitte ühtegi looma ei saanud, tavaliselt ikka mõni põrsas õnneks võeti, seega tühja sest püssis aga olgu korralikult koos töötavad laikad :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Asi on Mart selles,et kaamera näitab looma söödalkäimise kellaaja täpselt ära ja kui seda tead,siis ju lihtne passida õigel ajal.Aga kuna sa salaküttimisega ei tegele siis asi võõras muidugi.Tavaliselt käid pukis mitu õhtud enne kui loomade liikumisest õige ülevaade on,kaamera aitab siin aga kindlasti.
Koerajaht oli varem jah palju lihtsam.Kes seda nii väga tähele pani kui koer metsas ajas aga pragu pannakse juba tähele.
noorus on ilus aeg
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Jorr on minu mõttest aru saanud.Ka pole ise mingi killer kes ilma püssita metsa ei lähe ( vahest piisab ka fotokast ja binoklist ) Kuid kui keegi pole kuulnud meestest kes tegelevad ulukiliha hangeldamisega ja tukk on alati kaasas, siis on hästi. Ise olen mitmes seltsis ja juba üle 15 aasta jahis käinud ning ... Kes aga arvab, et äri edendamiseks ei raatsi mõni 5000 alla panna, siis ise arvan et raatsib ikka ja see on ohtlik. On olnud aegu kus mõnes seltsis pole saanud isegi kitse normaalselt lasta, sest teda lihtsalt pole enam eriti jäänud. Igal mündil on kaks külge :!: nii ka vindil ja rajakaameral. Teema pole see kas rajakaamera on halb, vaid mis otstarbel kasutab seda jahimees "Osama Bin Laden"
...Ei soovi mingeid paranoiasid siin külvata ja kaamerameestele näpuga näidata ning nagu ütlesin juba oma esimeses kirjas on ka omal plaanis soetada, ( oih :!: ega nüüd oma plaane ei paljastanud :shock:)
Käi jahis, aga ära mölise!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui mees ikka tahab oma enese kaevu s..tuda no las ta siis teeb seda. Ja kui keegi leiab, et seda ka tema kaevu tehakse siis ole mees ja astu vastu. Praegu ma küll leian, et tegemist paranoiaga ja ega ikka elu seisma pane.
Sorry, OT eest.
Ps. Mart või Zakslane, järsku rebite selle kontekstivälise jutu välja ja tekitate uue teema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Felis Lynx kirjutas:
sergo kirjutas:tegelt ju puht inimliku uudishimu rahuldamise värk, kes saaks seda hukka mõista või öelda, et tal seesinane üleüldse puudub? Mil viisil ja kuskohas on juba huvilise enda otsustada.
Seda kindlasti, mis selles halba saab olla, kui nii on. Ka valikuline küttimine on sellega lihtsam jne. aga mina pidasin siiski silmas " ahnet lolli" kella modellid pildilt kohe potti jõuavad. Loomulikult pole kaamera püssi eest, kuid looma tabamist lihtsustab siiski olulisel määral ja kui seda kuritarvitada on asi ikka väga pahasti. Kas pole :?:


minu meelest kõlbaks siia vastuseks üks-ühele (no peaaegu!) kommentaarid teemast pukist(kõrgistmelt) laskmine valgustiga või kuidas iganes ta ka oli teemana kirjas, seda siis liha-salaküti toiminguid illustreerivatena mis oligi ju põhimure. Ma selle kaamera hingeelu eriti ei tunne aga vist peaks nii olema, et pilti koos kellaaegadega iga huviline ikke ei näe. Ja ükski tõsimeelne salakütt küll nüüd liha hankimiseks söödakohti koos kaameraga kuskile jahimaadele massiliselt aretama vast ei hakka. Üksikute "jõmmide" nõmedus võib muidugi piiritu olla aga reeglina jahivärginduses nõme jõmm ei kesta kaua.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Igaühe isiklik otsus, kuidas ta jahti lubatud vahenditega peab ja kuidas ennast piirab. Ei tahaks, et keegi oma arvamust teistele peale surub. Mis tehnikasse puutub, siis on selge, et tehnika areneb ja ei saa sundida kõiki eestlaetava püssiga laskma, ehkki sportlikus mõttes see teatud seltskonnale huvi pakub.
Kõike ei saa teha salaküti paranoiast lähtudes. Kes maksab renti, see kontrolligu ka oma jahimaid, et võõrad ei varastaks. Aga kusagil on piirid, ei saa ju teistel üldse selles piirkonnas liikumist keelata, et siis lihtsam salakütte tuvastada (mõte ei peaks kohe mõne tehnilise lahenduse puhul automaatselt salaküttimise peale minema). Ma pidasin silmas, et kogu mõtlemine ei saa olla salaküti-paranoiline, selline igatüht kahtlustav ja eeldades, et ju ta ikka halba mõtleb ja plaanib. Teatud piires peab ettenägelik olema, et salaküttidele elu mitte liiga lihtsaks teha, aga säilitagem mõõdukust ja elutervet mõtlemist. See pidev kahtlustamine hakkab ju tervisele ja rikub iseloomu.
Vasta