jaht eesti moodi... ?

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas:
baddmann kirjutas:Ma saan niimoodi aru, et Kult heameelega maksaks jahimaade korralduse eest iga 10 a tagant ise oma jahiseltsi rahadest. Või ka tihedamini, kui elamuehituse erakorralised vajadused seda peaksid tingima.

BM

Ja ei tea kust "kullaaugust"need rahad praegu välja võlutakse -ikka sealt samast.....maksust mida me ise oleme maksnud!...


Loomulikult! Selle vahega, et alternatiivi korral pead ise 10 a raha koguma jahimaakorralduse jaoks, praegu teeb seda sinu eest lihtsalt riik. Arvad, et saaksid tänapäeva keskmise jahiseltsi-MTÜ nii pika aja peale realistlikult mõtlema? Kahtlen sügavalt ... aga eks muudatusi ole vaja ja las nad olla siis kardinaalsed. Jahimaad tasuliseks, maks maaomaniku (eraomanik, riik) taskusse, jahimaakorraldus jahipiirkonna kasutaja taskust kinni maksta. Mulle see lahendus tunduks loogiline.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kuldile, vaata asi on minu jaoks põhimõttes. Kui on maks maaomanikule siis, see olgu juba selline, et saad jalaga vastu maad põrutada, et olen maksnud ja pean jahti või ärgu olgu teda üldse. Kellegile paari krooni andmine ha pealt, et ennast peremehena kuskil tunda on pigem irvitamine. Seda siis minu jaoks.
BM, mis imeloom see jahimaa korraldus on? Mul siiani pole see päris hästi selge. Kas see paberinutsak (kuhu Mahoni alla kirjutab), kus kirjas, et vihtu peab kitsele jahimaa kohta nii ja nii mitu olema ja seasöödakohti nii palju ja kitsearvukus selline jne? See ju mingi nürisünnitis mille üle täna naerdakse ja mis tegelikult ei toimi, kuna eluke vahepeal edasi läinud. Sellise jampsi võib igaüks paari õhtuga kokku kirjutada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:
BM, mis imeloom see jahimaa korraldus on? Mul siiani pole see päris hästi selge. Kas see paberinutsak (kuhu Mahoni alla kirjutab), kus kirjas, et vihtu peab kitsele jahimaa kohta nii ja nii mitu olema ja seasöödakohti nii palju ja kitsearvukus selline jne? See ju mingi nürisünnitis mille üle täna naerdakse ja mis tegelikult ei toimi, kuna eluke vahepeal edasi läinud. Sellise jampsi võib igaüks paari õhtuga kokku kirjutada.


See neh, aga ära unusta ka välitöid, mis tuleb 10 a tagant teatud ulatuses uuesti teha. Miskipärast need summad KIKi eelarvest väga väikesed ei ole, mis jahimaade korralduseks eraldatakse. Ning ma ei rääkinud üldse sisust - sisu sõltub jahimaakorralduseeskirjast, mis on loomulikult aegunud ja vajaks uuendamist. Kuid ka uuendatud eeskirja kohaselt tehtav jahimaakorraldus vajab tegemist. Niipalju kui mina aru olen saanud, on seesamune korraldus üks neid väheseid (erinevalt EJS funktsionääride arvamusest) asju, mida vähemalt idee poolest ka Lääne poolt siia tulnud spetsialistid vormi ja idee poolest õigeks asjaks peavad.

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Niisama torgiks... kui võtta, et sellest sakste jahipidamisviisidest ja elustiilist siinmail suurt ei arvata ja meile ei näi see sobivat (need saksad on oma jahimajanduse ja ulukite teemal suht palju asju pekki keeranud ja tulevad õpetama kuidas teised peaks jahitsema), ja seda, et seda jahimaadekorralduskava enamuse jaoks mõtetu paberinutsak tundub olevat (mis tundub väljsspetsialistidele hea olevat), siis võib sellest järeldada, et EJS arvamus, et me liigume õiget rada mööda, on õige :D (aga jah, see oli lihtsalt torkimisena, et asja võib ka selles valguses vaadata)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Feen kirjutas:Niisama torgiks... kui võtta, et sellest sakste jahipidamisviisidest ja elustiilist siinmail suurt ei arvata ja meile ei näi see sobivat (need saksad on oma jahimajanduse ja ulukite teemal suht palju asju pekki keeranud ja tulevad õpetama kuidas teised peaks jahitsema), ja seda, et seda jahimaadekorralduskava enamuse jaoks mõtetu paberinutsak tundub olevat (mis tundub väljsspetsialistidele hea olevat), siis võib sellest järeldada, et EJS arvamus, et me liigume õiget rada mööda, on õige :D (aga jah, see oli lihtsalt torkimisena, et asja võib ka selles valguses vaadata)


Jahitsema??? :shock:
Järgmisena tuleb "kalatsema". :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mis me nüüd siis eesti keele kallal, aga kohe näha, et põhjamaa mees. Kalapüügi kohta on siis kalastama. e siis jahtima (või jahitsema), ja kalastama, mitte kalatama. Eks ole.

No, isegi kui mitte Tallinn, vaid pigem Viljandi, siis ikkagi teisest keele keskkonnast. Igal puul umma muudu.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaata BM ,saa kardad nii hirmsasti seda enda taskust maksmist ,et hakka või arvama ,et ka sina oled üks "Juku juures jahilkäia" :) Pidevalt väidad ,et meil jahipidamine tasuta,ma ei tea kuidas teil ,aga meie jahtkond pklekib igal aastal riigile oma paarkümmend tuhi ,rääkimatta rahast mis kulub ulukihoolele(on kindlalt suurem ,kui riigimaks) ja iga mees oskab rehkendada palju see kümne aasta peale teeb! Muidugist oskab iga plliatsiimeja iga kriitselduse v allkirja eest tuhandeid küsida.Ja kui poes võid ostust loobuda,siis igasugustel sundtehingutel (seadus näeb ette) pole valiku võimalust ,tuleb lihtsalt plekkida palju küsitakse!
Kivi kotti!
Viimati muutis Ahto Kattai, R Sept 21, 2007 4:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kult kirjutas:Vaata BM ,saa kardad nii hirmsasti seda enda taskust maksmist ,et hakka või arvama ,et ka sina oled üks "Juku juures jahilkäia" :) Pidevalt väidad ,et meil jahipidamine tasuta,...


Minu rahakoti sisu ei ole sinu asi, Kuldiplõks!

Vaataks rõõmuga, kuidas Su jahiselts suhtub sellesse, kui nii era-kui riigimaade hektari eest tuleb hakata mitte 2.- krooni aastas maksma, vaid pigem 20.-kuni 200.-
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kummituba-kummituba............. :lol:
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Üks mis kindel,on see,et kui jahi- või maarendimaks suureks aetakse siis paljud mehed ka loobuvad ametlikuilt jahist (tekkib hulgaliselt salakütte)ja kes hakab siis seda loomade arvukust reguleerima ja metsloomade hooldamisega tegelema?Juba praegu ei suuda see arvukas jahimeeste seltskond kõiki ulukeid kontrolli all hoida ja oli juba eelmine aasta kuulda nurinat kui Tartu klubi nati maksu juurte pani,et lasketiir ikka valmis saaks.Jahimaa korralduskava kui niisugust,tuleks igal aastal muuta sest elu muutub nii kiiresti,et mitme aasta peale tehtud plaanid ei toimi enam ja see korralduskava muutub lihtsalt paberinutsakaks.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

baddmann kirjutas:
kult kirjutas:Vaata BM ,saa kardad nii hirmsasti seda enda taskust maksmist ,et hakka või arvama ,et ka sina oled üks "Juku juures jahilkäia" :) Pidevalt väidad ,et meil jahipidamine tasuta,...


Minu rahakoti sisu ei ole sinu asi, Kuldiplõks!

Vaataks rõõmuga, kuidas Su jahiselts suhtub sellesse, kui nii era-kui riigimaade hektari eest tuleb hakata mitte 2.- krooni aastas maksma, vaid pigem 20.-kuni 200.-

Et siis meie rahakoti sisu sinu asi on või,.....plõks? :wink: Küllap see 20 -200 jõuab ka kätte ,sellepärast ei lähe veel kellegi uksetaha ei sarve ega lihatükki manguma!
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Kuldiplõks jooksid baddmanist üle :D :D :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

turbolents kirjutas:Kuldiplõks jooksid baddmanist üle :D :D :D


Küsiks selle kommentaari peale, et mis moodi see teemasse puutub?? Otsi koht pasunakooris kui tuututada meeldib..

Mis puutub maa kasutamisse, siis meie praeguse euroopaliku suuna puhul on tõenäosus väga suur, et ühel hetkel tuleb maksta millegi eest suuremat lõivu, maakasutus nt. Aga seni, kuni on võimalik teha kokkuleppeid maaomanike ja ka RMK-ga, siis ei ole mõtet seda protsessi kiirendada. Ehk siis rebjata, budem žit druzno. Seda enam, et praegusel kombel on ehk võimalik üldisemas pildis ülevaatlikumalt ulukiressurssi majandada... Lokaalsed probleemid olid, on ja jäävad - need on juba puhtalt kohalike inimeste teha.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

Kui üksteise sarjamiseks läks, siis erapooletuna avaldasin oma arvamust, lootes, et see lõpetab teema.
Sa võid ise endale pasunakooris koha otsida kui see teema nii hingelähedane on.
Vasta