jaht eesti moodi... ?

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

No vat ei sa sellest lihamüügist aru,mehed lasevad kitsi karjade kaupa maha, saavad rümbast 300-400eeku,mis kuradi tasuvusest siin rääkida saab,võtame näiteks turisti,laseb ühe äbariku karvaste sarvedega soku,maksab selle eest 200euri+liha eest 1000eeki kokku rehkendada võib igaüks ise.
Eelmine aasta müüsime ühe põdralehma(suure)puhta lasuga lastud,kui õieti mäeletan, siis vist saime 4000eeku,võib-olla müüsime vallesse kohta ei oska öelda,aga rohkem seda igatahes ei tee ,ennem viime metsa karudele.
Nagu rajaleidja juba mainis maksab turist ainult paugu eest liha on juba eraldi lõbu ja verepudel peab muidugi taskus olema.
Ah vähe teemasse ka,kui 40meest ennast 10-nel kamandada lasevad,siis ilmselt neil munad maha võetud.
Arvan ,et turistid täiesti omal kohal,aga oma meeste jahipidamist see piirata ei tohiks
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ei tea, ma ise hakkasin kohe mõtlema, et kulutan kordades enam ressurssi selle soku otsimise peale, kui kitsejahis kitse peale. Tea, kas siis saks tahab ikka seda tatipulka lasta?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

jorr kirjutas:Toredad lood Kult,ma arvasingi,et sina nende (turistega) kindlasti oled jama näinud.
Aga Puhja kiriku kõrval mingil vanal palkkuuril on kiri suurelt,et" loll saab kiriku kõrvalgi peksa". :D


jorr, häbi Sul olgu ja saba Sul tulgu! Minu vanaisa, vanaema ja ema kõige noorem õde ehk siis minu jaoks tädi on sellele kalmistule maetud. Mingid asjad peaksid olema pühad mille üle isegi naiivse lapsemeelsuse taha pugedes nalja teha ei tohi. Kui nägid seda gräffitit siis jalutasid lihtsalt möögides mööda? Ära tsiteeri asjaolusid kõrvaltvaataja andestava muige respektiga, tee midagi ise ka. Mina tean kui Issandast unustatud nurk see on olnud ja on siiamaani, ****, ma tahaks tegelikult päris pahasti öelda. Ja jutt palkidest ehitatud kuurist? Seda veel sealkandis kus isegi lautu- maju ehitati vitspunutisega sarrustatud saviehitistena? Parimal juhul on see nõukaajal peldikustiilis külajoodikute poolt kokku löödud monstrum mis kannab ka asjakohast lipukirja.
Viimati muutis sergo, R Juul 13, 2007 12:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
kalamees :)
Postitusi: 191
Liitunud: K Juun 21, 2006 11:26 am

Postitus Postitas kalamees :) »

sergo kirjutas:
jorr kirjutas:Toredad lood Kult,ma arvasingi,et sina nende (turistega) kindlasti oled jama näinud.
Aga Puhja kiriku kõrval mingil vanal palkkuuril on kiri suurelt,et" loll saab kiriku kõrvalgi peksa". :D


jorr, häbi Sul olgu ja saba Sul tulgu! Minu vanaisa, vanaema ja ema kõige noorem õde ehk siis minu jaoks tädi on sellele kalmistule maetud. Mingid asjad peaksid olema pühad mille üle isegi naiivse lapsemeelsuse taha pugedes nalja teha ei tohi. Kui nägid seda gräffitit siis jalutasid lihtsalt möööda?


Sergo, ära seda nüüd nii isiklikult ka võta. Ega jorr sellega miskit paha mõelnud. Ja kui sulle see gräffiti ei meeldi, siis teata sellest vallavalitsusele (või maja omaniku) ja ma arvan, et leitakse mingi lahendus selle kõrvaldamiseks. :roll:
julged teha, julge ka vastutada...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Meil oli ülemöödunud aastal põdrapull müügis ja saime 12 000 kr +pea sarved laskjale.Peale seda oli neli kitse ja seakult müügiks lastud aga ma rahasummat eriti pole uurinud.Saime rendimaksud makstud ja jäi ka lubadest üle.Jaht muidugi oma lõbuks ja polnud mingit väljamaalasega sekeldamist vaja.Ja see liha müük oli võrdlemisi tasemel,puhtaltlastud loomal aint sisikond välja ja rippu.Lihaostja tuli ise kohale,tõstukiga loom autole ja kogu lugu,raha ülekandega.
Olen ka seda kuulnud,et mõnel pool tasub turismijaht end ilusti ära aga arvan,et siis peab see tegevus pidev olema ja igal aastal toimuma,umbes nagu Võitla Kalevil.Ikka vastavad hooned ja majutus,inimesed kes turiste teenindavad,jahti viivad jne.Veidrikke meie mõistes, on turistide hulgas kindlasi siis näha, sest neil teistmoodi elukorraldus ja arusaam jahist.Neil on eetiliselt rahakott see mis asjad paika paneb aga jaht pakub põnevust ja seda nad raha eest ka loodavad saada ja siinjuures ikka kõigi mugavustega.Nii soendusega kantsel kui ka tüdruk pukis,sest mees maksab.
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga Sergo,hästi ütlesid,ma tunnengi piinlikkust,et lugema juhtusin,vabandan sinu ees siis.Muide,Puhje surnuaed on kirikust umbes kilomeeter eemal ja kiri kuuriseinal olevat üliõpilasmaleva vaimusünnitus,nii,et haritud inimeste jutt nagu.
noorus on ilus aeg
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

4000 eeki. põder :lol: no siis pidi keegi teil kõva lõiget saama, või asjas ikka kohe väga võhik olema, nii et lp. Jahe võta asi luubiga üle vaadata.
Aga see et mingi jaht "ei tasu ära", siis sellist juttu kohe ei taha kuuldagi, jaht on hobi ja meie riigis ( võrreldes teistega) veel vägagi odav. Nii et kui kulud ja tulud seltsil ilusti tasakaalus, siis ei taipa milleks need sajad tuhanded turistidelt veel vajalikud on. Mina läksin seltsi jahimeheks, mitte tööle ega teenindajaks.Mind ei lohutaks jahimehena kuidagi, et turist meie metsast "kulla põdra" eest 15-20000.- maksab ja vot kui tore.
Turism on tore asi, kuid mitte iga hinnaga. Kui seda teha siis pigem vähem ja krõbedama hinnaga, et tuleksid ikka kütid, kes kütid, mitte nalja,napsu ja naistemehed. Sellisel juhul poleks endal kah häbi taga metsa minna, aga seni kui odava rahaga luftikustid meil metsas kätt harjutavad ma sel mõtet ei näe.
JÄÄGEM EESTLASTEKS JA SAAGEM EUROOPLASTEKS!
Käi jahis, aga ära mölise!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Feliks :A ja see 4000 eegu jutt ei kõlba kassi saba alla ka mitte...
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Eks ideaalis ongi nii,kui jahtkond suudab ennast ise ära majandada ja on piisavalt raha,parim variant mu meelest,pole mingit turisti vaja. Kõige suurem ülekohus ja lollus ongi see,kui oma meestelt võetakse nii öelda jahipidamisõigus ära ja paar-kolm meest panevad enne load ja pärast raha oma tasku,niisugustest meestest tuleks kiiresti lahti saada.Selge see ,et turistid kahtlemata võtavad oma osa ja nii mõnigi trofee viiakse kaasa,millest on muidugi kahju,samas jäetakse ikka natuke raha ka maha,mis suures osas viiakse metsa tagasi,söödapõllud,vili,jahirajatised,jne tänu millele ikkagi on loomade arvukus kõrge,mind isiklikult küll rahuldab teadmine,et metsast viimast ei lähe võtma ja lõpuks ongi see ju investeering enda hobisse.Ausalt öelda meil küll ükski mees ei saa öelda,et ta turistide pärast jahilt kõrvale on jäetud,ühele vanemale mehele panime isegi korraliku kantsli püsti +söödaautomaat+rapsipõld,eelmine aasta lasi sealt neli siga+kitse ja soku,sigu muidugi lasi vähe,aga asi seegi.
Maksudest ei tea juba aastaid meil ükski jahimees midagi ja uskuge mind mehed on sellega 100% nõus.
Lubadest rääkides ,siga on vaba,ainuke tingimus on ,et peab olema söödakoht,ajujahti teeme vähe ja viljapõllust ei lase,meil nii oskajaid mehi pole, kes selja ja kõrvade järgi sugu ja vanust oskavad seal määrata,üks sokk,kitsed ja talled neid täpselt ei teagi,põtra saab lasta see,kelllel rapsipõld tehtud või vähemalt soolak,nii et kõigil on võimalus.
Hr Felis Lynx ,mina ka ei sööda ühelgi turistile suurt pulli ette,olen täitsa päri sinuga,suure pulli lased ikka ise
Aivarile,panin põdraga vähe puusse jah,uurisin täpselt järgi maksti põdra eest täpselt 4900.-,ega meil sellest mingit kahju tulnud,kahju tuli hoopis firmale, kes ostis,rohkem sinna lihtsalt liha ei vii.
P.S ei too ise ühtegi turisti maale ega majuta neid.
Aga tuleb tunnista ,et turistid on jahinduses täna omal kohal,vähemalt meil,tegelt muidugi on see hoopis pikem teema ja õllekannu taga võiks sellest päris pikalt arutleda
243win
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

tsuks on tige

Postitus Postitas tsuks »

Lugedes neid komme- tükkaega mõtlesin.

Jaht ja kalapüük on minujaoks hobi- kallis?- jah- kuid võimalus tulla loodusesse nautima olemist, üritada rahuldada see kutsuv jahiinstinkt- kuulda krabinat ja kõikjale kostuvaid südamelööke...

Et enamus hobist on rahaks läinud? harrastuskalastajatel näiteks on keelatud oma saaki müüa! Äri- raharaharaha.
Tallinna sakstele- vale- kohalikele parunitele müüte oma hinged- mehed- kui te okastraadi ümber oma jahipiirkonna tõmbate! Ja kaugel see ei ole!

Ükski sõber pole sentigi maksnud sea- ega põdrajahilkäimiseeesteest. Kutsutud külalisena.
Tule ja ole meheeest- kui loom maas- saad ausa portsu- kui laskja- sarved/sõrad omale ja uluki e. tuusiku hind jagatakse jahis olnute vahel!
Portsud on kõigile võrdsed! Oled sa jalamees või oopis tüdruk.


Esmana mainitud sektsioonis juba ajajana põdrajahis küsiti 300 eeku!
Järgmine aasta tuli välja- et oleksvõind ka püssiga liinil samarahaeest seist ülbelt.
Kuid uvitavalt kavalal kombel on üldkoosolek esimesel põdrajahil. Ja see on muideks ainuke(sic!) kollektiivne põdraajujaht.
Seega põlised vanad jahimehed Lähi- ja Kaugümbrustkonnast riskivad kas vait olla või ajama minna!
Aga ajud seal ca 2 versta по таким буеракам и канавам et endalgi vahel keel oli vestil.

Rebasel on raske nahk ülekõrvade tõmmata.
A jahimeestel?
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

kus on kirjas et misiganes hobi peab olema odav või tasuta?.....reeglina hobile makstakse peale......samas jahiseltsi aruka majandamise korral on eesti riigi hetkel kehtivad seadused/jahirendimaksud andnud küll võimaluse pigem vastupidiseks....olgem õnnelikud... see ei olle mitte igalpool euroliidus nii....
kärbes kirbule!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ma ei saa aru mks ikka ja jälle võetakse meid võrrelda tolle ja tolle -euroopaga? Miks sinna juurde ei käi elatustaseme võrdlus :wink: Ja minu hinge kriibib siiani küsimus ,mkiks paneb riik oma tasku ka eramaadel toimuva tegemiste maksud? See et maksule pandi rendi -asemel resursi maks nimeks ei muuda minu silmis küll asja õiglaseks!
Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas: Ja minu hinge kriibib siiani küsimus ,mkiks paneb riik oma tasku ka eramaadel toimuva tegemiste maksud?

Aga vahet ju pole, või on?
2 kr/ha pealt on see maks. Kui nüüd mõni maaomanik saaks aastas juurde raha 20-200kr, mhmm, muigama võtab. Seda enam et maaomanikul tuleb maksta maamaksu 70-90kr/ha :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma saan niimoodi aru, et Kult heameelega maksaks jahimaade korralduse eest iga 10 a tagant ise oma jahiseltsi rahadest. Või ka tihedamini, kui elamuehituse erakorralised vajadused seda peaksid tingima.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

baddmann kirjutas:Ma saan niimoodi aru, et Kult heameelega maksaks jahimaade korralduse eest iga 10 a tagant ise oma jahiseltsi rahadest. Või ka tihedamini, kui elamuehituse erakorralised vajadused seda peaksid tingima.

BM

Ja ei tea kust "kullaaugust"need rahad praegu välja võlutakse -ikka sealt samast.....maksust mida me ise oleme maksnud!
Ja asi pole mitte selles rahahulgas,aga põhimõttes,miks peaks keegi minu kirjutatud kirjale margi ostma.Oleks ju loogiline ,et riik arvaks selle summa maamaksust maha,mis on juba kellegi poolt tasutud,olgu ta sii kas või ........EEK -u!
Vasta