Kütitud trofee jäädvustamisest kaameraga (poolitatud teema)

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul tekkis kohe huvi, et kas tõesti peab kütitud loomade selga ronima? See on vist mingi isaste värk?
Ma ise millegipärast ei tuleks selle pealegi. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

No eks igaüks austab lastud looma erineval kombel, kes paneb kuuseoksa ja võtab mütsi maha, kes paneb põdrale mütsi pähe ja ronib selga. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma seda viimast nimetaks pigem enese presenteerimiseks, mitte kütitud uluki austamiseks. ;)
Olgerd, aga räägi parem rahvale, miks Sa sellel pildil siis looma ei austa ja talle selga ei roni? ;)
Pilt
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

No ma rääkisin, et igaüks austab, kuidas ta austab, mitte kuidas mina austan või mis? :o Ise selga ei roniks, aga pole mul ka selle vastu midagi, kui mingil inimesel soov seda teha pildi eesmärgiks.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma mäletan, et kui tegin kunagi jahimehe eksamit, siis rõhutati, et ei ole ilus lastud loomale peale istuda. Seda, et verist looma ei tohi pildistada, et räägitud, ja minu arust on see raske nõue, kas loom tuleb siis enne pilditegemist metsas puhtaks pesta? Kust sa alati seda vett võtad ja vaenlane leiab alati põhjust virisemiseks.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tundub, et siin lahmitakse juba täitsa huupi, aru saamata, milles teema point.
Jutt on ju sellest, et LASTUD ULUKILE EI OLE ILUS SELGA RONIDA JA NII POSEERIDA, mitte et LOOM EI TOHI OLLA VERINE.
Aga eks igal ühel on omad tõekspidamised eetikast.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Tehke jah igasugu ''huvitavaid'' pilte ja pange kindlasti netti üles. Eriti selliseid kus soolikad ka ripuvad või pool pead otsast. Siis saavad tublid ''loomakaitsjad'' ja muu antvärgindus hullult saagida ja teab mida leiutada. Paljudes foorumites on koht ''album'' kuhu on ligipääs vaid asjaosalistel. Kas siinsesse saab ka registreerumata? Ma proovin.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

indian kirjutas:...
Paljudes foorumites on koht ''album'' kuhu on ligipääs vaid asjaosalistel. Kas siinsesse saab ka registreerumata? Ma proovin.

Vaatama pääseb ikka, aga ülesse ei saa neid igaüks panna. Viimasena pidasin silmas registreerunud kasutajaid. Usu, mitte kõik pildid pole sinna ülesse läinud, mida on soov olnud panna.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Lp. Soovikul ei ole vaja arvata, et mina siin mingit ohtu kujutan, kuid kui midagi ikka ei meeldi ja tundub vale, siis ütlen välja ja enne ikka mõtlen kah :wink: Ei tahagi teada, kuda mõned mehed siinkohal "liigikaaslaste" austamist ette võiksid kujutada :shock:
Eksimine on inimlik ja ikka juhtub, kuid mõistlik mees saab aru kui nihu läheb ja ei hakka vabandusi otsima. AUTORILE ÜTLEKS; ET ÄRA SOLVU JA OLE MEHEKS, KUID ÄRA ENAM NII TEE!
Käi jahis, aga ära mölise!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ei ole ju mingit vahet,kas pilte vaadata või üles riputada saab registreerunud või registreerumata kasutaja.Liituda foorumiga saab igaüks,ka mittejahimees.Mõnda pilti koledaks rääkida on tegelikult väga lihtne.Praegugi käib jutt juba selga ronimisest ja otsas trampimisest.Samuti poleks vaja siin rääkida looma austamisest.Ma usun,et enamikes jahipuntidest ei käi peale looma tabamist enam mingit tseremooniat.Magu maha ja järgmine aju.Räägime parem sellest milliseid pilte siis tohib siia üles panna(selline on ju teema).Kas näiteks selline,kui loomal on pool nahka maha võetud ja oled avastanud naha all mingi anomaalia ning tahad seda ka teistele näidata on sobimatu pilt.Või siis,koer rapib kährikut ja ise seisad kaigas käes kõrval.Kas see on liiga räige.Kes selle selle üle otsustab?Võib-olla neile ühele-kahele otsustajale pilt ei meeldi või on pildi riputaja vastumeelne aga ülejäänud tuhant vaatajat arvavad,et pildil pole häda midagi.Äkki peaks piltidele lisama mingi hindamise-kommenteerimise võimaluse ja kui on väga negatiivsed hinded-kommid siis maha võtma.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Toetan Sooviku ettepanekut.

Laseme kõigil pildistada kõike ja seda kõike siin ka avaldada. Kui mõni pilt on enamuse arvates liialt räige või muidu sobimatu, siis laseme tal siin ikkagi rippuda piisavalt kaua, et siiski kõik seda näeksid - sõna- ja pildivabadus ju ikkagi. Pole mõtet arvestada sellega, et see foorumilehekülg kui tohutut hulka netirobotitele kättesaadavaid lihtsaid otsisõnu täis tuubitud veebikoht satub vastuseks juba peaaegu igale eestikeelsele infopäringule mõne kodumaise loomaliigi kohta ning seeläbi võib siia sattuda päris arvestataval kogusel alaealisi, nõrgema taluvuspiiriga isikuid ja muid tegelasi, kellele ehk jahindus ühel või muul moel juba niigi pinnuks silmas.

Lisaks veel sätestame foorumisse lingitavatele piltidele mõõtmete ja failisuuruse alampiiri - alla 1 Mb ja 350 dpi A4 väljatrüki suuruses pole lubatud, et ikka kõikide arvutiekraanidel avalduksid pildidetailid piisava infoküllusega ja et aeglasema netiühendusega kasutajatel tuleks mõnusalt kaua lingitud pildile samas liinis järgnevate tekstide allalaadimist oodata. On ju väga lahe, kui oskad oma digikaamerat küll seadistada maksimumkvaliteedile, ent seda maksimumi jällegi arvutis vähendada ei oska ja siis "siiralt" lased kõigil sellest maksimumist jällegi osa saada.

Üldiselt mulle ei meeldi foorumit modereerida. Enamasti sellega n.ö sõpru ei võida, kuna kõigil postitajatel on OMA arusaamine tõest, demokraatiast, õiglusest ja tont teab millest veel. Samas on minul vähemalt enda jaoks selle vastu üks rohi - keegi pole vähemalt mulle öelnud, et siin foorumis mingi demokraatia peaks kehtima.

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ka mina,loll, olen aru saanud,et demokraatiat siin ei ole.Ei saa aru,milleks ironiseerida.vahel võiks ka mõistlikku juttu rääkida.Ja millegi pärast läheb iga teema lõpuks teineteise süüdistamiseks viisil sina oled jobu,sina ei tea midagi,vot minu mõtted on õiged.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Pilte saab üles panna ka mujale nt http://www.album.ee ,tehke kasutaja ja pange pildid sinna üles, link pange oma foorumi profiilile ja ongi korras! Mina vaataks küll hea meelega nii(nendel,kellel olemas,nende linke uurin päris tihti), siis ei saa keegi hädaldada, ega midagi. Aga mis puutub foorumi albumisse, siis sealsetel trofeede piltidel võiks juures olla ka pisike tekst, kus ja mis, seda oleks huvitav lugeda :idea: Ja üks mu vb loll idee on veel see, et siin foorumi albumis võiks olla jahindusehitiste (automaadid,varjualused,kantslid jne) album, sest piltide pealt on hea vaadata ja järgi teha!
Teemast mööda küll,aga vast pole hullu :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
Felis Lynx
Postitusi: 53
Liitunud: E Sept 18, 2006 9:31 am

Postitus Postitas Felis Lynx »

Ise arvan piltide sobivusest, et kui näiteks arstid opereerivad inimest ( rinnakorv avatud ja verd siin seal) pole selline pilt nende foorumis õppematerjalina või asjaliku arutelu tekitamiseks kindlasti mitte taunitav.Samas kui pilt panna kus arst on patsiendil kaksiratsi seljas ja teeb nii öelda huumorit, on see rõve.
Nagu eelpool juba mainiti on ju teada, et ega Eestis selle looma austamisega "väga ei liialdata" ning mis teha, kui me sellised oleme, kuid looma pilamine peaks kindlasti jahiga mitte kokku käima.
AGA SEE ON VAID MINU ARVAMUS :!:
Käi jahis, aga ära mölise!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Anti kirjutas:Ja üks mu vb loll idee on veel see, et siin foorumi albumis võiks olla jahindusehitiste (automaadid,varjualused,kantslid jne) album, sest piltide pealt on hea vaadata ja järgi teha!
Teemast mööda küll,aga vast pole hullu :wink:

Aga kes keelab neid pilte praegu sinna albumisse panemast. Kui pilte tuleb, küll siis tehakse ka vastav alam kataloog. Seniks pane nad kasvõi Varia alla
Vasta