silt: käib jaht

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

silt: käib jaht

Postitus Postitas sammal.habe »

rootsimaal kasutatakse selliseid, et käimasolevast jahist märku anda. kas meil keegi midagi sarnast on näinud?

Pilt
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Sellist pole näinud, aga vanemad mehed mäletasid, et nõuka-ajal oli vist vajalik punane lipp teeäärde panna, kui ajujahiks kasutatav kvartal sõiduteega piirnes.
Ega ta ju kasutu märk pole - päris ohtlik nii liiklejatele kui loomadele, kui ajust üks kuni mitu põtra-kitse-siga maanteele tormavad.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ega ta paha poleks jah. Lisaks ka jalamees või jalgrattur teaks ettevaatlikum olla ja ei ilmuks ootamatult sektorisse. Autojuhtidega meil see lugu, et 80% vendi enne pidurile ei vajuta kui põder keset teed on olgu seal kasvõi piirang 5km/h. Oma silmaga nähtud kogetud lugu. Põder seisab tee ääres, näost näha et tahab üle minna. :wink: Autod panevad 100km/h savi kõigil. Jäin keset teed seisma panin ohukad põlema, põdralehm jooksis ca 50m paraleelselt teega edasi ja siis risti üle. Vasikas kurinahk oli üle läind enne ja ema tahtis iga hinna eest järgneda. Oli ütlemata õnn, et sel omikul laks nägemata jäi. Ei olnud jahist põhjustatud olukord küll aga.........
Keskmine kodanik tundub jagab loodusest ja loomadest sama palju või veelgi vähem kui keskmine lammas. :shock:
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

Joosepi kirjutise viimase lausega nõustun täiesti.

Sellist märki on väga otstarbekas kasutada, informeerib see ju üheseltmõistetavalt võimalikest üllatustest, mis teekonda jätkates võivad esile kerkida (hüpata, lennata?).
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Isegi imestan,et miks jahieeskirjades sellise märgi kasutamise nõuet pole?Punased vestid küll,aga ka märk võiks olla isegi metsateel.Olen mitmeid kordi põdrajahil saatnud tagasi inimesi metsateel,et kes teeb tervisjooksu ja kes koeraga võidujooksu.Üks härra jooksutas metsas lahtiselt hundikoera ja oli väga imestunud,kui kuulis,et ei tohi,aga kui nimetasin,et koer võidakse ka maha lasta siis oli küll kohe koer rihmas ja koju minek.
Selline märk võiks kindlasti ohutuse mõttes olla küll ja isegi mitu sellist,et mitmesse kohta masti ajaks panna.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Postitus Postitas Olgerd »

Kindlasti metsateedel või üleüldse teedel, kus loom võib ajust välja karata ja teed ületada oleks see kindlasti vajalik. Inimesed teaks vähemalt, et seal võib oodata oht ja võtaks hoogugi maha, tavaliselt kihtavad seal ikka tublilt 90mnega oleneb muidugi juhtidest. Isegi kui seadus seda ei nõua võiks niisamagi sellise märgi kasutusse võtta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma jälle olen kogenud, et on ka selliseid, kes kohe, kui märkavad jahi toimumist, unustavad gaasipedaali ära ja uimavad ja uimavad. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:Ma jälle olen kogenud, et on ka selliseid, kes kohe, kui märkavad jahi toimumist, unustavad gaasipedaali ära ja uimavad ja uimavad. :)


..ja osadel veel tuleb meelde, et signaalinuppu on võimalik pikalt-pikalt all hoida.

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Selline tähis on hea aga ärge soovige selle seadustamist.Tekib jälle inspektoritel uus võimalus karistada.Teate isegi,kui kiiresti tuleb teinekord kohta vahetada.Juhtub märk vana liini peale maha jääma ja ongi laks käes.Tavaliselt hoiavad kütiliini puhtana ikka äärmised mehed.Praegu on kõigil meestel vestid seljas ja need paistavad palju paremini silma,kui mingi märk.Ja kes on jobu,see jääb jobuks ka peale märgi nägemist.
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Ma jälle olen kogenud, et on ka selliseid, kes kohe, kui märkavad jahi toimumist, unustavad gaasipedaali ära ja uimavad ja uimavad. Smile

Ja paljud kes mööda sõidavad,peatavad auto kütiliinis keset aju, kerivad akna alla ja hakkavad juttu ajama, loomulikult annavad ka hea nõu kus oleks kõige õigem jahti pidada, sest just praegu oli natuke eemal välja peal 7 kitse.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

On olnud ka juhuseid, et auto mis teel punaseid veste märkab aegsasti seisma jääb ja juhti vahetama hakkab.(Hästi kavalalt muidugi, pagass lahti naine läheb vaikselt rooli ja mees istub ilusti kõrvale.)
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

no ma olen kasutanud ise varitsusjahis olles toika otsa kruvitud vineertahvlit mille teeotsa peale maasse löön,sinna on siis markeriga peale kirjutatud,et käib varitsusjaht!!!!!!!
In fact You look like a shit!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

lendorav kirjutas:On olnud ka juhuseid, et auto mis teel punaseid veste märkab aegsasti seisma jääb ja juhti vahetama hakkab.(Hästi kavalalt muidugi, pagass lahti naine läheb vaikselt rooli ja mees istub ilusti kõrvale.)

A oskad sa pakkuda, miks mees siis punaste vestidega meeste nähas sõita ei taha :roll: Või ei ole ta nõus lihtsalt aeglasemalt sõitma ja paneb selleks ajaks naise rooli. :lol:
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Pole õrna aimugi!Teinekord peab auto kinni pidama ja küsima, et mida sa higistad siin. :lol:
Vasta