Nuga & siga 2

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sarvik kirjutas:...tark oleks sul korra sealahkamise juures avada rinnakust rinnakorv ja veic sobrada /vaadata...siis kujutad ette kus otsitav piirkond asub

Vot pole tõepoolest ühtegi ulukit sellise pilguga vaadanud, ikka kiirelt lahti ja seest tühjaks. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Maakeeli siis pistad kurguaugust sisse südame poole.Nuga hoia lappi(seaga risti), siis saad paremini soontele pihta.Jõudu proovimisel. :wink:
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

OK minu poolest võiks selle teema lukku panna mille oma ikikliku arvamuse välja ütlemisega käima tõmbasin. Edaspidi teen noka lahti kui teemat kindlalt jagan aga oma seisukohta ma muutma ei hakka. Kunagi aastaid tagasi juhtus lugu mis ilmselt minu suhtumist on mõjutanud ja keegi ei saa seda minule pahaks panna. Olime seajahis ja mina olin kütiliinil, mingil ajal käis metsas kaks pauku ja kui aju läbi siis tuli laskja minu juurde ja kutsus kaasa, et siga ära tuua. Teised mehed olid kaugel ja läksime kahekesi, püssid muidugi autos. Kohale jõudes selgus, et mees polnud lasku lähedalt kontrollinud ja seapõrsas elus mis elus, tagaots kagest kohast läbi lastud. Lasin ka siis noaga vere välja ja põrsake heitis hinge. Ei olnud sellel päeval enam head tuju ja rohkem ei ole tahtnud seda teha. Need mehed kes arvavad, et ma ei ole seatappu näinud ja hoian lahkamisest eemale eksivad kõvasti. Olen tapamajas palju abis käinud nii sigu kui lehmi tapmas ja metsas olen alati koos veel paari mehega pundis kes nahka võtavad, sisikonna väla lasevad ning vajadusel lihakeha portsudeks tükeldavad. Teate ju ise, et igas jahtkonnas on osa mehi kes "musta" tööd ei taha teha ja ainult kütiliinil seisavad ise väites, et nemad on juba küll teinud, lase nooremad rabelevad.
naised saunas rääkisid
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

teadjamiis kirjutas:Edaspidi teen noka lahti kui teemat kindlalt jagan aga oma seisukohta ma muutma ei hakka.

Nokka võib lahti ikka teha ja oma seisukohta ei käsi keegi muuta. Igal inimesel oma arvamus ja seisukoht.
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Paneks ka kirja ühe loo,miks alati ei tasu koera eest siga lasta:
Kaks koera hoidsid põrsast kinni ,üks tagant teine eest.Mees astus juurde ,pani toru seale kõrva taha ja põmm.Koer ,kes seal ninast hoidis,raputas mitu tundi veel pead,nagu oleks midagi kõrvas.
Hiljem jättis see koer sea ajamise alati pooleli,kui see mees ligi hiilis,et siga ära lasta. Lihtsalt jalutas sea juurest minema.Ju kartis,et laseb jälle kurdiks.
AH MINGE METSA!!!
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

... no vot, kui natuke eemale jalutanud on, siis lasedki
Ole kui leebe tuul...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vennad! Mul on ettepanek: jätame noavõitlejad rahule! Me kõik kujutame ette mis hirmus madin seal ajus sees toimub kui koerad "võtavad" ja sead põgenevad! Sellel hetkel kui ajumehed uuesti koeri näevad on kari liikuma löödud ja irdunud põrsad kinni võetud. Ja olgu taevas armuline, kas nad lasevad põrsaid või torkavad ära, jäägu nende otsustada! Kes asjast ei saa aru, minge ise "sisse" ja vaadake mis võitlus käib! :o 8)
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

ÕIGE.
Kes teeb see jõuab, mitte teadja pidagu ....
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Just eile oli juttu koerast, kelle peremees ka sigu lasi. Koer oli saanud kuuliga peariivaka, ming suvalise kartetshiga tagumistesse jalgadesse ja viimane asi oli see, kui kuul seast läbi läks, diagonaalis. Siga jooksis minema, koer lebas sea taga maas, sisikond välja rippumas ja tagakeha halvatud. Peremees tühjendas teise raua ka... 12 aastat olid koos jahis käinud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

:cry: julm, kui ikka ise oma koera lased ja siis ta piinad pead lõpetama, parem siis juba siiski sellega üldse mitte riskida.....
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

eks ikka laskja süü, et oma koerast ilma. enne ikka oota sobivat momenti, mitte ära hakka kohe paugutama. see ei kehti nüüd ainult selle viimase loo kohta, mõned on lihtsalt liiga kärsitud. kindlasti tuleb paljudele tuttav ette olukord, kus mõned jahimehed looma nähes kindlasti peavad teda tulistama, eelnevalt mõtlemata, et loom võibolla liiga kaugel, asend pole soodne ja võibolla on võimalik vahemaad vähendada. oma kogemustest niipalju, et kui ikka mingil moel ebasoodne olukord, jätan opigem laskmata ja ei hakka igaksjuhuks põmmima, et äkki juhtun tabama.
Ole kui leebe tuul...
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Feen kirjutas:Just eile oli juttu koerast, kelle peremees ka sigu lasi. Koer oli saanud kuuliga peariivaka, ming suvalise kartetshiga tagumistesse jalgadesse ja viimane asi oli see, kui kuul seast läbi läks, diagonaalis. Siga jooksis minema, koer lebas sea taga maas, sisikond välja rippumas ja tagakeha halvatud. Peremees tühjendas teise raua ka... 12 aastat olid koos jahis käinud.


No kui mees juba koerajahis kartetše kasutab, siis pole ime, et ta lõpuks koera ka maha sai!
Loodetavasti ei ole see värske lugu!?
koos koeraga
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Usun GC,et sa sõnaga nüüd eksisid,mitte koerajahis,vait seajahis kartetse kasutab
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kartetshid olid koera kupatatud kütiliinist mingil ajal, vähemalt nii sain aru.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

jorr kirjutas:Usun GC,et sa sõnaga nüüd eksisid,mitte koerajahis,vait seajahis kartetse kasutab


Ei eksinud... lootsin, et saate aru!
Mõtlesin ikka koertega seajahti...et siis nagu hiilimisjaht, varitsusjaht, koerajaht,...!
koos koeraga
Vasta