jahikaaslased

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
hyrvekytt
Postitusi: 12
Liitunud: R Apr 20, 2007 10:36 pm

jahikaaslased

Postitus Postitas hyrvekytt »

kas see on normaalne kui tehakse yhe jahimehe söögikohast linnulennult kilomeeter eemal, uus sööda koht :?:

loogikast ju asi kaugel aaga nojah need mehed on ju jahiklubi juhatuses kas see tähendab et juhatusel kõik lubatud :?: :evil:

mis teie asjast arvate võibolla ma ärritun ilma asjata aga nii see on :?: :shock:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas rajaleidja »

Niipea, kui tekivad individuaalsed söödad/pukid, niipea tekivad ka külg küljekõrvale pukid
hyrvekytt
Postitusi: 12
Liitunud: R Apr 20, 2007 10:36 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas hyrvekytt »

mets on suur ja lai :shock:

või ma ei saa väga su vastusest aru :?:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas Anti »

Las olla, mis selles siis ikka nii väga halba on. Sööta rohkem ja siga hakkab ilmselt pendeldama söötade vahet. Samas kui mets suur ja lai siis oleks võinud vahe suurem olla kahel söödal, aga no ilmselt siis muud kohad kehvad.
Meil endal siin isiklikke söödakohti pole, on kõigi ühised. Ja sai meil ka kogemata nii,et viisin mina ühe sihi äärde söödaautomaadi ja samas 1 kvartal kõrval viis mees ka kartulid ja paneb maisi peale. Siiamaani töötavad kaks söödakohta ja võib-olla on asi isegi parem nii, sest kui automaat tühjaks saab, siis siga liigub teise sööda peale või vastupidi.
http://beta.album.ee/antilaht
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Kas sa oleksid siis rohkem rahul olnud kui vahemaa oleks 2 km? Söödakohtade vahemaade kaugusel/lähedusel on omad + ja - , ei hakkaks pikemalt peatuma, mõned eelnevad kommid juba peatusid sel teemal
Ole kui leebe tuul...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas sooviku »

Hyrvekytt,ära pane tähele ega tekita tühjast tüli.Sööda oma platsil parema söödaga ja sead külastavad seda tihedamini.Mul oli sel hooajal juhus,kus poole talve aeg märkasin,et keegi käib mu nugiselõksu kontrollimas.Tegelikult oli üks jahikaaslane pannud oma lõksu ca 10 meetrit minu kastist.Ega tema teadnud,et mina seal püüan.Mõlemad lõksud püüdsid pea talve lõpuni ja tema sai ühe nugise,mina kaks.Järelikult oli minul parem sööt :D .Viimaks korjas tema oma lõksu ära,minu oma ootab järgmist hooaega sama koha peal.Probleemi ei mingit.
Naine võib olla,koer peab olema!
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Tuleb rääkida ja suhelda omavahel, kodus, pimedas toanurgas hammaste krigistamine ei aita. Samuti ei maksa loota seda, et teised sinu mõtetest telepaatilisel teel teada saavad. Tuleb rääkida probleemidest ja suhelda rohkem omavahel
Ole kui leebe tuul...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et ega see söödakohtade lähedus aint söötes erilist tähtsust omagi,palju halvem on lugu siis,kui käiakse teise mehe söödakohal laskmas(pukis).Ja seda veel salakütina,et ei mainigi kuskil,kelle söödal pauku tehti.Lumega paistab asi kohe välja aga ka ilma lumeta jäävad märgid maha.Meil muide põhiliselt see komme,et kui tahad teise mehe pukki minna looma laskma,siis ikka enne helistad ja küsid luba.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas Veix »

Ainuke miinus on nede väga ligistikku asuvate söötadega see, et vähimagi kahtluse korral liiguvad sead koheselt teisele söödale ja tabamine veidi raskendatud.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas jahe »

Meil enamus söödakohtadel 1-1,5km vahet ja neid söödakohti ikka on ei näe selles mingit probleemi,siiani ikka siga kätte saadud,tavaliselt üle ühe õhtu pole tarvis passida,muidugi kui peotäis vilja panna ja igaõhtu valvata,siis võib küll ilma jääda :)
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas kakuke »

Ei saa mina ka sellest probleemist aru. Vist kadedusest tingitud see?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
arv
Postitusi: 88
Liitunud: K Mai 05, 2004 9:18 am

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas arv »

Halastaja lutikas :VS no milleks on vaja sigadele nii palju sööda kohti vaja. Ise küll ei poolda individuaalseid sea sööda kohti, seajaht olgu ühine ja ka söötmine. Mitte nii nagu tõesti sündind loos. Hommikul luuret tehes piiratud ilves sisse ja siis ilusti luba küsides seasöödakoha omanikult, et kas tuled ka jahti. Saad vastuseks selle, et teda ilves ei häiri ja mida ma ültse tema metsas luuret tegemas käin. Hirmutan veel sead metsast minema.
:idea: See seajaht, individuaalsel söötmisel rikub meeste suhted ära ja nii tekivad minu loomad.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas Ahto Kattai »

arv kirjutas:Halastaja lutikas :VS no milleks on vaja sigadele nii palju sööda kohti vaja. Ise küll ei poolda individuaalseid sea sööda kohti, seajaht olgu ühine ja ka söötmine.
:idea: See seajaht, individuaalsel söötmisel rikub meeste suhted ära ja nii tekivad minu loomad.

No net prat! Et söödan sigu ja kui jahile tahan minna siis pean terve jahtkonna läbi helistama,et järsku keegi tahab ise sinna passima minna!? Ma ei väida ,et igal mehel peaks söödakoht olema ,aga teatud pundid ikka tekkivad ja las siis koos toimetavadki ,nii söötmist ,kui jahti! Samas ei peaks sellepärast veel mingeid era valdusi looma ,mis suuri ühisjahte takistaksid. Meil on see igaljuhul nii ja keegi ei nurise ega kakle,vaid vilja ostame ühiselt ja iga mees võib vastavalt vajadusele seda võtta.
1 km nüüd söötade vahe ei tohiks ka mingit paanikat tekitada ,meil on mõned isegi veel ligemal!Ega siis söödakohta pole mõtet sinna teha kus loom ei käi ja paljudes kohtades polegi see valiku võimalus eriti suur.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas kakuke »

Ma saaks siis nurinast aru, kui teise söödakoha juurde on uus pukk tekkinud. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: jahikaaslased

Postitus Postitas jorr »

Seal,kus pukijaht kindel jahiviis,võib ju ka söödakohti rohkem olla.Meil põhiliselt suvine lugu kui aju ei teha.Siis ikka tarvis,et oleks koht kus passida ja söödakohal liigub siga rohkem kui mingil suvalisel kohal.Eks siis siga valib ise,et kelle söödakohta ja kuna just külastab?Nüüd muidugi need iseronivad(või kuidas see nimi oli) istmed ja siis pane kuhu tahad üles,looma tulekukoht vms.
noorus on ilus aeg
Vasta