Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas kaliiber »

See tuha päheraputamine on ainult vesi loomakaitsefanaatikute veskile.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas kraavik »

Tsiteerin Postimeest: «Minu hinnangul ei eksi selle reegli vastu üldiselt kohalikud jahimehed, küll aga kiputakse vahetevahel seadusi ja eetikat unustama turismijahi korraldajate seas, kus võib ette tulla, et soovist turisti paremini teenindada, võidakse unustada jahinduse põhimõtted,» ütles Lillemäe.

Kõrvaltvaatajale võib selle lause põhjal jääda mulje, et jahimehed (eriti turistid) ongi ühed parajad sadistid, kes lähevad metsa ajendatuna soovist metsloomi piinata. Et kui kohalikule jahimehele pole see lubatud, siis paksu rahakotiga turisti puhul võib silma kinni pigistada ja anda talle täielik tegevusvabadus. Või kuidas seda parema teeninduse juttu mõista selle loo valguses?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas aivar00 »

Nii palju kui on inimesi on ka arvamusi. Mina sain aru jälle nii, et "raha" eest ollakse nõus turisti rahulolu eest üle lubatud piiride minema. Või siis väike vastuseis nn. jahiturismi korraldajate vastu- kas oli see mõeldud nn. RMK jahimajandite aadressil või nende konkurentide vastu kes tegelevad kohaliku seltsi tasemel turismijahindusega ja on RMK-le konkurentideks. Kokkuvõtte ilma autori täiendavate kommentaarideta- õige mõte ei pruugigi välja tulla.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas Sarvik »

eetika on alati valikute küsimus....ja on situatsioone kus polegi positiivseid lahendusi vaid tuleb valida halbadest variantidest parim....mul on tulnud aastaid tagasi lõpetada üks haavatud kesik männitüüka abil kaelalüli murdmisega....ma pole selle üle uhke ega õnnelik....aga arvan siiamaani et see oli antud situatsioonis kõige eetilisem mida teha andis (üksinda,püss tühi, padrunid ja nuga kaugel autos, seal soolikad lohisevad järel...aga läheb nii et vaevu jõuab järgi)....aga kui seda oleks keegi filminud....ja ilma konteksti hoomamata avalikult esitanud....oi oi.....
kärbes kirbule!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas jorr »

Täpselt nii see ongi ,Sarvik,et metsas juhtub mõndagi aga kõik juhtuv pole avalikkusele näitamiseks.Looma piinad puleb ruttu lõpetada ja tee seda või hammastega.Turismijahil,kus väljamaalane ka toimuvat filmib aga peab kõik käima vägagi normide piires,näiteks sinul oli metsas hädaolukord(kuigi ei saa sellisest asjast aru,et mees läheb püssiga jahti ja jätab lisapadrunid ning noa autosse) ja selleks kasutasid esimest kättejuhtuvat asja,et looma piinad kiiresti lõpetada.Mina leian,et toimisid täitsa õigesti, ka siis kui oleks somm kaameraga kõrval olnud.Kuid selline juhum, nagu see seakõrvust hoidmine turismijahil,ei õigusta küll kedagi,aint oma julg(m)use näitamine kaameramehele.Temal(põssahoidjal) polnud ju hädaolukord ja vabandusi(et koerad oleks muidu põrsa lõhki tõmmanud)oma käitumise kohta leiab ikka.
noorus on ilus aeg
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas oks »

Alati annab ju koerad kinni võtta, usun, et oluliselt ohutum tegevus, kui siga kõrvust pidurdada. Sellega nõus, et jahil juhtub mõndagi, kuid selle avalikustamine on nõme.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas 22LR »

Huvitav ,kuidas siia temaatilisse ritta mahuks " Pealtnägijas "näidatud elusate inimeste ristilöömi ne,mis sellest,et omal vabal tahtel?Pole veel kohanud ühegi rohelise kommentaari.Eelnev ei õigusta muidugi Saaremaal toimepandud "vägitegusid".
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas jorr »

Minu tähelepaneku järgi pole rohelised üldse teiste inimeste käekäigust huvitatud,aint loomad on neile tähtsad.Inimene surgu või kõrval nälga,kuid looma peale ei tohi köhidagi mitte.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas honkomees »

oks kirjutas:Alati annab ju koerad kinni võtta, usun, et oluliselt ohutum tegevus, kui siga kõrvust pidurdada. ...
vat selles kahtlen, seni kuni loom maas pole, ei anna koer küll end niisama kätte (ta ju aitab ja piirab looma alati teisest küljest kui peremees, lõikab looma põgenemistee ära) ja sea juurest koera võttes võib nii sea kui kogemata koera käest veel nähvakagi saada. Ja samas paneb siis ju siga minema ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
järvevana
Postitusi: 42
Liitunud: R Jaan 02, 2009 2:25 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas järvevana »

Kirjutama ajendas mind Meie Maa 31.dets.artikkel.Olles pikka aega jahimees ja tundes Kihelkonna jahimehi, ka sellelt kuumalt videolt,arvan, et nad on teenimatult halva kuulsuse osaliseks saanud.Mõned arutelu teemad . Kas on eetiline ilma eelneva kontrollita paisata eetrisse alatult kokkumonteeritud video. Kas on eetiline EJS juhtidel mõista mehed süüdi enne ametliku juurdluse algust. Kuigi on avalikud uurimise tulemused,on loos palju segast.OÜ Wildhunt ei oma mingit õigust korraldada jahti Kihelkonna JMS jahipiirkonnas, jahi korraldaja oli Kihelkonna jahiselts.Millist seadust peab avatud jahis jahimees pidama ülimaks,kas kehtivat Jahiseadust või Loomakaitseseadust.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas aivar00 »

Ei saa järvevana sinu küsimusest aru- need kaks väga erinevat seadust. Jahiseadus reguleerib jahindust ja loomakaitseseadus loomakaitset. Jahiseadusest ei loe ma kuskilt välja, et padrunite puudumisel tuleb siga kõrvust kinni hoida ja koertel pureda lasta kui seda silmas pidasid :oops:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas Olgerd »

aivar00 kirjutas:Ei saa järvevana sinu küsimusest aru- need kaks väga erinevat seadust. Jahiseadus reguleerib jahindust ja loomakaitseseadus loomakaitset. Jahiseadusest ei loe ma kuskilt välja, et padrunite puudumisel tuleb siga kõrvust kinni hoida ja koertel pureda lasta kui seda silmas pidasid :oops:
Pigem tuleks tema postitusest välja lugeda seda, et lähtudes jahipidamisel jahiseadusest, siis ei loe kuskilt välja ka seda, mis keelaks seda teha padrunite puudumisel. (b) (b)
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas TiitR »

Olgerd kirjutas:
aivar00 kirjutas:Ei saa järvevana sinu küsimusest aru- need kaks väga erinevat seadust. Jahiseadus reguleerib jahindust ja loomakaitseseadus loomakaitset. Jahiseadusest ei loe ma kuskilt välja, et padrunite puudumisel tuleb siga kõrvust kinni hoida ja koertel pureda lasta kui seda silmas pidasid :oops:
Pigem tuleks tema postitusest välja lugeda seda, et lähtudes jahipidamisel jahiseadusest, siis ei loe kuskilt välja ka seda, mis keelaks seda teha padrunite puudumisel. (b) (b)

Siin tulebki juba mängu sõna eetika :wink:
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika

Postitus Postitas Olgerd »

Eetika just nimelt, aga ma lihtsalt tõin välja selle, mida eelpool kõneleja ilmselt mõtles mitte, kuidas mina mõtlen. :wink:
Vasta