autokatus-jahirelva tugi

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas aivar00 »

See häda suviti ongi, et sead ei käi põldus ainult ühest kohast. Kui näiteks tuul oma suunda muudab on vaja ka asukohta muuta. Ja seda isegi jahi käigus. Statsionaarne pukk aga jääb näiteks kartulipõllu harimisel jalgu. Samas ega sa siis tervet jahimaad ka pukkidega varustada ei jõua. Olen ka sellist pilti nõuka ajal näinud näinud kus jahimees istus Niva katusel tugitoolis ja passis nisu ääres sigu. Katuseraamile oli pandud paks vineer ja seal peal tugitool. Pidada ülimugav olema :lol: .
Olen proovinud ka traktori järelhaagist, kuid tollel plekist kast ja koliseb koledasti. Eks siis lihtsalt peab lootma, et meie arenedes areneb ka bürokraatiamasin ja need tingimused kunagi muutuvad.
Aga põldude ääres passimist on suvel ikka enamjaolt- söödaplatsil käivad nagunii väga kaootiliselt.
Praegu on väike vahe sees kuu teise pooleni kuniks vili hakkab piimjaks minema ja kartulile pabul alla tuleb.
ikka lõbusalt
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas Üllar Tamm »

baddmann kirjutas: Muideks, neid banaaniriike on siis järelikult rohkemgi veel, nt ka Soomes ei ole autole toetudes looma laskmine lubatud.
BM

Täpsustuseks- Soomes autoga jahile minnes ei tohi pauku teha enne, kui oled autost vähemalt 100 meetrit eemale jalutanud :wink:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas honkomees »

jah, meil jätad auto 30m pukist, jalutad pukini mis on söödapõllu servas ja korras, 100 m - polegi kusagile autot jätta, jääb teepeale ette ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas kakuke »

Ega see 100m nõue vast seda ütlegi, et täpselt 100m peab jääma, kaugemale vast ka ikka lubatud, 150, 200, 300, 500 või 1000 jne m ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas sammal.habe »

guugeldasin Berni konventsiooni Mardi ühe teise-lõime-avalduse valguses.

selle seadusetähe järgi on keelatud kasutada - Motor vehicles in motion - mis tegelikult ütleb, et autokatuse kasutamise keeld on eesti tarkpeade poolt välja mõeldud.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas Pauli »

Nagu arvata oligi. Läheb samasse ruubriiki (tsiteerin mälu järgi): ... keelatud kasutada mootorsõidukit, välja arvatud jahipidamisel veelindudele seisva mootoriga mootorpaadist". Mina olen koguaeg imestanud, mis krdi pärast seisva mootoriga paadist kobrast lasta ei tohi (tegelikult muidugi tean küll, et tegu on lihtsalt järjekordse apsakaga - kobras äi tuld meelde, kui säädust tehti).
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas veix23 »

Sa mosse ajast maas natuke...
Säädust muudeti 22.06.09 ning nüüd sääl kirjas, et keeld ei laiene veelinnu-, kopra- ning mingijahile seisva mootoriga mootorpaadist.
Rohkem ei tahtnudki midagi öeld 8)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: autokatus-jahirelva tugi

Postitus Postitas Pauli »

Rõõm kuulda, et ka seaduses aeg-ajalt näpuvigu parandatakse. Nii võib lõpuks hakata riigikogust lugugi pidama :D .

P.S. Ma olen viimast redaktsiooni isegi lugenud, aga nägemine ja mälu pole enam need :D
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta