Esimene kuul ja viimane haavel

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
jyri

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas jyri »

baddmann kirjutas:Parajalt naljakas teema, kõik muudkui oletavad. Välja arvatud muidugi jyri, tema TEAB :)

BM


Kummituppa võid üksi minna,kui on soovi ja muud kommenteerida ei oska.Mina kirjutasin ja kirjutan ainult oma kogemustest,mitte oletustest.Siit ka TEADMISED juhtunust pika,aktiivse ja mitmekülgse jahipraktika ajast,mitte OLETUSED,nagu ka sinu kirjutis :VS .Muidugi,kui olid lahatavas jahis "juhataja" või muud moodi seotud sündmuse-ja asjaosalistega,siis su praegune kommentaar täitsa arusaadava ja seletatav (y) .Ja seda teemas,kus Oleg just palus jagada nii oletusi-kui teadmisi!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas draiwer »

Ainult jalahaavaga teda kätte poleks saanud aga ehk oli ka üks haavel maos mis paneb looma igal võimalusel seisma ja koerlasena üritab seda lakkuda.Kuna valu ei lase keskenduda põgenemisele siis sellise koheva lumega võib õnnestuda ligi saada.Fakt on see,et tabati 1,5km kauguselt kuhu näiteks kopsulasuga poleks loom jõudnud.Kogemusest tean,et maohaavaga põder,kits,rebane on kõik jälitatavad tabamiseni jälitaja poolt.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas baddmann »

jyri kirjutas:.....Muidugi,kui olid lahatavas jahis "juhataja" või muud moodi seotud sündmuse-ja asjaosalistega,siis su praegune kommentaar täitsa arusaadava ja seletatav...


Oeh, jürri omandatud paranoia lööb vist uuesti välja.

Mina näiteks ei suuda aru saada, kuidas "automaatselt elimineerib" looma 1,5 km või mis iganes muu distantsi peale liikumine esimese lasu tegija nõudlused trofeele ? Jürr aga TEAB. Kummardama peaksime vist kõik ja kooris tema ees ?

Oleg, järgmine kord lihtsalt oota jahijuhataja selge vastus ära, kas võib jälitama minna või mitte. Muidu äkki trehvab neid jälitajaid metsas liiga palju olema, see võib osutuda ohtlikuks. Jahijuhataja kohta aga ei oska muud öelda, et kui jaht sitasti juhatatud, siis sellised tulemid tekivadki.

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas Feen »

Näited jänesejahist, lasin kunagi ühele jänesele üsna kaugelt. Jänes läks metsa, ma koeraga järgi ning metsas tuli ta mulle vastu, oli kindlasti liikunud üle kilomeetri kokku. Jooksis mulle jalgadesse ning lasin ülevalt alla teise numbriga haavlitega. Lahkamisel selgus, et esimesest lasust 2 haavlit läbi kopsu. Seega, kui jänes läheb 1,5 km kopsuhaavaga, küll see hunt ka läheb.

Teine näide on see liinist lahkumine, ma olen noorest uljast peast ka paarile seale nii järgi pannud. Koeraga oleks saanud loomad kätte, ilma näed kus loom püsti ja minema ning läinud ta ongi. Hiljem on ainult tagantjärgi tarkus, aga selliste olukordade lahendamist võiks jahiseltsides kasvõi treenida (vot, õppepäev foorumlastele :D).

Muus osas ei oska küll kaasa rääkida, eriti kui mõlemal mehel sama nr kartetsh oli. Pigem laseks jahimajja üles panna, mõlemal tore hiljem vaadata ja viinapitsi kõrval seda uuesti ja uuesti jagada :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jyri

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas jyri »

BM!
Olen mitu korda kirjutanud,et mul poogen,mida minust arvatakse.Kaasaarvatud moderaator baddmann.Kaasaarvatud diagnoosi "paranoia" panek. Ma ju suhtlen läbi foorumi Olegiga ja vastan tema poolt esitatud küsimustele oma kogemustele tuginedes.Nii nagu paljud foorumlased viimase 2 päeva kommentaarides,kel paljuski minuga sama arvamine.Miks sa siis neid paranoilisteks ei tembelda,kui nende arvamine minu omaga ühtib?
Aga kui minu vastused Olegile on sinus,teemast kõrvalseisjas, sellise kaja tekitanud,võibolla oleks mõtekas hoopis enesele diagnoos panna,äkki siis aitab ka ravida,kui just mitte kaasasündinud omadus pole.(y)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas jahe »

Kui oletamiseks läks siis oletame veel :D et hunt läks siis edasi 1,5km,läks sellepärast ,et kohe hakkati taga ajama,kätte saadi sellepärast ,et vaatamata kohesele tagaajamisele oli hundu esimese laskja poolt tõsiselt haavatud,aga vaata niisugust asja, et haavatud hunt vastutuult liikudes ei tea ei kuule, et keegi tal järgi käib(teab ja kuidas veel)ei julgeks isegi mitte oletada :).
Kahtlemata Oleg oled sa selles jahis osanik,aga siiski lasid sa üle teise mehe üsna raskelt haavatud hundi nii ,et suru esimese lasu teinud jahimehe kätt ja tunne rõõmus selle üle ,et ise hundijahti pidada said,vähemalt ise toimiks nii.
Viimati muutis jahe, E Dets 06, 2010 5:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
243win
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Olles natuke asjaga kursis oli tegu hundi kutsikaga ja lahkamine peaks näitama, kes ja kuidas.
Aga karistada poissi selle eest, et ta küsimusele vastust ei saanud on natuke julm mõtlemine. :( Probleem seltsis hoopis laiem ja pikaajalisem, kui sellest jutust selgub. Kuna seltsi siseselt pole paika pandud, millise tava järgi trofeesid jagada, siis saabki seltsi esimees ja juhatus oma suva järgi trofeesid jagada. Ennem tuleks paika panna reeglid ja alles siis vaielda kes oli ja kes polnud. Jahiselts on kummaline ja imepärane kooslus, erinevate huvide ja taustadega inimestest, kus poliitika ja inimlik ihnsus rämedalt põrkuvad. Tihtilugu pressitakse peale oma tahtmist ära panemise ja ahnuse pärast.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas rajaleidja »

Anti kirjutas:Nojah, tundub et jahieeskiri on üks mõtetu soperdis, mida noor jahimees ei ole isegi läbi lugenud kunagi.

Jahieeskirjade rikkumist olen mina kohanud pigem vanemate jahimeeste seas mitte aga noorte ja roheliste. Aga üldiselt ei muuda see vist praegu väga asjaolu.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas aadu kadakas »

Üks küsimus on selliste vaieldavate asjade puhul vanarahvast siiani jäänud:Kes sohu sittus...?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas Ahto Kattai »

GC,JAHE,ma ise ja ilmselt mõni mees veel keda ma ei tunne,aga kelle arvamused siin kattuvad on hundijahtidel osalenud oi oi kui palju.Ja nende arvamus ei ole mitte teps sellepärast selline ,et nad kedagi noorhärrat v vanahärrat(vahet pole) kottida tahavad,vaid räägib ikka kogemus.Vahet pole lahkus mees ilma loata liinilt v ei ,öelda tahetakse seda ,et hunt kellele oli võimalik sileda laskekaugusele minna oli juba maha heitnud seega tõsiselt haavatud.Kas ta nüüd oleks paranenud v surnud kohe ,v mitme päeva pärast ei tea keegi.Fakt on see et ilma selle esimese pauguta vähemalt sellisel moel seda hunti poleks tabatud.Mida seltskond otsustab jäägu see nende otsuseks; õiguseks.
Yurile tahaks öelda ,et hundi ja sõraliste võrdlemine ei ole vist antud kontekstis õigustatud :M Samuti pole see 1,5 km distants hundi puhul mingi näitaja,isegi raskelt haavatuna.Pidasime kunagi kuskil Koeru lähistel hundijahti,üsna suur tükk oli ümber piiratud nii meeste kui lippudega.Meile vastas küljes tulistati hunti ,samuti siledast.Hiljem selgus ,et tabanud oli vaid üks haavel. Mees leidis vaid paar piiska verd,kuna ala oli sisse piiratud hakkas mees oma hunti jälitama.Suur oli meie üllatus kui mees jõudis meie poolsele küljele,teda oli juba näha,ja teatas siis et leidis oma hundi siis juba meie nina all surnuna.Seega väga napilt oleks see trofee kuuluda võinud kellegile teisele.Laskmiskoha ja leiukoha vahe oli c 1km.Kindlasti on ka mehi kes sellise leiu korral teevad paugu õhku ja "vormistavad " au enda nimele.Eks sellised asjad olenevad mehe eetilisusest/autundest ,aga neid kindlasti leidub.
jaan juhus
Postitusi: 85
Liitunud: K Mär 10, 2010 2:55 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas jaan juhus »

Olen kuldiga 100% sama meelt.Kui inimene suudab hundile jalgsi järgi jõuda peab ta raskesti haavatud olema.
jyri

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas jyri »

Kuldile tänud arusaamiste ja seletuste eest.Mina ju avaldasin ainult oma arvamise,mis ongi minu arvamine.Eks igal ühel ole õigus arvata OMADE kogemustele tuginedes.Kas nüüd neid kogemusi võib ekstrapoleerida(näit."seakogemust" hundi pähe jne) on omaette küsimus,mis ongi antud arutelu teemaks (b) .
Lahtiseks jääb ikkagi,kellele oleks läinud trofee,kui oleks jõutud uus liin ette panna ja keegi teine oleks selle hundu ära võtnud?Nii et nii ühene see asi trofeega siiski pole.
Hea seegi,et enamus jõudis ühisele arusaamale,et antud seltsis pole jahijuhtimisega kõik korras-minumeelest superhea diskussiooni tulemus,sest äkki annab midagist parandada (y) ja minetea,kellegi elu/tervise säästa :M
Oleks vist kohane tuletada meelde vana Idamaist tarkust,mis õpetas:"Ära vaata,kes räägib, vaid kuula,mida räägitakse".
Siit ka täies mahus Teesoo laskurklubi jutu aktsepteerimine,vähemasti minu poolt.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sorry ,aga ma vist ei selgitand piisavalt selgelt oma seisukohta.Veelkord puust ja punaseks! Kui see hunt oleks lastud uuest ettetõmmatud kütiliinist,või kas oleks see hunt nüüd tundnud uue kütiliini ära ja tormanud sülle tema jälitajale ja ta siis oleks maha lastud poleks olnud mingit põhjust arvata et trofee viimase paugu tegijale ei kuulu.Nüüd aga räägime siin praktiliselt "paljaste kätega"hundi võtmisest cirka 500 m pärast peale esimest lasku!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas kakuke »

Ma millegipärast esimese hooga lugesin välja, et noormees ise ka tegi kütiliinis pauku, siis nagu arusaadav, et järgnes hundile. Olgu selts, kui paha tahes, aga see minu meelest pole ka kaugeltki mitte õige. Nii võiks ju iga mees minna vaatama, kuhu teise mehe raskelt haavatud medalilootus, kult, põdtrapull või mis iganes, minna võis ja seda omale tahta. Miks Oleg ise kütiliinis pauku ei teinud? Siis neid olekseid ja polekseid arvestades oleks võinud öelda, et see oli eelnevalt juba tema haavatud loom, millele järgi jõudis. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
reims
Postitusi: 7
Liitunud: P Juul 27, 2008 3:17 pm

Re: Esimene kuul ja viimane haavel

Postitus Postitas reims »

Olen samas jahiseltsis algaja jahimees ja mina ei saa Teesoo laskurklubi jutust eriti midagi aru, äkki ta seletaks oma jutu lõpuosa rohkem lahti. Kas ma peaks ohtu tundma, et minuga võib sama lugu juhtuda?
Üsna algaja jahimees.
Vasta