Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Suletud
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Priidik Õun »

Mart, võta heaks !
Kahju muidugi, et tabeli 222Rem-i valik teemale ei vasta. :(
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaidlused lähevad kohati päris kuumaks :) ,tegelikult kumab siit läbi 222 pooldajate väide ,et "tongipüssiga" on võimelised paljud meist täpsemini laskma.Ei vaidle üldse vastu ,et ka "kahuriga"on võimalik täpselt lasta,kui see on kogemustega mehe käes.Aga mõelge ,kui palju on mehi kes ei tea relvadest ,moonast ,ega laskmisest ööd ega mütsi.Raha on samuti vähe ja siis tahetakse omale seda kõikse paremat ühte ja ainumat ,millega ikka kaaaaaugelt iga looma ära kutsuks.Tuuakse siis see riistapuu poest ja mis selgub,pärast mõningast proovimist selgub ,et mida pauk edasi seda s.....maks tulemus läheb.Ja nii see jama hakkab ,mees ei saa pukistki loomale kas siis üldse pihta v lähevad vigased metsa ja no ühisjahil kütiliinil selline vend ju lausa ohtlik,ei või iial teada keda või mida maha lastakse.Vot just selliste jamade pärast olekski minu arvates mõistlik lubada mõningatel juhtudel kasutada 222 -te. Ja olgem ausad,selliseid rohelisi ,kes oma "kahuriga " toime ei tule ikka leidub päris ohtrasti.Kogenud meeste käes ,kes teavad ,miks ja kuidas-no miks mitte kellel saab midagi selle vastu olla :!:
See muidugi kõigest minu nägemus asjast!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas wsm »

kult kirjutas:Vaidlused lähevad kohati päris kuumaks :) ,tegelikult kumab siit läbi 222 pooldajate väide ,et "tongipüssiga" on võimelised paljud meist täpsemini laskma.Tuuakse siis see riistapuu poest ja mis selgub,pärast mõningast proovimist selgub ,et mida pauk edasi seda s.....maks tulemus läheb.Ja nii see jama hakkab ,mees ei saa pukistki loomale kas siis üldse pihta v lähevad vigased metsa ja no ühisjahil kütiliinil selline vend ju lausa ohtlik,ei või iial teada keda või mida maha lastakse.Vot just selliste jamade pärast olekski minu arvates mõistlik lubada mõningatel juhtudel kasutada 222 -te. Ja olgem ausad,selliseid rohelisi ,kes oma "kahuriga " toime ei tule ikka leidub päris ohtrasti.Kogenud meeste käes ,kes teavad ,miks ja kuidas-no miks mitte kellel saab midagi selle vastu olla :!:
See muidugi kõigest minu nägemus asjast!



Igati nõus Kuldiga.
Toon näite: Sai antud noorjahimehele soovitus osta esimeseks vintrelvaks .308 ja kui ta ükskord tulenuiaga ilmus tiiru laskekatset tegema, siis kotist tuli välja 30-06 Lightweight Battue siis tekkis küsimus, et miks siis see? Vastati sellele nii, et poemüüja laitis .308 maha ja 30-06 pidi ikka õige mehe relv olema. Moonaks ka kaasas 11,7 gr moon ja nii läks ta siis katsele.
Peale esimest lasku vend kisama, et k...t optika tuli näkku. Nina otsat veri sorises kuna optika oli silma kulmu ikka päris lõhki löönud. Järjekordne" poolkuu " klubi liige ! Muidugi jäi katse seekord tegematta. Hiljem öeldi küll, et oleks pidanud minu soovitust kuulama, aga mis tehtud see tehtud. Omad vitsad peksavad!
Viimati muutis wsm, P Mär 08, 2009 8:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Ja 308ga poleks seda juhtunud?? :lol:
Jutuks hea küll.
jahismurf
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hagijas »

mina kuldiga samal mõttel (y)
looma tuleb otsida jälgede lõpust
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Selle jaoks ongi laskekatsed.Kui lastud ei saa, jahile asja ei ole.Mitte,et lubame peene kaliibri(mis nagu näha RWS-i arvates ei anna välja maksimumi kitsegi jaoks,vaatamata sellele,et RWS on saksa tegija ja saksamaal on 222 seajahis lubatud kaliiber jne jne) las siis lasevad sellega kui muuga pihta ei saa.
Andke andeks aga lolli juttu ajate. :oops:
Viimati muutis andrus, P Mär 08, 2009 7:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Selle jaoks ongi laskekatsed.Kui lastud ei saa, jahile asja ei ole.Mitte,et lubame peene kaliibri(mis nagu näha RWS-i arvates ei anna välja maksimumi kitsegi jaoks,vaatamatta sellele,et RWS on saksa tegija ja saksamaal on 222 seajahis lubatud kaliiber jne jne) las siis lasevad sellega kui muuga pihta ei saa.
Andke andeks aga lolli juttu ajate. :oops:

See jutt läheb juba sinna kanti, et mina sinuga enam ei mängi ja pissi ise oma liivakasti, kuna raamatutarkus ütleb nii.
Kuldi ja WSM´i jutu võiks tegelikult lühidalt kokku võtta järgmiselt, et alustada oleks hea nii väiksest kaliibrist kui võimalik ja liikuda samm sammult ülesse poole.
Ps. Enne, kui kellegi juttu lolliks tembeldada, võiks selgeks teha, et vaatamata kirjutatakse ühe t tähega nagu kõik mata lõpuga asjad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas reimakas »

Kuldi ja WSM-ile võiks lisada seda, et isegi mootorrattaga saavad noored alguses sõita piiratud võimsusega ratastega, ehk õpid laskmise väiksekaliibrilisega selgeks, siis pole võimsamatega tulevikus probleeme. Kõik laskurid harjutavad laskmist õhupüsside ja 22LR-iga ja tulemused hiljem erinevate kaliibritega korralikud.
Teine teema on see nn laskekatse, mida paljud tiirud kasutavad rahateenimiseks aga seda teavad mehed isegi, palju nad tegelikult kirikusse küünlaid panema peavad.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas honkomees »

Minu tagasihoidliku arvamise järgi oleks nö universaalne kaliiber, millega saab suure looma maha ja silm alati (ka algajal ja pisemal mehel) terveks jääb, rootsi mauser ehk siis 6,5x55SE
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas tony »

Kõik õige.Noored peavadki eelnevalt "peenemate" kaliibritega sinasõbraks saama ja alles siis "kahurite" poole vaatama.Ma eeldan,et siinsed sõnavõtjad on eelnevalt juba relvadega kokku puutunud ja teavad mida nad räägivad (tahavad), nii-et jätame noored mängust välja.Samuti mulle teadaolevatest õnnetustest jahil on tekitatud nn.peenemate kaliibrite või siis siledate poolt.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Anti »

honkomees kirjutas:Minu tagasihoidliku arvamise järgi oleks nö universaalne kaliiber, millega saab suure looma maha ja silm alati (ka algajal ja pisemal mehel) terveks jääb, rootsi mauser ehk siis 6,5x55SE


Sõbral on antud kaliibris relv ja ei ütleks, et tagasilöök oluliselt 308win'ist erineks. Üks asi küll, pauk on 6,5el tuntavalt teravam.
http://beta.album.ee/antilaht
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav, nii palju, kui ise saanud katsuda (lasta) 6,5x55 se´d siis minu kogemus vastupidine 308´ga. 6,5 liigitaks tagasilöögi osas sinna 222 kanti asjaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Anti »

kakuke kirjutas:Huvitav, nii palju, kui ise saanud katsuda (lasta) 6,5x55 se´d siis minu kogemus vastupidine 308´ga. 6,5 liigitaks tagasilöögi osas sinna 222 kanti asjaks.


Peab lisama vist, et ise laetud paugud mõlemal kaliibril ja 6,5x55 oli suhteliselt suur laeng taga.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hendrik »

Kult ja Wsm räägivad õigust, mis puutub harjutamisse ja esimesse relva jms. Kindlasti on õigem mitte üle pingutada, ei kaliibri ega moonaga. Samas esimene relv ostetakse ikka universaalne - et kõik tehtud saaks. 222 ei ole selline paraku, teemasse jäädes - 222 ja "harju keskmine" siga ei saa kuuluda kokku - kui mitte energia, siis ainuüksi selle laskeosavuse pärast. Need, kes saavad pihta, saavad pea kõigega. Kes ei saa pihta, ei suuda ka 222 siga maha saada. Seda, et 222-ga pole paugukartust, ei saa tuua argumendiks, et 222 oleks hea seakaliiber. Enamus mu tutvusringkonnast on alustanud ikkagi 308 ja 30-06ga, ning paugukartusest on mehed saanud üle ikka ainult tiirus harjutades. Ehk siis vana tõde - harjutama peab. Suurulukikaliibritega (eestis siis alates 6,5mm), kui vara pole mitut relva soetada. Selles suhtes on mõttetu rääkida ka teemal, et noorjahimees ostis püssi ja esimese paarikümne lasuga olid tulemused kehvad ja stmx läksid.. Sajakonna lasuga ei saagi rääkida, et keegi on pädev laskur. Mõni lihtsalt osavam või on ikka trenni teinud varem, kasvõi õhukaga. Ennem ei tohiks mees metsa minna kui pihta saab. Ja kui püss ei sobi, siis tuleb seda kohendada. Kui kardad pauku, tuleb lasta ja veel lasta. Siiski jah, nõustun, et no 308-laadsed on ehk ülemine piir sobivaks esmakaliibriks. Valik on lai.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hagijas »

Mr. Andrus, kas sul omal kogemust 222-ga üldse on või lahmid niisama? marudaid näiteid tood (y)
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Suletud