Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Suletud
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Kes sul siin kaliibrit kirub,kirutakse neid kes ei anna omale aru mida nad teevad.Pukist kukuks äkki ka siis kui spordikaga täpselt lasta.Siin samas sa ise kirud neid spordikaga hane laskjaid ja siis hakkad rääkima sea laskmisest 222-ga.
Viimati muutis andrus, T Veebr 24, 2009 8:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Farmer »

andrus kirjutas:Ja sealt hakkavad tulevikus tulema igasugu emiste laskmised ja muu.Lihtsalt ei kannatata oodata kuni ollakse veendunud,et tegemist on lasta lubatud loomaga.

Emis ei olegi enam jahiuluk?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Farmer kirjutas:
andrus kirjutas:Ja sealt hakkavad tulevikus tulema igasugu emiste laskmised ja muu.Lihtsalt ei kannatata oodata kuni ollakse veendunud,et tegemist on lasta lubatud loomaga.

Emis ei olegi enam jahiuluk?



Paljudes jahtkondades ei lasta emiseid!!!!!!!!!
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Kes sul siin kaliibrit kirub,kirutakse neid kes ei anna omale aru mida nad teevad.Pukist kukuks äkki ka siis kui spordikaga täpselt lasta.Siin samas sa ise kirud neid spordikaga hane laskjaid ja siis hakkad rääkima sea laskmisest 222-ga.

Kus ma siin sea laskmisest olen rääkinud 222´ga?
Vaata 22LR teemal võtan ka sõna just selle tõttu, et oman oma relvakapis selles kaliibris relva ja olen sellega ka metsas käinud. Varese rinnakorvist selle kuul läbi ei lähe. Piisav argument minu jaoks, miks tunnistada see kõlbmatuks hanejahi teemal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Ok Ok :D

Sea laskmisest otseselt ei olnud jah juttugi.Aga lugedes su postitust tekkisid tahes tahtmata sellised mõtted.
Aga mina olen siiski sügavalt veendunud,et 222st jääb seale näruselt väheks,et sellega teda torkima hakata.Ja ega vist seadust kirjutades kah taevast neid numbreid ei vaadatud.

Mina tunnen,et mul jääb 308st kah ajujahis väheks.Tahan juba tunduvalt jämedamat.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kakukese jutule lisaks veel ,et kes saab 222 Rem -iga lastud ,see tuleb enamasti ka võimsama kaliibriga toime! Kes ei saaa enda 308 v 30-06 -ga lastud jääb hätta ka pihku pistetud "tongipüssiga".Lisaks olen üsna kindel ,et kui ka tuleks mainitud piirangud laskevõistluste määrustikku,siis vaevalt see esimise otsa meeste hulgas erilisi korrektiive teeks.Ka 6,5 jne. on võimalik inimsõbraliku laenguga laadida ja täpselt lasta :wink: Kui keegi on veendunud ,et just 13.....g kuul ja 4 g rohtu on laskmise juures hädavajalikud,siis on see nende valik ja pole mina veel kuulnud ,et kedagi sellepärast võistlustele ei lubata.Ammuks see oli ,kus palgalistel jäägritel enamuses Barsid olidki ,ka põdra laskmiseks :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Lisaks lõppu, et eestlasele on ajast aega olnud omane viia täide venelase lollust saksa täpsusega. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas tony »

Mina tunnen,et mul jääb 308st kah ajujahis väheks.Tahan juba tunduvalt jämedamat.

_________________
:A :A :A
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas reimakas »

Oluline ei ole kaliiber, millega lasta vaid moon mis sul seal torus on ja selle kuui jõud. Eks ikka igale ulukile tuleb sobilik moon leida, mis tekitaks piisavad purustused, et loom piinateta surmata. Mehi metsas küll, kes suvalise moonaga kütivad ja kurdavad, miks ulukid minema lähevad veretäppidega. Seda selgitustööd on väga raske teha ja uued karabiini omanikud ei taha isegi sellest aru saada, et miks erinev poemoon ühtemoodi ei lase, rääkimata siis erinevatest kuuli tüüpidest ja nende omadustest. Kui need asjad selgeks saavad, tekib ka arusaam erinevate kaliibrite efektiivsusest ja vajalikusest.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas sammal.habe »

kas te mehed kelgite avalikus liiklusfoorumis ka, kui olete autoga kiirust ületanud või kogemata punase fooritule alt läbi sõitnud?
selge on, et asju juhtub, tahes või tahtmata. aga peab siis oma apsakaid laialt kuulutama?
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Karmo »

õnn, et heinas ainult pead nägin

Lisame õli tulle (y)
Pole ka mina mingi paipoiss aga ma ei tule selliste asjadega siia keksima.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Feen »

See, et .222ga siga sama hästi maha jääb kui .308ga lastu, pole mingi saladus. Lase siga ***** [loe: tagumisse otsa] millega tahad (ok, ühte 30-06ga ***** lastud siga olen metsas otsimas käinud ja selle sealt surnult leinud), siga jääb ikka kadunuks. Nagu mainitud, Saksamaal jäävad sead kenasti maha sellega lastes, pole ka meie omad betoonist valatud, mis sest, et tibakene suuremad. Metskitsede pealt võttes, ei ole täheldanud, et .308 oleks millegi poolest parem või seetõttu loomad paremini maha jääksid, endal on sel teemal suurim vahe optika, ühega annab kenasti lasta, teisega tuleb vahtida nii, et silmad punased peas, muiud poleks .308 kitsejahis mingi teema.

Kui ma ise võrdlen ja vaatan neid padruneid, siis omavahelises võrduses näeb 1 nii pisike ja väeti välja (nagu ka 308 padrun 30-06 ja 9,3 se kõrval), aga seda pisikest ja väetit on piisavalt, et 200 kg kult läheks kopsu tabamusega ca 50 m ja seal maha jääks. (vaadake youtubest kui soovi :D). Tõsiselt imelik on kuulata nende meeste ahhetusi, kes väidavad, et siga selle kaliibriga maha ei jää, ilma, et oleks ühtegi siga lasknud sedasi või näinud mõnda siga, mida selle kaliibriga lastud on. Aga arvestades keskmist püssi rabavat jahimeest, siis on peenike ajujhiks ilmselgelt liig... aga mõne mehe jaoks on ka .308 varitsusest ilmselgelt liiga lahja kaliiber, et siga maha saaks.
Viimati muutis Feen, N Veebr 26, 2009 12:56 am, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Feen kirjutas: Nagu mainitud, Saksamaal jäävad sead kenasti maha sellega lastes, pole ka meie omad betoonist valatud, mis sest, et tibakene suuremad. .

Võrdlus Saksamaaga ei klapi meie oludesse hästi. Novembril lõpus 2007 oli Saksas saksa jahiterjerile külgedele punase aerosoolvärviga laiad triibud värvitud, et metsas koera seapõrsastest eristada, kasvult ju ühesuurused :lol: Sellist põssat on tõesti hea 222-ga noppida ja seda ka lastakse pukist. Ajujahis kasutavad ka seal ikka jämedamat toru. Kuulsin ise neid matakaid, kui ümber minu töömaa sigu taga aeti ja põssad ümber harvesteri päev otsa sibasid :lol: 150 kg kaaluv kult on seal juba elevandi mõõtu. Seda väitis mulle kohalik jääger.
Siit foorumist on ka läbi käinud link ameerika karujahimeestest. Kui ühel õnnestus grisli 22LR-iga ära võtta, tormasid paljud seda eeskuju järgima :VS Tulemuseks see, et grislid said mitme jahimehega maiustada, enne kui mõistus koju tuli ja hernepüssiga neid enam torkima ei mindud.
Oskaja mehe käes on 222 tõhus relv, aga pole vaja oma saavutustest siin avalikult hõisata ja noortele halba eeskuju anda :VS Või padurohelistele järjekordset konti hambusse visata :evil:
Meil on suuruluki kaliibrid paika pandud ja jäägem selle juurde.
Ise olen jätnud ka 308-ga paugu tegematta, kuna medaliväärsete sarvedega sokk seisis põõsa taga ja lasus kindel polnud. Seekord oli sokul hea päev lihtsalt :lol: Minu arust pole see maailma lõpp, kui vahel ka loomal õnne on ja mõlemad (uluk ja jahimees) peale kohtumist omal jalal edasi kulgevad :wink:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas tony »

Olin sügaval vene ajal tunnistajaks kui sõber lasi 22LR-ga põdra.Täpselt kaelakonti ja käes ta oligi.Peaksin väga rumal olema kui nüüd seletama hakkan,et milleks võimsamat kaliibrit vaja,saab ju sedasi kah.Kuna eelpool juba mainiti,et meil suuruluki kaliibrid paika pandud,siis jäägem ka nende juurde.Ise olen sigu lasknud sadu ja aastatega liikunud võimsamate kaliibrite poole ning seda mitte ilma asjata.Ajujahis ei ole alati võimalik ideaalseid laske teha ja siis hakkavad nende võimsate kaliibrite eelised välja tulema.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Feen »

Vot, Tony ütles asja iva välja. Algne teema tõstatamine oli muidugi sellest vaatenurgast, et kui seisvale kesikule (põhiline eesmärk sokk, aga siga jahiti ka) pähe lasti ja see maha jäi, kas see on suurem patt kui 11st aastasele sile kätte anda ning kütiliinile lasta. Ja sealt kasvas välja arutelu, et kas .222 võtab siga maha või mitte. Üsna kindel on, et kops, kael, pea (korralik tabamus), süda, võtavad sea kenasti maha, aga seajahis on 1 oluline faktor... jahis juhtub ka natuke teistsuguseid tabamusi kui ideaalseid ning seal tuleb juba vahe sisse millega lasta.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud