Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Suletud
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas sammal.habe »

siis pole muud kui .50 BMG... :roll:

mul on olnud aastaid rootsi kusti.
kui 222-tegelased ikka vahest kurtsid et nende lastud sokud-kitsed edasi matkasid, siis 6,5x55-ga (Nosler BST) lastud kitselistest ei liikunud keegi kuhugi mitte üht sammu. lasin muidugi ainult käpa taha. kui ei saand sedasi, jäi näpp sirgu... korra, tõesti, piki keret üht elukat lasin ja seda pidi otsima.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Veix »

Ma oma 30-06-ga kah lasin kunagi sokku pikuti (loe et; sarved olid loomal kenad, muidu nii poleks lasnud), eest sisse siis ja üllatus oli suur, kui sokule järele minnes oli soku kõrval seisnud talleke kah nats eemal maas. Sokkust kuul nii hästi läbi, et suuremaid purustusi polnud, kuid tallakasest oli pool puudu. :roll:
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Eraser »

Priidik Õun kirjutas:
+ koertele kõrvaklapid/tropid :D


Kuulivest kah.

Aga siiski, igaühe enda asi millega laseb. Mina hetkel üldse koeraga metsas olles vindi poole ei vaata. Peaasi et kaliiber ja kuuli kaal seaduse normides püsib.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Usun, et kui kasutaks ka metskitse laskmisel BST´d 222´l oleks jalad koheselt taeva poole, aga pärast tahaks miskit süüa ka ... :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:Usun, et kui kasutaks ka metskitse laskmisel BST´d 222´l oleks jalad koheselt taeva poole, aga pärast tahaks miskit süüa ka ... :M


Olen enamuse kitsedest/sokkudest lasnud .308 BST abil ja pole veel probleemi olnnud et liiga palju purustaks. Kui piki looma lasta siis jah, hunnik sitta muud midagi.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas sammal.habe »

ei ole käpa taha lastes kitsloomast kuigi palju kaotsi läinud.
ja samas - pigem natuke rohkem (sadakond grammi) liha raisus kui riskida raipega metsa all.

ka uue 308-ga kavatsen Nosler BST-ga jätkata. leiaks vaid koha, kust seda kuuli mõistliku hinnaga saaks...

kakuke kirjutas:Usun, et kui kasutaks ka metskitse laskmisel BST´d 222´l oleks jalad koheselt taeva poole, aga pärast tahaks miskit süüa ka ... :M
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas gunnar »

sammal.habe kirjutas:ka uue 308-ga kavatsen Nosler BST-ga jätkata. leiaks vaid koha, kust seda kuuli mõistliku hinnaga saaks...


Mis see mõistlik hind oleks üldse ?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas sammal.habe »

see on nüüd küll räige offtopik juba ja nuhelgu meid Mardi vitsad, aga palusin sõbral soomest tuua, 308 125-graanine N BST tuleb nats alla kuue krooni...

jätkaks ikka 222 ja sea teemadel :roll:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Krt, ikka ei julge proovida. Kunagi sai tiirus katsetatud. viewtopic.php?f=25&t=3972
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas tony »

hagijas kirjutas:suurema kaliibriga saab praagid lasud ehk tõesti tõenäolisemalt likvideeritud, kuid mina olen asjast sedasi aru saand et mida suuremad kaliibrid seda lohakamad on ka lasud.

sina ju väitsid et 308 jääb väheks, eeldusel siis et liialt palju praaki on tekkind, miks mudu väheks, aga minu jutu mõte oli selles et paljud mehed ei lase teps mitte 9,3 sama täpseid laske kui seda teha suudaksid 308-ga. kes tahab saab aru ehk mida ma silmas pidasin

Loe ja imesta.Kõigepealt soovitan 9,3X... või mõne muu suurema kaliibriga ajus lasta ja siis alles kommenteerida.Pole mõtet tonti seal näha kus teda pole.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hagijas »

tänan soovitamast, aga pean siiski keelduma sellest lahkest pakkumisest, põhjuseid kaks 1. ei meeldi lasta suuremate kaliibritega kuna tunnistan ausalt et oman paugu kartust ja seega ei võimalda see normaalsel tasemel lasta selliste mürakatega 2. siiani pole jäänd ajujahis 30-06 ega 308 "väheks", et peaks suuremate kaliibrite poole piiluma.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Feen »

Arvestades, et kobras jääb palju halvemini maha kui siga, peaks ehk foorumlaste koprajahiks ka mingi miinimumkaliibri välja mõtlema... 9,3 mm oles vast miinimum. :M Ülejäänud lähevad ajusse, seega, kas keegi laenaks mulle kummipükse?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Et saabuks natukenegi mõningate lugupidamist 9,3 vastu teen lähiajal 308 ja kõikvõimaliku erineva moonaga "läbi põõsa testi"vaatame siis kui palju kuule jõuab sihtmärki välja.
Laskekauguseks võtame 75m ja tabamis alaks A4.Kasutame ainult tömbi otsaga kuule.Tulemused fotode näol paneme ülesse ka foorumisse.
jahismurf
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hagijas »

otse loomulikult on 9,3 efektiivsem võsas, mai olegi vastupidist väitnud. kuna ma ise tegelen üpris palju tiiruga ja näen seda kontingenti kes seal laskmas käivad( tavajahimeeste näol) siis julgen väita et see protsent on küllalt suur kes ei tuleks sellise kaliibri valdamisega toime, paugutada võib ju igaüks, aga kas ka kuul sihtmärki jõuab on ise asi. antud juhul sain ma andruse postitusest aru seda et 308 ei tapa enam, " jääb väheks", kui sa pidasid just seda võsas laskmist silmas siis on ise asi, edasi ei vaidle sel teemal.
ok kutsun teemasse tagasi "siga ja 222 rem"
looma tuleb otsida jälgede lõpust
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas baddmann »

Ah kle oma vanaemale võid rääkida seda juttu, et enamus laskjaid ei tuleks 9,3 valdamisega toime. 9,3 (x74R näiteks) ei ole mingi "imekaliiber", mis peaks laskja õla ja põse ja silmnäo sodiks peksma. Kuna algkiirused on küllaltki palju väiksemad kui võrrelda 308 või 30-06-ga, siis tagasilöök on rahulik isegi suhteliselt soliidse kaaluga kuuliga (nt 18,5 grammi) lastes.

Kui ei tuleks toime 9,3-ga, siis nähtavasti ei tuleks toime ka 308-ga, ja vastupidi.

BM
Suletud