Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Suletud
eurokas
Postitusi: 54
Liitunud: E Jaan 24, 2005 6:50 pm

Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas eurokas »

Miks sa sellise püssiga suurulukit lasid.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: esimene siga!

Postitus Postitas Karmo »

Margo kirjutas:2007a. 4. juuni, kohe kui sain soku ja sea loa tasku läksin metsa. Jalutasin pukist auto poole tagasi, kui äkki seakari üle tee jooksis, kuna püss oli käes ja laetud, sain kiirelt õlga, üks kesik jäi millegipärast seisma ning tõstis pea üles. Tabasin silma alla ja käes ta oligi... Hiilimis jahi kogemus selleks ajaks 0,5 päeva. Kuna kõik toimus nii kiiresti, siis käed ei jõudnud enne lasku veel värisema hakata, kuid kui siga kukkus, siis.... :D
Käes oli siis paraku 222 Rem, Sako Game Head sees, õnn, et heinas ainult pead nägin :P

Ma oleks sulle tappa andnud seal samas! :VS
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas Aihn »

ja Karmo... sa olex siis näpu sirgex jätnus sellises situatsioonis... hakanud peas seadust meelde tuletama, et kas võib sellise relvaga antud ulukit lasta või ei või...
ma kahtlen selles..
Yldiselt: selles foorumis lastakse kyll endast välja paista korralike kytitena.., et eihh iial ei riku yhegi seaduse punkti vastu.... ollakse iga kell valmis mõnele isikule turja kargama mõne seaduse punkti rikkumise korral...
aga kui olles seltskonnas ja kuulates erinevaid jahikogemusi ja toimunut ... on kyll jutt hoopis rohkem laiali valguv... ja siis tuleb kyll välja et seda seadust nii väga korrektselt ei järgita...
või ma olen siis vääga valesti aru saanud....??
kutsikas
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas andrus »

Aru oled sa siis saanud valesti paljudest asjadest.Ei saa olla see laskmis isu nii suur,et selle peenikesega kesiku kallale lähed.A oleks vähe sitem lask olnud ja siga ära läinud...........sügisel oleks kuskil leitud jahi käigus ja siis oleks kisa oi oi oi kui palju,lausa oleks saanud Reporterisse,näe meil salakütte nii palju,et jätavad lausa sead metsa surema ja millegi ees risti ette ei löö.Krdi kergelt ikka lähevad meeste sõrmed kõveraks. :VS

Kui teile turakatele meeldib tegeleda aktiivselt debiilsustega siis jätke see enda teada. :!:

Minu arusaama järgi oled sa Margo ise veel Loo Jahiseltsi esimees.......Normaalne EESKUJU teistele. :M
Viimati muutis andrus, T Veebr 24, 2009 5:14 pm, muudetud 2 korda kokku.
jahismurf
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas tony »

222rem-ga metsas ringi kolades olen mingi 10-15 siga laskmata jätnud kuigi võimalused olid olemas.Ok,talvel lumega lähed veel riski peale välja aga suvel sellist lauslollust küll ette ei võta.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas andrus »

Aihn kirjutas:ja Karmo... sa olex siis näpu sirgex jätnus sellises situatsioonis... hakanud peas seadust meelde tuletama, et kas võib sellise relvaga antud ulukit lasta või ei või...
ma kahtlen selles..
Yldiselt: selles foorumis lastakse kyll endast välja paista korralike kytitena.., et eihh iial ei riku yhegi seaduse punkti vastu.... ollakse iga kell valmis mõnele isikule turja kargama mõne seaduse punkti rikkumise korral...
aga kui olles seltskonnas ja kuulates erinevaid jahikogemusi ja toimunut ... on kyll jutt hoopis rohkem laiali valguv... ja siis tuleb kyll välja et seda seadust nii väga korrektselt ei järgita...
või ma olen siis vääga valesti aru saanud....??


Ma arvan,et on väga vähesed kelle südametunnistus on 100% puhas aga oma pattude kohapealt hoiavad nad oma suu igavesti kinni. :V
jahismurf
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas Aihn »

to: andrus ma esitanud seda kysimust lõppu selle peenikese kaliibriga suur uluki laskmise kohta vaid yldise seisukoha kohta yldiselt...
nagu mu jutust aru saada lähen yhel hetkel yldise juurde mitte ei ripu selle laskmise juures edasi..
jahh ex see vääga väikese kaliibriga suure looma laskmine on ikka nigel kyll jahh...
aga siin mõne kombel kohe selle eest vastu hambaid ikka ei annaks seda asja annab ka väheke inimliumal moel lahendada..
kutsikas
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: esimene siga!

Postitus Postitas Karmo »

ja Karmo... sa olex siis näpu sirgex jätnus sellises situatsioonis...

Jah ja olen jätnud ka.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas kakuke »

Ei ole mina veel siiani kohanud inimest, kellel inglitiivad seljas kasvaks, aga ei tohi ära unustada, et tegemist on avaliku foorumiga, mida võivad külastada ka mittejahimehed, kes jahivastased ja seda juttu meie vastu ära kasutada. Jätaks nüüd selle teemavälise lällutamise.
Ps. Neist kirjujatest loen mina tegelt välja, et tegemisttegelt parajate variseridega, kellel suu vett täis, kui üks räägib, kuidas 11 aastasena (paberiteta) käis seajahis ja siis teine räägib, kuidas saksamaal legaalse seajahikaliibriga siin oma esimese sea küttis, kohe kisa lahti. Mehed vaadake enda sisse ja siis peeglisse. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: esimene siga!

Postitus Postitas TiitR »

Minu ettepanek oleks modedele, et üleliigne p*sk siit teemast välja noppida ja kustutada...kaasaarvatud ka minu enda jutt, kuna teema ju "esimene siga", mitte aga "igaüks on metsas miilits" :VS
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Kuna jutt läks ikka väga rappa, poolitasin selle teema alt "Esimene siga!"
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Aga meie riigis on see kaliiber suurulukile keelatud ja õigustatult.
Antud juhul on tegemist kõige ehtsama näitega sellest,et närvid ei pea kohtumisel ulukiga vastu ja tuleb näpp kõveraks tõmmata.Ja sealt hakkavad tulevikus tulema igasugu emiste laskmised ja muu.Lihtsalt ei kannatata oodata kuni ollakse veendunud,et tegemist on lasta lubatud loomaga.

Üldiselt võiks vist noorjahimeste koolitusel rääkida ja tuua näiteid erinevatest situatsioonidest ,rääkida kaliibritest ja paljustki muust mis vajalik algajale, mitte lasta neil kuulata unemati silmis Hr.Tõnissoni loengut 8h põdra lõualuudest.

Ei ole minagi ingel maa peal aga oma suu hoian ma kinni. Ja olen andnud endale lubaduse,et enam ma nii ei tee.Teistele võib veel valetada aga endale ei ole mõtet. :D
Viimati muutis andrus, T Veebr 24, 2009 8:15 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas wsm »

Lähtuvalt teemast ja pealkirjast tekib küsimus, kas on eetiline lasta laskevõistlustel harjutust VSS vintrelvast kaliibriga 222, kus on üheks märgiks metssea märklaud. Mitmed osalejad on avaldanud arvamust, et tuleks muuta lubatav relva kaliiber ja see võiks olla 6,5 mm ja jämedam ja seda põhjusel , et metsas lubatav suuruluki laskmiseks samamoodi lubatud mõõt on 6,5 ja suurem. Kindlasti ajab see VSS-i kõvadel laskjatel harja punaseks, aga mis parata. Kui võrrelda 30-06 ja 222 Rem, siis üks ikka teise kõrval mänguasi.
Asi puhtalt eetika seisukohalt püstitatud, mida arvavad teised? :M
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Aihn »

andrus kirjutas:Aga meie riigis on see kaliiber suurulukile keelatud ja õigustatult.
Antud juhul on tegemist kõige ehtsama näitega sellest,et närvid ei pea kohtumisel ulukiga vastu ja tuleb näpp kõveraks tõmmata.Ja sealt hakkavad tulevikus tulema igasugu emiste laskmised ja muu.Lihtsalt ei kannatata oodata kuni ollakse veendunud,et tegemist on lasta lubatud loomaga.

Üldiselt võiks vist noorjahimeste koolitusel rääkida ja tuua näiteid erinevatest situatsioonidest ,rääkida kaliibritest ja paljustki muust mis vajalik algajale, mitte lasta neil kuulata unemati silmis Hr.Tõnissoni loengut 8h põdra lõualuudest.

Ma arvan, et see pole aint noorjahimehe staatusega seotud... on ka väga pika jahistaasiga isikutle sellega probleeme et ei oska, ei suuda, ei taha... eristada emist teistest karjaliikmetest... lasevad ka need eakamad kytid esimest ette juhtuvat... ja kui noomid neid siis vaatavad imestunult otsa "mis ma nyyd valesti tegin"... seleta kui palju tahes ei nendele see jutt kohale ei jõua...
see näpu sirgex jätmine ei olene jahinduslikust kogemusest vaid sisemisest tasakaalust..
kutsikas
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

wsm kirjutas:Kui võrrelda 30-06 ja 222 Rem, siis üks ikka teise kõrval mänguasi.

Laskma ei õpita kahuriga. Kui saad laskmise käppa 222ga, saad hakkama ka jämedamaga. Neid küllaga nähtud, kes esimeseks kaliibriks võtavadad ilmselgelt üle jõu käiva asja ja siis rapsivad ainult päästiku taga. Enda kogemuse põhjal julgen väita, et ka 6,5 mõjub poisikesena 30-06 kõrval.
Need, kes kiruvad 222´te, mille põhjal seda väidate? Endal mingid kogemused, lugesite kuskilt miskit, naabrinaine rääkis või mis teema on? :)
Räägin enda kogemusest, mul kapis nii 222, kui 308 ja ainus tajutav vahe on ajujahis (tõsi 222ga ajus pole käinud), aga varitsuses kukuvad samaväärsed loomad 222ga sama kiirelt kui 308ga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud