Mida arvate kõikvõimalikest tehnilistest abilistest?

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

jahemees kirjutas:kui ma peaks kunagi ulukiotsijat või kaugusemäärajat või mingit peibutusainet kasutama ...


Ega need abivahendid siis looma kätte ei too,ikka oma kaks jalga ja kätt, ja neid peab kasutada ka oskama.
Samas mulle meeldivad igatsugu inimese leiutatud tehnilised riistapuud,huvitav uurida kuda nad töötavad ja kui neist vahest kasu ka on,siis tore ju.
Vintrelva omamine ei anna ka suurt eelist,kui minetad oskuse vaikselt metsas liikuda ja tuule suunast kah miskit ei arva jne.Saagita jääd ka siis.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

jahemees kirjutas:kui ma peaks kunagi ulukiotsijat või kaugusemäärajat või mingit peibutusainet kasutama on minu jaoks jahipidamine läbi,siiani olen saanud ilma nende vidinateta kõik oma loomad kätte ja ma loodan et saan ka edaspidi.

Elu on õpetanud-ära ütle kunagi ei iial :D Kuigi ka ise antud asju ei oma,oleks huvitav katsetada :!: Mida kostad ,kui mõne ajapärast seadus näiteks ei lubaks ilma ulukiotsijata suuruluki/jahti pidada :?: Kui sa ika vähegi jahimees oled(mitte muidu looduse nautija v algaja)siis ei taha küll uskuda,et sa oled 100%kõik loomad/linnud kätte saanud kelle pihta oled tuld andnud.Ära pahanda ,aga kui tegija oled peaksin sind tundma,ei vastanud ka kus jahtkonnas nii suure kuldi tabasite(ära kulti narri).Nii suured loomad on ikka haruldlus.Lasin ise 7+7 harulise pulli ,kelle lihakeha kaalus ainult veits rohkem(lihakeha 273 kg) kui teie kult Kivi kotti!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

KULDILE ütleks niipalju,loomulikut ei saa kunagi 100% kõiki loomi kätte mõni peab ikka minema ka pääsema vastasel juhul lihtsalt neid poleks ja üldsegi ei pea ma end teab mis suureks tegijaks ,aga mõned korrad olen ma ikka jahil käinud ja selle tundmise koha pealt .............. mina sind ka ei tunne ,kuigi me vahemaa on vaid 25km ja see kus jahtkonnast ma olen pole küll mingi saladus aga ma ei pea seda vajalikuks siinkohal ära märkida, kuldist veel niipalju, et kaal 237kg oli koos saba ja sarvedega ,mitte lihakeha, kui info pole veel Antsuni jõdnud siis lähiajal kindlasti jõuab.
243win
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Shogun kirjutas:Nojah, see on see lõputa jutt... Ühest küljest olen kahe käega nõus, aga teisalt... Põllud-heinamaadki on nii suureks läinud, mida sa seal teed sileraudsega? Veel paarikümne aasta eest olid tavalised sellised kitsad põllusiilud, vaheldumisi kraavidega, kus võsagi kasvas. Hiilisid vaikselt ühe põllusiilu pealt teisele, või passisid kaavipervel. Nüüd on kõik teisiti ja loomadki targemad; vaatasin just mitmes viimatises jahis - tulid kitsed välja ja üsna joonelt siirdusid põllu keskele sööma. Ja sinna jäidki, kuni pimeda saabumiseni ja minu koju minekuni :?
Teine asi on see, et ikka leidub neid, kellele sellised põhimõtted kuidagi ei sobi ja kes neist kinni ei pea. Ja sellised tegelased nopivad siis paremad trofeed jne. Peale selle muudavad loomad hellaks ja teemas püstitatud mõtteid järgiv jahimees võib päris raskustesse jääda :wink: Arvan ma. Aga see on tõesti vaieldav teema...

ega need kitsed sinna ei lenda(keset p¨ldu) nad ikka peavad sinna kuidagi tulema ka ja see ongi osa jahist et oma piirkonna loomade liikumist teada. ega igakord ei peagi ju jahist midagi kätte saama see pole ju siis enam jaht.mul jooksevad juba enda kandi sektsiooni aseesimehe jutust k¨rvad sedasamust vett-etb kui köva jahimees tema ikka on ma etlen krt mu 8a poiss saab nendesamuste vahenditeka samade tegudega hakkama,kahju et rahakoti suurus on metsas nii määravaks muutunud.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Rahakotti suurus nüüd küll kellestki jahimeest ei tee :D Siin ikka kumab kadedus läbi ---Vaat mina oma kaherautsega ikka teeks ja oleks ,aga kuna näe naabrimehel vint ,veab liha kõik endale , nüüd mina pean ka sellepärast selliseid võtteid kasutama,muidu minule ei jää kohe midagi :? Mehed pidage jahti nii kuidas teile kõige sobilikum ja südame lähedasem ,ärge teiste pärast põdege :!: Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Anonymous kirjutas:...kahju et rahakoti suurus on metsas nii määravaks muutunud.

Ega see rahakoti suurus metsas ikka midagi ei määra. Paremad jahimehed saavad hea metsa- ja loomatundmisega vihmaveetoruga saagi kätte.
Aga kahju, et rahakoti suurusega metsa eputama tullakse, jahiseltskonnas peaks nagu selleta hakkama saama.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

honkomees kirjutas:Ega see rahakoti suurus metsas ikka midagi ei määra. Paremad jahimehed saavad hea metsa- ja loomatundmisega vihmaveetoruga saagi kätte.
Aga kahju, et rahakoti suurusega metsa eputama tullakse, jahiseltskonnas peaks nagu selleta hakkama saama.

Mul seellised kogemused puuduvad ,aga postitusi lugedes paistab ,et selline asi mõnelpool probleemiks.Mis moodi see eputamine siis konkreetsemalt välja näeb :?: Meil on nii --kõik tunnevad kõiki,kui keegi võtab näiteks oma sõbra jahile kaasa keda teised ei tunne,siis kõik eeldavad ,et külalist võib usaldada samavõrd kui meest kes sõbra kaasa võttis ja mingeid probleeme ei tekki.Kes seltskonda millegipärast ei sobi ajagu omi asju individuaalselt ja kogu lugu :!: Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Eputamine.... No ikka nii et püss peab olema uhke, stiilne, kallis, mitte lihtsalt hea ja siis igasugu vidinad kaasas ja jeep, millega aga võsa vahele minna ei raatsi, sest ära kriibib jne jne
Selle asemel võiks olla lihtne töökindel püss, kaks jalga ja neljajalgne sõber ning maastur, mida pole kahju metsassõitmiseks kasutada ja mis ka sisse ei jää, nagu neil rasketel jeepidel kombeks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

HONKOMEES Anna andeks ,aga nüüd sa paned küll paska ja oled kellegi peale lihtsalt kade.Sa ikka nõuad lausa kommunismi ,et kui mul on vatijope siis olgu kõigil ,muidu oled eputis.Järsku mõni uhke püssi omanik peab sind eputiseks sinu hea ja tubli koera pärast (näiteks) :shock:
Vaadata tuleb ikka MEEST mitte ASJU ja seda mida ta võimeline oma "leludega" tegema on :!: Kivi kotti1
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

No ja siis öeldakse, et jaht peabki kallis hobi olema ja igal matsil pole jahile asja.
Õnneks olen seda mujal kuulnud, eriti mitte oma jahtkonnas. Meil on veel hinnas need mehed, kes oskavad jälgi lugeda ja jooksvat looma tabada jne aga mitte kallist püssist mööda kõmmutada. Samuti on meil jahilkäimiseks 4-5 Nivat, mõni ühemehemasin, mõni kambapeale jahiauto.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eetika juurde käib ka see ,et oma oskuste ja võimetega liialt ei keksita :!: Ka minul on koerad ja oskan metsas mõndagi teha ,ei oma küll ühtki (välja arvatud püss)neist keksimis asjadest ,isegi mitte niivat pole.Ütlen vaid ,et nende "eputajate" hulgas on väga kibedaid jahimehi ja mis teha kui ühiskond on võimaldanud kellegile paremad võimalused.Veelkord -----vaadata tuleb meest mitte asju ja kõiki ühte patta ladudes kellegile mitte ülekohut teha :!: Kivi kotti!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:HONKOMEES Anna andeks ,aga nüüd sa paned küll paska ja oled kellegi peale lihtsalt kade.Sa ikka nõuad lausa kommunismi ,et kui mul on vatijope siis olgu kõigil ,

No ei ole kade ja pole põhjust kah. Aga need jutud, umbes nii et õige jahimees peab olema vastavalt ekipeeritud, 30 tonnine püss, spets jahiülikond, termopesu, ulukiotsija, GPS, kuulamisklapid ja ma eitea mis veel. Kui ei, siis nigu polegi õige jahimees. Mu kadunud vanamees rääkis, et poismehepõlves läks peale tööd metsa, tuli tagasi, viskas pikali, hommikul lõi külmunud portjankad (jalarätid) vastu seina pehmeks ja jalga ning enne tööd metsa või soo peale linnujahti ja nii pea iga päev. Vot need olid jahimehed. Nüüd aga räägitakse igasugu varustusest, mis nagu oleks jahimeheks olemise eelduseks. Eelduseks on ikka jahimehe "hing".
MA POLE SELLISE VARUSTUSE VASTU, VAID SELLEGA EPUTAMISE VASTU, NAGU EI SAAKS JAHIMEES ILMA OLLAGI.
väga hästi saab, nagu just meie vanemad mehed on seda näidanud. No ütleme üle 70 aastane mees käis üleeelmisel aastal pooltes ajudes ja lasi siledaga kolmveerandi meie põtradest. See on jahimees :!: Enamsti nendest varustusega meestest selle järgitegijaid pole, pärast paari aju on toss väljas ja enamasti pole nad kah teab mis laskjad. No kui siin vahepealsetel aegadel soomlased tihti käisid, siis minu arust ei saand nad üldse seale pihta, ehkki ekipeeritud olid...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:Eetika juurde käib ka see ,et oma oskuste ja võimetega liialt ei keksita :!:

Vabandust, pole oma võimetest ja oskustest rääkinud ja arvan et need mul polegi teab mis rääkimist väärt. Võib-olla ainult "hing", see tahtmine jahil käia igal võimalusel.
Aga kahju on vanadest pensioniealistest meestest, kes tõelised jahimehed, aga keda sellise suhtumisega maha tehakse
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Nõus Honkomehega. Ja veel, mis torkab silma - metsade tundmine on nigel nendel "tehnojahimeestel". Kasutatakse oma GPS-e ja kompasse ja mõnel on jahimaade kaartki ühes, aga ikka eksitakse ära... Samas tean taate, kes praktiliselt kurdid, ajus ei kuule naabrit ega midagi, astuvad omaette ja hõikavad "õuuh ja hooh" ja välja tulevad ikkagi täpselt siis ja seal, kus vaja.. Liigne tehnika tapab selle võlu, mis peaks jahti kätketud olema. Muuseas, sama on ka spordis hakatud tähele panema ja selle vastu võitlema.
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

No ei ole nõus Shoguniga kohe mitte. Kompass ajuliinis on täiesti möödapääsmatu vahend ja raadio kah. Alati ei saa ajada täpselt ühte kurssi. Kui poole aju pealt tuleb võtta 5-10 kraadi vasakule, mis siis?
Sedasi arutledes jõuame sinna, et ainuke õige merikapten oli Kihnu Jõnn, kes pani kursi maha püksirihma ja kahe küünlaga aga ikkagi kaardi peal. Vanad taadid oskavad seda oma kogemuse järgi- nõus ja müts maha nende ees. Aga järgmised põlvkonnad peavad sama kaua metsa tallama, et sama targaks saada. Kui seda kogemuse omandamist saab kiirendada GPS abil, siis mis seal halba on? Eesmärk on ju õnnestunud ühisjaht , mitte see, et kütiliin sõimab ajuliini tuksikeeratud aju eest.
Vasta