Sööt?

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Sööt?

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, E Veebr 10, 2014 12:21 pm, muudetud 1 kord kokku.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas tony »

Esimese hooga vaadates päris kole pilt aga kui väheke järele mõelda,siis asjal ka kasutegur sees.Nimelt tänu sellele hunnikule jäi kindlasti seal metsas nii mõnigi lind,jänes jne. ellu.See tühi padrunikest ei tohiks küll seal olla.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas jorr »

Kus nüüd nugisekütid?Sellist söödakuhja külastab nugine,tuhkur,rotid,linnud ja isegi siga,kui üles leiab.Soojemate ilmadega tuleb ka kährik.Muidugi,foorumisse sellist pilti ehk vaja poleks,eriti jahimeeste omasse,kuigi lihatoidulisel ka söödaga praegu raskusi ja kui nugine seal kõhu täis pargib,jääb mõnigi orav või linnuke ellu küll.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas kakuke »

Aga kuhu veel panna? Minu meelest täitsa norm, kui see mis metsast võetud ka sinna tagasi ringlusesse läheb. Iseküsimus on ainult kohas, et kuhu see maha panna. Ise toimin täpselt sama moodi, et "peidan" oma krundile analoogsed asjad. Max 2 päeva pärast pole sisikonnast miskit järel. Nahk jääb muidugi kauemaks ja karvad ikka väga kauaks. Muidugi võib kogu mudru maha matta, aga ise olen mõelnud, et las loomad/linnud saavad ka kõhu täis.
Ainus ebaeetiline asi on, kui selline asi kuskile tee, linna vms kohta suvaliselt maha visata. Ja kest tõesti ei peaks metsa jääma.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, K Okt 19, 2016 10:00 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas kakuke »

Ilves raipetoiduline pole ja hundi kohtamine sellise koha juurest ka suht küsitav asi. Oleneb, kus selline asi asub, kas on hundi elupaik/piirkond jne. Suure tõenäosusega teevad juba varesed rongad, rebased, kährikud 1:0 suht kiirelt sellele söödale.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas gunnar »

kakuke kirjutas:Ilves raipetoiduline pole ja hundi kohtamine sellise koha juurest ka suht küsitav asi. Oleneb, kus selline asi asub, kas on hundi elupaik/piirkond jne. Suure tõenäosusega teevad juba varesed rongad, rebased, kährikud 1:0 suht kiirelt sellele söödale.


Ma toitsin karu nii. Hommikul viidud kitse nahk ja soolikad olid õhtuks läinud, ainult porine maa.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas Veix »

Eks nende nahkade ja soolikatega ole üks paras jama kogu aeg, kui metsa alla maha paned, siis mõni hulkuv küla peni (kes siis otsustab mingi osa koju vedada) vs. seenel olev pensionäär need avastab, on paksu p...a kui palju.
Ka minu enda arvamus on, et mis metsast tulnud see metsa läheb, kasuks teistele loomadele. Oleme püüdnud ka maha matta, kuid see tüütu töö ja ka mõtetu, sest rebased kraabivad augu kiirelt lahti tagasi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas aivar00 »

Selle vastu on ka abinõu- suvalisse kohta lihtsalt ei jäta maha. Raske ta küll on koos sisikonnaga suur põder autosse sikutada, kuid hakkama saab küll. Ja egas sa nahka ja pead seal metsas maha ei võta. Mina söödan enda kinnistul näiteks rebaseid ja vareseid. See nagu ei ole keelatud tegevus :lol: Sai ka proovitud naise soovi järgi noorte viljapuude alla neid soolikaid maha matta, kuid koerad sindrid :lol: arvasid, et sellist "delikatessi" ei tohi ometi õunapuu juurte alla peitu jätta :lol: :lol: :lol: Nüüd olen lihtsalt pannud aia taha enda kinnistule ja ööpäevaga plats puhas. Metsas aga kannatab kõrvalisemasse kohta kohe maha jätta.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas Joosep Käba »

KKA-s on võimalik registreerida ametlik karusöödakoht.
jahipyss
Postitusi: 97
Liitunud: T Mai 13, 2008 1:37 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas jahipyss »

:lol:
Viimati muutis jahipyss, K Aug 17, 2016 5:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Sööt?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Küsi järgi KKA-st.
Ka jahimaa kasutajate söödakohad on seal arvel. Ka taime- ja segatoiduliste omad.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas valdo »

Oma maale sa võid jah, sellised rajatised ehk teha, aga viisakas oleks need rajatised siiski kooskõlastada kohaliku piirkonda haldava jahindusorganisatsiooniga. Jahipiirkonnal peaks olema olemas jahikorralduskava, kus kirjas kuhu kanti ja mida ehitada.
Peale selle peaks jälgima, et tulevase soolaku lähipiirkonda ei jääks kuuse või männi metsanoorendikku ning seasööda lähistele vilja- või kartulipõldu. Muidu võid naabritega riidu minna.
Me omal üritame ajada sellist joont, et söötade vahele jääks vähemalt kilomeeter maad linnulennult.

Aga loomseid jäätmeid me viime metsa samuti nagu esimeses postis kujutatud pildil.
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas Aihn »

olen ise kahh näinud sellist õõvastavat pilti metsa all... :cry: saan jhh aru kui viiakse mõne yksiku jahi saagi jäätmed loodusesse uuele ringile viiaxe...
aga see, mis ma nägin oli lausa kalluriga sinna viidud... suurus järk oli vast ilma porte kõrgenduseta kalluri koorma täis... ja nu mis inimlikkusest seal rääkida saab...
kutsikas
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Sööt?

Postitus Postitas valdo »

Aihn kirjutas:olen ise kahh näinud sellist õõvastavat pilti metsa all... :cry: saan jhh aru kui viiakse mõne yksiku jahi saagi jäätmed loodusesse uuele ringile viiaxe...
aga see, mis ma nägin oli lausa kalluriga sinna viidud... suurus järk oli vast ilma porte kõrgenduseta kalluri koorma täis... ja nu mis inimlikkusest seal rääkida saab...


No sertifitseeritud söödakohtadesse viiakse ikka farmidest pärit lõpnud loomad näiteks kasvõi. Ja vahel ikka mitu lehmikut isegi korraga.
Ehk sattusid siis sellisesse kohta? Mõnes kohas söödetakse karusid raibetega üsna usinalt.
Vasta