Raske talv

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Vasta
matsi
Postitusi: 30
Liitunud: T Nov 14, 2006 7:16 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas matsi »

Meil eelmisel ja sellel talvel sama siga söödal ei käi isegi ei liigu püsivad kuskil metsas kuigi meil pideval sööt olemas külastavad seda ainult paar kitse mis eelmisest talvest järgi jäi ,aga põhjus vist selles et maapind alt sula ja saab midagi sõõdavat , sügisel oli ka tõru päris palju kui tõru langema hakkas sead kadusid ja siiani kuskil metsas.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas Pikk »

sooviku kirjutas:Raske talv:Täna leitud viis kitselaipa :( ,millest kaks ilvese murtud,kaks koerte tapetud ja üks vist ise ää surnd.Ilves enam ei murra ja koerte asja menetleb keskonnainspektsioon.


Kiidusõnad teie kandi keskkonnainspktsioonile, meil täna sama juhtum et küla vahel kits murtud ja koerad söömas. Helistamise peale läks asi ringile, 1313 ütles et helista 112, 112 ütles et see puht keskkonnainpektsiooni rida, uuesti inspektsiooni, sealt öeldi et kutsuge kohalik konstaabel fikseerima rikkumist ja esitage siis omanikule süüdistus :roll: Lõpuks pidi ikka helistama ikka nn otsenumbritele et asi liikuma hakkaks, siis tuli ikka linnast patrull välja, mida nad seal kitse jäänuste juures peale hakkasid ei tea, suure tõenäosusega fikseeriti juhtum ja statistikasse see ka jääb.
Asi polegi nii koertes ( helistati ka koerteomanikule, kes ise peaks ka jahimees olema ning ta kahetses et koerad lahti pääsesid ja nii juhtus ) kui just suhtumises asjasse instanside poolt kes oleks nagu selliste juhtumite jaoks ülesse seatud.

Saan aru et on palkasid kärbitud ja muidu elu raskemaks tehtud aga kas on seda siis vaja välja näidata.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas sooviku »

Eks käis meilgi asi sarnaselt.Algul kõne politseisse,sealt öeldi,et pole nende rida :shock: ,helistage KKi-sse.Inspektsioonist küsiti esmalt,et mis politseist öeldi :wink: .Aga välja nad tulid ja tegutsema hakkasid (y) .Kui nüüd koerteomanik (peres mitu last ja mees vällamaal tööl) natuke karistadagi saab ja asjast vallalehes ka kajastada,siis ehk mõnele samasugusele koerte vabapidajale mõjub ehk.Minule tundus natuke imelik inspektori kahemõtteline ütlemine,et selliseid koeri jääb ju metsas kadunuks ka.
Naine võib olla,koer peab olema!
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas eedi »

Ju siis inspektor teadis oma kogemustest, et kasu pole loota hirmutamistest ja parim
hulkurite ridade harvendaja on " kadumine"!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas aivar00 »

See puhtalt KKI tegemata töö. Kurb tõdeda, aga nii ta tihti kipub olema. Ise viimati lubasin KKI peale kaevata, kui asja ei lahendata :oops: . Sai neile nn. tõendumaterjal kandikul kätte viia- pika vingumise peale sai asjad õnneks joonde. Seda, et seal :VS tavaliselt on - on kurb tõdeda. Ja sellised :VS on justnimelt need, kes peakski asju lahendama. Suvalisi menetlustoiminguid teha kardavad nagu tuld- minu pilgu läbi põhjus väga lihtne- nad lihtsalt ei oska. On mõned korrad kohtus kah lolliks tehtud ja peale seda enam ei taha kah :M
Kui aga suhteliselt seaduskuulekat jahimeest pisirikkumise eest trahvida vaja- siis jääb neil tihti tarkust ülegi :twisted:
ikka lõbusalt
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas Ats »

Teemast mööda küll, aga KK inspektorid ei oska või ei taha teha muud kui põdrajahi hooajal oma kontrollimisega ühisjahti rikkuda ning tagastatud lubadel kirja ja komavigu otsida, et siis trahvi teha
Pole looma, pole probleemi!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Raske talv

Postitus Postitas jahe »

Pardid on nõus peost sööma :)
Manused
011511115010.jpg
243win
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas kakuke »

Jahe, kas sigadest jääb vilja nii palju üle, et peab muist partidele vedama? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas andrus »

sooviku kirjutas:Raske talv:Täna leitud viis kitselaipa :( ,millest kaks ilvese murtud,kaks koerte tapetud ja üks vist ise ää surnd.Ilves enam ei murra ja koerte asja menetleb keskonnainspektsioon.


5-st 1 saab ehk talve süüks panna.
jahismurf
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Raske talv

Postitus Postitas valgeronk »

Oli endalgi mõni aasta tagasi üks juhus.Tegime ühisjahina põdrajahti,tabasime põdrapulli.Andsin küttimisloa teise küti kätte,kelle nimi oli ka loal ja ütlesin,kandku luba maha(olin ise jahijuhataja) ja ise hakkasin organiseerima põdra väljavedu rabast.Mõned kuud hiljem kutsuti KKI.Miks nii,küsiti.Proovisin neile olukorda seligitada,kui inimene on mõtlemisvõimetu,oli minu jutt neile kui puidust peaga inimesele seletamine.karistus-600kr.Küsimuse peale,kas saavad nüüd rikkamaks,nooruke tüdruk punastas ja ütles:raha läheb riigile.Aga mina jään ju nüüd vaesemaks,ütlesin.Ja nooruke inspektor punastas jälle.Peale seda juhust olen ügitanud oma tokumendid korrektselt täita ja mitte seadusi rikkuda.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas hundikütt »

Kuulge mehed,kas olete mõelnud,et ega iga kitse laip,mille kallal koerad maiustavad,pole ju koerte murtud.Tavaliselt ikka muul moel hukka saanud loomaga tegu:kas siis auto alla jäänud või muidu otsa saanud.Neid koeri ,kes kitsi murravad ikka suht vähe ja enamus neist ongi elukutselised hulkurid.Kodukoertest,kes lahti pääsenud,murdjat tavaliselt pole,küll aga ajavad niisama taga.
See jutt ei tähenda seda,et ma kuidagi kaitseks seda olukorda ,mis meil valitseb.Olen isegi kasutanud ja kasutan ka edaspidi hulkurkoerte ohjamiseks selliseid võtteid mida siin ei tahaks propageerida.Nii,et enne ikka mõelge kui kusagil tee äärsel põllul näete taksisuurust pontut kitse korjusega maiustamas.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas sooviku »

Ei noh praeguse lumega teeb ikka väga hästi selgeks,kas loom on ise koolend või on teda taga aetud ja maha murtud.Koerte tapetud kitsekorjuse ümbert on põld laialt verd täis.Omapäi surnud eluka ümber verd pole.Konkreetsed koerad polnud ka mingid"taksisuurused pontud" ja murdmas neid nähti.Aga tegelikult sellise raske lumega võib kitse veriseks tõmmata ka taksi.
Naine võib olla,koer peab olema!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Raske talv

Postitus Postitas jahe »

kakuke kirjutas:Jahe, kas sigadest jääb vilja nii palju üle, et peab muist partidele vedama? :D

Üle just ei jää,aga partidele ikka jagub :D
243win
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas TiitR »

valgeronk kirjutas:Oli endalgi mõni aasta tagasi üks juhus.Tegime ühisjahina põdrajahti,tabasime põdrapulli.Andsin küttimisloa teise küti kätte,kelle nimi oli ka loal ja ütlesin,kandku luba maha(olin ise jahijuhataja) ja ise hakkasin organiseerima põdra väljavedu rabast.Mõned kuud hiljem kutsuti KKI.Miks nii,küsiti.Proovisin neile olukorda seligitada,kui inimene on mõtlemisvõimetu,oli minu jutt neile kui puidust peaga inimesele seletamine.karistus-600kr.Küsimuse peale,kas saavad nüüd rikkamaks,nooruke tüdruk punastas ja ütles:raha läheb riigile.Aga mina jään ju nüüd vaesemaks,ütlesin.Ja nooruke inspektor punastas jälle.Peale seda juhust olen ügitanud oma tokumendid korrektselt täita ja mitte seadusi rikkuda.

Kuidas see jutt "Raske talve" teemaga küll kokku läheb? :roll:
P.S kui juba korrektselt dokumente täitma hakkad, siis dokumendid ikka "D"-ga! 8)
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Raske talv

Postitus Postitas aadu kadakas »

andrus kirjutas:
sooviku kirjutas:Raske talv:Täna leitud viis kitselaipa :( ,millest kaks ilvese murtud,kaks koerte tapetud ja üks vist ise ää surnd.Ilves enam ei murra ja koerte asja menetleb keskonnainspektsioon.


5-st 1 saab ehk talve süüks panna.


Võimalik, kuid kardan, et raske talv annab rohkem võimalusi nõrkenud kitsi maha murda. Ilves murrab tavapärasest rohkem, koer saab lihtsamalt kätte.
Vasta