Hapukapsasupp põdralihaga.

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Hapukapsasupp põdralihaga.

Postitus Postitas Beretta »

Umbes kilo või poolteise jagu kondist põdraliha, kasutasin noorema põdra ribi. Keetsin liha pidevalt vahtu eemaldades. Kui vahuga ühel pool läks potti kilo turult toodud pikanarmalist kapsast. Kui pikk tundub liiga pikk, hakkige lühemaks. Märkusena lisan et nn. raiutud või jämedalt riivitud kapsast ei arva ma midagi aga see on maitseasi. Kapsa peale üks peotäis odrakruupi. Võib ka ära jätta aga emapoolt mulgiverd mehena ma paneks. Kaks peipsi sibulat koos koorega (annavad värvi ja kuna meie naispere sibulat ei taha, siis kompromissina saab peale keetmist tervelt välja võtta). Ah jaa- kui poesibul (see poolakas vms) siis peaks ühest suurest piisama. Seller- suurest sellerist kaks hääd lõiku nii parajaks lõigata kui arvate. Sama porgandiga. Mul olid omakasvatatud väheldasemad porknad- neid läks tükki neli. Vürtsi kümme tera. Sama palju pipart ja pool loorberi lehte. Pool sellepärast, et ehtne kaukaasiaeestlaste loorber.Kui pipra- vürtsiterade leidmine supist on ebameeldiv, pange mingis neutraalses (näit puuvillases materjalis) nad keema. Kindlasti on ka miskit spets abinõud olemas kuhu vürtsid piprad panna. Soola maitse järgi. Kui vaja ka suhkrut. Hea hapukapsasuppi keetmine võtab aega. Vanasti öeldi aeglasel tulel (elektripliidil tähendab see olenevalt pliidist 4-2 pos. ) mitu head tundi. Valmis supist kondid eemaldada, vajadusel liha peenemaks lõigata. Eriti hea on supp peale teist/kolmandat soojendamist.
Grumpy old man
Vasta