Mägrarasv

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Tiuksu
Postitusi: 4
Liitunud: P Nov 27, 2016 4:20 pm

Mägrarasv

Postitus Postitas Tiuksu »

Tere. Pole küll kokkamisega otseselt seotud, kaudselt.
Kuidas tervislikult mägrarasva sulatada? Sisuliselt ka teisi rasvu- hane, karu jms...
Kas kuumutamisel võib "midagi hääd" kaduma minna?
Ühesõnaga: kuidas saan rasvakänaka purki?
Aitäh!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas aivar00 »

Ei ole küll mäkra rasvastutanud, kuid arvan, et kõlbab sama meetod nagu kodusealegi.
Kui ise sigu sai pidada oli hunnik emaileeritud potte sulatatud rasva täis.
Kõrgema servaga nn. ahjusaiavorm (ikka terve ahju suurune) sai alguses ploomirasva tükke täis topitud ja ahjus kuumenedes rasva vähemaks kallata. Kui rasv väljas, siis ploomirasva kõhredele tulisena soola peale ning "krõps" õlle juurde (y) . Kõhualused väga pekised tükid samuti rasvastatud, kuid need enam süüa ei kõlvanud kuna rasva jäi palju sisse. Täielikuks rasva kättesaamiseks vaja kõrbema lasta - see annab aga kõrvalmaitse.
ikka lõbusalt
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas hundikütt »

Mägra rasva kasutati vanasti vankri määrdeks ,mitte toiduks. :shock:
Tiuksu
Postitusi: 4
Liitunud: P Nov 27, 2016 4:20 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas Tiuksu »

hundikütt kirjutas:Mägra rasva kasutati vanasti vankri määrdeks ,mitte toiduks. :shock:

Kas mägrarasva ei kasutatagi siis nagu hanerasva, külmetushaiguste puhul? Venemaal lausa sissevõtmise skeemid immuunsuse tõstmiseks...
Tiuksu
Postitusi: 4
Liitunud: P Nov 27, 2016 4:20 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas Tiuksu »

Tiuksu kirjutas:
hundikütt kirjutas:Mägra rasva kasutati vanasti vankri määrdeks ,mitte toiduks. :shock:

Kas mägrarasva ei kasutatagi siis nagu hanerasva, külmetushaiguste puhul? Venemaal lausa sissevõtmise skeemid immuunsuse tõstmiseks...

Tegelikult ma mõtlesin teda sulatada pealemäärimise eesmärgil (nt köha puhul rindkerele).
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas hundikütt »

No peale määrimine on teine asi.Mudugi mäkra tarvitatakse ka toiduks aga eestlaste seas on neid inimesi vähe ja siis eemaldatakse lihakehalt rasv.
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas tnusepp »

Mägra rasva kindlasti mitte kuskil ahjus ega pannil praadida, kaotab oma ravivad omadused. Mina olen teinud nii: rasv läbi hakklihamasina, pott veega tulele ja teine pott sinna sisse koos rasvaga. Mägra rasv hakkab juba 68C sulama. Ütlen et parajalt aeganõudev tegevus ja tuleb jälgida temperatuure.
NB Kui kellegil vaja siis on natuke kogutud mägrarasva, kopranõret ja kopra anaalnääret.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas aivar00 »

Äkki pajatad mis temperatuurist alates raviomadused kaovad?
ikka lõbusalt
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas tnusepp »

Ideaalne olekski mägrarasva sulatada 68c juures kuna sellel temperatuuril sulab ta täielikult. Ise olen proovinud hoida kuskil 70c. Siis jääb rasv ilus valge, puhas ja purgile tekib peale ka läbipaistev õlikiht. Kui peal on läbipaistev õli kiht siis seda rasva võib kasutada ravimina 18 kuud. Kui seda õlikihti ei ole siis vankrimäärdeks sobib küll ja nahktagi määrimiseks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas Välek »

Kuidas parfüümilise poolega lood? Silmi märjaks ei võta?
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas tnusepp »

Välek kirjutas:Kuidas parfüümilise poolega lood? Silmi märjaks ei võta?

:D :D :D Mägral pole viga midagi, aga kui kopranõre või anaalnäärmega tegelen siis naine ja tütar juba pakivad asju :D :D
Tiuksu
Postitusi: 4
Liitunud: P Nov 27, 2016 4:20 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas Tiuksu »

tnusepp kirjutas:
Välek kirjutas:Kuidas parfüümilise poolega lood? Silmi märjaks ei võta?

:D :D :D Mägral pole viga midagi, aga kui kopranõre või anaalnäärmega tegelen siis naine ja tütar juba pakivad asju :D :D


Aitäh, väärt soovitused.
Ehk jagad, kuidas kopra nõre ja näärmetega toimetad? Me oma esimeselt kopralt ei võtnudki neid, sest polnud teada, kuidas ja mis teha :) Pidi samuti väärt kraam olema .)
Aitäh!
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas tnusepp »

Mina olen kõikidelt koprastel nii nõre kui näärme ära võtnud, ainult alla aastastelt ei ole võtnud kuna paunad väiksed. Kopra nõre siis on tugevam paun kui katsuda ja temalt eemaldan rebides siis liha või kelme (kuidas keegi nimetab). Alles jääb siis kaks kõvemat pauna mille panen kuivama pööningule. Anaalnääre on siis pehmem paun sellele noaga auk sisse ja pigistan näärme purki. Isasel siis anaal nääre vedelam ja kollakat värvi, emasel on nagu pasta ja hallikat tooni. (vähemalt kõikidel minu kütitud kobrastel on see nii olnud).
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas Välek »

Kas koera pärakupaunasid olete purki pigistanud? Pidi igasuguste hädade vastu aitama.
tnusepp
Postitusi: 29
Liitunud: N Nov 21, 2013 4:24 pm

Re: Mägrarasv

Postitus Postitas tnusepp »

Välek kirjutas:Kas koera pärakupaunasid olete purki pigistanud? Pidi igasuguste hädade vastu aitama.

Ei ole ja mul koerad ikka jahis abiks mitte ravi eesmärgil :)
Vasta