Suitsuvorsti hakkliha segamine

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
sniff
Postitusi: 22
Liitunud: K Veebr 28, 2007 3:43 pm

Suitsuvorsti hakkliha segamine

Postitus Postitas sniff »

Kui teete suitsuvorsti, siis mida kasutate hakkliha ja maitseainete segamiseks? Kas keegi on mõne masina ise meisterdanud? Soov vähemalt 20kg hakkliha korraga segada, käsitsi väga ebamugav ja ei segune ka korralikult, isegi osade kaupa tehes.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Suitsuvorsti hakkliha segamine

Postitus Postitas valdo »

Mina ostsin sellise koguse lihamassi segamiseks tööriistapoest segu segamise vispli, mis käib trelli otsa. Trellil valisin aeglase käigu, et liha mitte "vahtu" ajada. Enne kasutamist tuleb visplil värv maha võtta, muidu koorub see lahti ning satub hakkliha hulka.
sniff
Postitusi: 22
Liitunud: K Veebr 28, 2007 3:43 pm

Re: Suitsuvorsti hakkliha segamine

Postitus Postitas sniff »

Kas vispel lihaskiude enda külge koguma ei hakka?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Suitsuvorsti hakkliha segamine

Postitus Postitas aivar00 »

Miks sa ei või osta või ise valmistada segajat. Mina tellisin endale Veikandist alguses 10 liitrise mahuga segaja. Seal kannatas ideaalselt teha 5-6 kg segu korraga. Nüüdseks tellisin 40 liitrise koos mootoriga. Ehk siis teen 20 kg segu korraga. Toimib rahuldavalt. Need segajad hiina kaup. Segajal olemas komplektis ka vänt - kui on tahtmist võib käsitsi segada. Ise eelistan elektrimootorit - see tüki maad mugavam ja ka kiirem.
Seguvispliga vaevalt sa lihamassi maitseained täiesti ühtlaselt sisse viitsid segada. Kasutatud suurköögiseadmetest võid kah kaeda taignasegajat. Too teeb kah töö päris korralikult ära.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
arikas
Postitusi: 63
Liitunud: N Juun 07, 2012 7:49 pm

Re: Suitsuvorsti hakkliha segamine

Postitus Postitas arikas »

kust kohast selle 40 liitrise tellisid?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Suitsuvorsti hakkliha segamine

Postitus Postitas aivar00 »

Ikka Veikandist. Kaesin ka hiinlaste otsesaite ( alibabas kah Hakka Brothersi toodang müügis). Kuna nende staf on väga kõikuva kvaliteediga siis gartantii huvides otsustasin Veikandi kasuks. Seda enam, et oma vana segaja müüsin neile tagasi. Ei ole mõtet seda kola lihtsalt vedelema jätta lootuses, et äkki teen kunagi väikese partii vorsti. Kui ma enda segajal järgi käisin, siis oli valida kas võtta 30 liitrine või 40 liitrine. Otsustasin 40 -se kasuks. 30 liitrine jäi neil Türi töökotta. Mitu komplekti nad tellisid ma ei küsinud. Helista neile Türile - Kersti Sääsk vist oli nimeks kellega suhtlesin - väga kliendisõbralik suhtlemine (y) .
ikka lõbusalt
Vasta