Palun nõu kitse tagakintsu küpsetamise tarvis

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Mirjam
Postitusi: 1
Liitunud: N Dets 20, 2018 7:14 pm

Palun nõu kitse tagakintsu küpsetamise tarvis

Postitus Postitas Mirjam »

Tere! Olen jahimehe abikaasa ja olen omal käel erinevate lihadega ikka katsetanud. Olen proovinud tomati, sinepi-mee ja keefiri marinaadi. Sel aastal sooviksin ahjus küpsetada suurt soku tagajalga, kohe kondiga ja nii. Siit ka küsimus, et mida peaksin säärase suure tüki marineerimisel/küpsetamisel silmas pidama? Lisaks oleksin tänulik ka heade retseptide eest! Olen aru saanud, et nõnda suur tükk peaks ilmselt suht kaua marinaadis olema? Kas küpsetuskotis oleks mõistlik küpsetada?

Tänades,

Mirjam
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Palun nõu kitse tagakintsu küpsetamise tarvis

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Palun nõu kitse tagakintsu küpsetamise tarvis

Postitus Postitas Räven »

Marineerimine teeb kindlasti head, eriti kui kondiga küpsetada sest lühimarineermisel maitsed ei jõua sügavamale liha sisse. Teine soovitus on valmistamisel madal temperatuur ja pikk küpsetusaeg. Võib ka ilma kotita küpsetada, aga siis peaks õli/rasvaga aeg-ajalt kastma muidu kuivab liigselt ära. Hea on, kui saab liha sisetemperatuuri jälgida termomeeriga.
Lõpptulemust mõjutab ka see, kas liha on lastud seista/laagerdada. Hea oleks min 2 nädalat kuivlaagerdust.

Head kokkamist!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Palun nõu kitse tagakintsu küpsetamise tarvis

Postitus Postitas TiitR »

Ma kitse polegi vist niimoodi ahjus teinud, kui siis väga ammu ja ei mäletagi enam, kuid põdravasikat küll, mis on samuti rasvavaene loom.
Tänagi paneme vasika prae ahju, mis siis 4 päeva tagasi kuivmarinaadi läks ja külmikus küpstuskotis tänast õhtut ootab.
Ühesõnaga lõikasin lihatükid sellised 10x10 cm umbes, lisasin natuke oliiviõli, musta terapipart, paar loorberi lehte, pihuga terveid küüslaugu küüsi, suured sibulakuubikud, ahju pannes lisan ka juurde porgandid.
Ahju kütan 250c-ga ette kuumaks ja seejärel keeran temp.-i 180c juurde ja olen arvestanud ca. 4..5 tundi ahjus olemist.
Visuaalsel vaatlusel lisan vahepeal küpsetuskotti ka vett.
Siiani on proual selline asi hästi õnnestunud.
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Re: Palun nõu kitse tagakintsu küpsetamise tarvis

Postitus Postitas kütt »

Head uut ja uusi maitseid!

Nats teemale vastamisega hiljaks aga ega ma ka foorumis suht harva... :lol:
Mina väldiks küpsetuskotte...küll on poest ostetud tooted sageli küll karpides küll kottides ja egas tegemata pole jäänud ei ükski lind ega loom. Kui aga ise teen siis neid kotte ja plaste väldin. Põhimõtteliselt. Ja on ka olnud jama kus täpselt tootja soovitust järgides ja ka oma ahju eripära teades, krt :shock: see kile, nojah...ei soovita! Jätab odava ja kahtlase mulje... Samas, ahi peab olema suur ja soovitavalt malmpott samuti, seal peaks roog saama parim. On aega küpseda, haududa ja lõppeks kooriku andmiseks kaas maha :!:
Nii lihtne ongi kui arvesse võtta kõigi eelpostitajate ettepanekuid just maitsestamise ja laagerdumise osas. Lisaks lisandid suurte julgete tükkidena, SUURTENA!! Ja palju!

Teatud kogus punaveini laagerdust v siis kokkamise käigus...siis kulub ehk rohkem aga liha tuleb hõrk ja mahlane.

Tore kui saaks tagasisidet et millise ahjuga tegu ja kuda muidu roog-pada välja kukkus!

Maitseid :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Palun nõu kitse tagakintsu küpsetamise tarvis

Postitus Postitas Välek »

Vabandan ette teema solkimise pärast! (Minu meelest kitsepraad suure tükina on fantastiline roog kuni momendini, kui kintsule noa sisse lööd ja väiksemateks tükkideks hakkad lõikuma. Sattusin kunagi sõbrale külla, kui ta pannil praadis põdraliha. Lõigatud parajad viilud, nagu beekon, lisatud sibul, pipar, sool. Väga maitsev oli. Seepeale sai kitsega sama proovitud. Tagakintsust lihased ja kelmed eraldada. Õhukesed ristikiudu lõigud, haamrit ka. Maitsestamiseks Meira ilma soolata grillimaitseaine (sisaldab paprika, sibul, küüslauk, must pipar, valge pipar, cayenne pipar.) soola raputad ka, paneerida rukkijahus, kasta munasse ja kuumale pannile oliiviõlisse. . Pannile läheb samamoodi ka välisfilee. Meie pere lemmik. Väga hea ka võileivale jahedana panna.
Millest praetükke ei saa, teeb kuubikud ja või hakkliha.
Vasta