Metskitse ribi tegemine ahjus

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
mandariin
Postitusi: 3
Liitunud: T Nov 17, 2015 10:08 pm

Metskitse ribi tegemine ahjus

Postitus Postitas mandariin »

Tere!
Selline küsimus siinsetele jahimeestele... Kuidas teha head kitseribi elektriahjus. Esimene kord tegin, läks metsa. Kõrvetasin täiega ära .
Viimati muutis mandariin, L Nov 21, 2015 7:40 pm, muudetud 2 korda kokku.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas hundikütt »

Minu soovitus on,et esmalt omanda algteadmised söögi tegemise kohta,siis hakka midagi küpsetama.Selle jutu põhjal tundub,et varem Sa küll süüa teinud pole või kui,siis võileiba. :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas kakuke »

Broilerit võiks nii teha, aga mitte ulukit. :)
Vähem kuumust ja pikem aeg. Kaane all tegid?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mandariin
Postitusi: 3
Liitunud: T Nov 17, 2015 10:08 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas mandariin »

kakuke kirjutas:Broilerit võiks nii teha, aga mitte uluki. :)
Vähem kuumust ja pikem aeg. Kaane all tegid?


Ei teinud kaane all. Lihtsalt panin pannile ning siis lükkasin eelnevalt 180 kraadini kuumutatud ahju 30 minutiks. Ilmselt siis pean keerama kuumust maha ja aega juurde panema.
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas eedi »

Servus! Ma olen kasutanud kuulsa koka Jamie meetodit.Marineeritud ,maitsestatud liha pane hautamispotti ,kaane alla fooliumikiht tihendiks ja ahju ,kus sooja 150 kraadi umbes kolmeks -neljaks tunniks.Vett ei ole vaja lisada,leent on lihast eraldunud piisavalt.Pruunistada võib pärast grillirežiimis mõned minutid.
mandariin
Postitusi: 3
Liitunud: T Nov 17, 2015 10:08 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas mandariin »

hundikütt kirjutas:Minu soovitus on,et esmalt omanda algteadmised söögi tegemise kohta,siis hakka midagi küpsetama.Selle jutu põhjal tundub,et varem Sa küll süüa teinud pole või kui,siis võileiba. :lol:


Ma küsisingi nõu, pole tõesti sellist asja varem teinud... Vabandust tõesti
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas Feen »

Rasvast searibi saab nii valmistada :) Metskitse oma võiks üldse puljongis hautada ja pikemat aega. Eks see kitseribi olegi üks paras jant. Suitsutatult olen muidugi head ribi saanud. Mis siidrisse puutub, siis vedelikus hautatult võib see korraliku pärmise maitse tekitada ning pole ka hea. Kokkuvõte, kasuta searibi ja joo siider peale :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas Beretta »

Me kipume sašlõki söeks kõrvetama aga roast beefi arvame valmis saavat poole tunniga. Soovitan soojalt Hugh Fearnley-Whittingstalli "The River Cottage Meat Book". Lubasin kunagi Feenile seda laenata, aga ta ei jõudnud kuidagi Tartus sellel järeleminna.
Grumpy old man
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas aivar00 »

Laagerdama peab sul liha enne marineerimist :lol: - soovitavalt nädalake, metskitse puhul parem isegi kui 2 nädalat +2 juures. Seejärel ööseks marinaad peale ning hommikul ahju - maitse küsismus muidugi, mina marineeriks näiteks kergelt sinepi ja toiduõli seguga ning seejärel meelepärased ürdid takka ( tüümian, rosmariin, pune e. oregano, basiilik jne. vastavalt mekile).
Toiduõli ja sinepi segu toimib kui lihapehmendaja. Võid muidugi ka poest pulbriliselt lihapehmendajat osta - ise seda ei kasuta.
Kui soovid mahlast ja ka pruunistunud ribi, siis küpsetuskott, sinna mõni viilakas kaalikat ja porgandit alla( ise panen alati ka kõva õuna - sibulat näiteks), sörts vett ja ribi juurikate peale. Küpsetamine vastavalt ahjule - kõik nad erinevad. Pöördõhku siin ei soovita - kole kärts. Pigem jah kuskil 150 -17 piirimail. Võtmesõnaks aeglane küpsemine niiskes keskkonnas madalal temperatuuril.

Ribi puhul NB! - töö nr. 1 - ribitahvli kõhuõõne poolselt küljelt nn. kile eemaldamine!

Seda millegipärast palljud ei tee ja hiljem süües ebameeldivad kileribad hammaste vahel. Lisaks takistab maitseainetel lihani jõuda.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Metskitse ribi pirnisiidri marinaadis

Postitus Postitas Feen »

Kilede eemaldamine on laagerdamise puhul nii ehk naa oluline. See on esimene koht mis hakkab "kasvama".
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Re: Metskitse ribi tegemine ahjus

Postitus Postitas kütt »

Ma laseks sel kilel nö. see loomakile ehk ka see mis ribiplaadil teisel küljel siiski alles olla ja see teps ei sega grillimist ega muud lähenemist antud tükile.
Selle poole pealt annad rahulikult sooja ja ka kuuma, kastad ja kärsatad aga vastavalt just kogemustele!!
See loomse kile pool annab kaitse teisele poolele mis siis ei saa liialt valu ja kuuma ja annab lõppeks meile hõrgu roa ja kindlalt isegi lahtilõigates keegi ei saa aru et miski kile :shock:

Röövlipraad (b)

Ja just siis kondid ka puhtaks järatakse v tuleb liha ideaalis sealt maha raputades, ok? :!:

Maitseid!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Re: Metskitse ribi tegemine ahjus

Postitus Postitas kütt »

Kindlasti mitte segamini nüüd ajada mida iga jahimees küll teab aga siin teisedki teadmisi ammutavad ehk siis kile...Looduslik, loomne mitte KUNST!

Lased looma, võtad naha ja muud tegevused seest ning ongi OK. EI TOHI filigraanselt nülgida sest peabki jääma nö. kile...kelme ja selle all laagerdudes 1-2 nädalat sõltuvalt jälle kas suvel v talvel siis tulenebki see ideaalsus rahuliku laagerduse puhul metslooma puhul mida teps mitte vaja pole kodueluka puhul.

Siis liigne maha. Ideaalis seda hea laagerduse puhul ei teki ja EDASI!
Vasta