MÄGER

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

MÄGER

Postitus Postitas pistrik »

Mehed mida te olete lastud mägrast teinud? Sügisel lasin elu esimese mägra ja oh seda "peavalu" :? Küsisin siis ka vanematelt meestelt mida teha? Mõned soovitasid liha minema visata, teised jälle söögiks kasutada????? Ka raamatutes on vastukäivad jutud mõnes, et liha väga hea ja söödav teises jälle mitte söödav?????
Mina võtsin kolju ja naha. Liha pole söönud kuna sellel oli omapärane ja ebameeldiv hais. Naine lubas kah kaigast anda kui selle potti topin :wink:
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Pole kuulnud küll et söögiks kasutatakse. Mäger on ka segatoiduline ja temal võib seda keeritsussi olla mis ka inimesele väga ohtlik niiet enne kidlasti kontrolli liha.
Suvel nägin ühete mäkra ja tean ka (enam-vähem) kus nende linnak asub. Nii hea kui peale rebaste ja kährikute ka selliseid armsaid loomi on ja justnimel armsaid. Nad näevad lihtsalt nii asjalikud välja :D :D
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Ise olen elus lasknud ka ühe mägra ja peale seda ei soovinud ma nendega tegemist teha. Mäletan et oli sama mure, jätsin naha. Kellegilt ei kuulnud nagu oleks ta söödav, kuid tema rasv pidi olema imelise ravitoimega, mistõttu teda ennem põhiliselt kütitigi. Ei tea ei hakanud proovima.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

mäger ju selline tegelane ,et kas seda üldse lasta vaja. pole talt ju midagi saada. las siis elab oma mägraelu edasi :roll:
jaht eesti moodi
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

ega ta ei sega ka jahimeest
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Olen kuulnud, et mägra liha süüakse kuid kindlasti tuleks ära teha ka trihhinelloosi proov kuna tegemist siiski segatoidulise loomaga. Mägra kolju on täiesti hinnatav troffee ju. Ja nahkki on ilus.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

palju mägra nahk ka maksta võib
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nivaomanik kirjutas:Olen kuulnud, et mägra liha süüakse kuid kindlasti tuleks ära teha ka trihhinelloosi proov kuna tegemist siiski segatoidulise loomaga. Mägra kolju on täiesti hinnatav troffee ju. Ja nahkki on ilus.

Enda ülatuseks lugesin kirjandusest välja, et mäger üheks põhilisemaks marutaudi kandjaks, mis tegelikult ka loogiline, kuna jagab sagedasti kähriku ja rebasega elamist (urge). Siit vast ka vajadus nende arv kontrolli all hoida (küttida) ja ei teagi kus ja kuidas seda liha peaksid süüa soovivad konrollida laskma.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

samas ma ei näe mingit vahet mida keegi endale näost sisse ajab on ta enda asi kirjandusest olen lugenud ,et kõik rebased ja hundid ära proovitud ja need kes proovinud pole sellesse küll ära surnud :lol:
jaht eesti moodi
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Mäger potis

Postitus Postitas tsuks »

Mägra ahjupraad on enamvähem sama, mis kajaka supp- valmistamis tehnoloogia on sama.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Mäger potis

Postitus Postitas Eik »

tsuks kirjutas:Mägra ahjupraad on enamvähem sama, mis kajaka supp- valmistamis tehnoloogia on sama.


..et võtta üks kajakas ja palju köögivilju, aga kajakat mitte supi sisse panna. :D :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mäger potis

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas:
tsuks kirjutas:Mägra ahjupraad on enamvähem sama, mis kajaka supp- valmistamis tehnoloogia on sama.


..et võtta üks kajakas ja palju köögivilju, aga kajakat mitte supi sisse panna. :D :D


Või kui panna siis kohe peale valmissaamist koos potiga minema lennutada. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

seoses kajaka supiga ,et seda tuleb veel päris mitu tundi keeta ja läbi mitme vee kupatada ja siis alles kogu täiega ära visata :lol: aga see on "hea retsept....) teema :lol:
jaht eesti moodi
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Üks vana jahimees(90) rääkis, et on proovinud süüa nii mägra kui ka sookurge liha ja ega süüa sündivat õieti kumbgi, üks olevat rasvane ja vastiku maitsega ja teine pidi olema lilla ja puine, maitset õieti kummalgi.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

jaaa kurest ma küll ei oskaks midagi teha. koiba pole ka mõtet krillida,see ju paljas pulk. ja öeldakse ju,et (täiu täis nagu sookurg). nii ,et head isu :lol:
jaht eesti moodi
Vasta