nepp

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
jyri

Re: nepp

Postitus Postitas jyri »

Mina tegin neppe järgmiselt-kõigepealt kogusin külmikus mitu lihakere.Suled väljas,sisikond sees!Kui 6..8 tk koos,sidusin niidiga igale külge seapeki ribad,ca 1x8 cm suurused.Kogu krempel läks SOOLTEGA ( kui nad just puruks lastud polnud) hautamisnõusse.Ühtegi maitseinet v.a. sool ja pipar,juurde ei pannud,sest kõik vajalik on soolestikus olemas.Kui linnud küpsed,võtsin kausist välja.Sooled ja süda/kopsud olid selleks ajaks muutunud "keedumuna kollaseks" konsistensi järgi-sõrmega tuli üks "pall" välja ja kõik.Sama moodi sooltega koos küpsetasin ka tikutajaid!Retsept sama kõigi kurvitsaliste-või mis see liigi õige nimetus on-valmistada.Soovitan kõigil proovida,arvan et sügisesel nepil peaks veelgi pikntsem maitse olla! (y)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: nepp

Postitus Postitas kakuke »

Sain ma jyri õieti aru, et suled jätsid ka peale? :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: nepp

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:Sain ma jyri õieti aru, et suled jätsid ka peale? :P

jyri kirjutas:.Suled väljas,sisikond sees!

..ma küll ei saa aru väljendist suled "väljas", aga ilmselt mõeldud suled eemaldatud 8)
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: nepp

Postitus Postitas hundikütt »

Seda ,,palli,, ei maksa ka ära visata,läbi hakkmasina ja saab nepi pasteedi.Vähemalt olla vanasti nii tehtud,ennast küll taolist asja sööma ei ahvatle.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: nepp

Postitus Postitas kakuke »

Et ära ära viska, tee pasteeti, aga krt ära mulle ka paku. Hea mees. (y) :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
freditaks
Postitusi: 34
Liitunud: T Mär 24, 2009 3:34 pm

Re: nepp

Postitus Postitas freditaks »

Mina küll ise neppi teinud ei ole aga näinud kõrvalt mismoodi see käima - esmalt siis jah koguda 6-7 nepikest, suled nokitud,siis leeklambiga ka veel üle , sisikond välja ja siis potti,õliga pruunistab ilusaks pruuniks ära ja siis vesi peale ja hauduma ,vette siis mõned pipraterad ja sool.Kui nepid juba pehmed siis jahu ja kas siis rõõsk- või hapukoor, kuidas keegi harjund koorekastet tegema .Keedukartul ka kõrvale ja väga eht. :lol:
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: nepp

Postitus Postitas TiitR »

freditaks kirjutas:Mina küll ise neppi teinud ei ole aga näinud kõrvalt mismoodi see käima - esmalt siis jah koguda 6-7 nepikest, suled nokitud,siis leeklambiga ka veel üle , sisikond välja ja siis potti,õliga pruunistab ilusaks pruuniks ära ja siis vesi peale ja hauduma ,vette siis mõned pipraterad ja sool.Kui nepid juba pehmed siis jahu ja kas siis rõõsk- või hapukoor, kuidas keegi harjund koorekastet tegema .Keedukartul ka kõrvale ja väga eht. :lol:

Nepi juures kumab läbi just sisikonna SISSE jätmine, Sina aga loobid minema? Sel juhul teed ju kui parti? :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: nepp

Postitus Postitas aivar00 »

Sisikonnaga säherdune värk, et vanade jahimeeste õpetuse järgi ( ise ei ole soovinud proovida).
Peale esimese nepi tabamist metsas:
- võtad taskust kääru musta leiba
- asetad leivakääru vasakule peopesale
- paremasse kätte võtad nepi (peaga ülespoole)
- asetad kohakuti leivakääru ning nepi pärasoole
- pigistad parema käe sõrmi aeglaselt kokku tehes samaaegselt käega ringjaid liigutusi leivakääru kohal
- paned nepi maha
- võtad põues olevast lapikust anumast korraliku punnsuutäie
- haukad peale leiba koos nn. pasteediga
- jätkad jahti.
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: nepp

Postitus Postitas baddmann »

Noh, jah. See, kui kunagi ammustel aegadel mõisavalitseja tegi totaka matsi kulul halba nalja, on üks asi. See, et see "rahvaluulena" tänapäevasesse pärimusse on edasi kandunud, on enamvähem sama asi. See aga, et seda päriselus järgi proovima hakata, on ikka vägagi erinev asi :D

BM
Kasutaja avatar
freditaks
Postitusi: 34
Liitunud: T Mär 24, 2009 3:34 pm

Re: nepp

Postitus Postitas freditaks »

Minema ma teda just ei viska ,kass on ka majas :P ma veidi noor ja roheline ka ,ei ole proovinud koos sisikonnaga seda asja . :roll:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: nepp

Postitus Postitas Välek »

Jahisaaduste suurimad delikatessid on kuuldu järgi karukäpp, põdramokk ja nepisitt. Ise pole kuldimunegi proovinud, neeru- ja kopsupirukatest, praetud ajust, kanajalgadest, kukeharjadest poolhautud tibudest või koeralihast rääkimata. Sitikate närimise ja mädanenud liha / kala neelamise (mida ka delikatessiks peetakse) kõrval kõlab nepisita mekkimine liiga leebelt ja jääb muude ilmaveidruste kõrval kaugele tagaplaanile :lol: Aga mis seal salata..., kui soovitaja ka oma leivakääru sitta täis laseb ja esimesena ampsu võtab, siis saaks barjäärist kergelt üle ja mekiks küll..... :o :mrgreen: Lähed ikka ühe kopsaka kogemuse võrra rikkamana elus edasi :lol:.
jyri

Re: nepp

Postitus Postitas jyri »

Täiendan siis retsepti-suled välja nopitud/kitkutud,leeklambiga lihakereke jah veel ülekäidud.KOOS sisikonnaga sügavkülma.Edasi nii nagu kirjas.Sooltepallist pasteeti pole proovinud,ikka ära visanud.Kiivitajad juba kohal-proovige retsepti nende peal .See ju nepi sugulane!Ahsoo veel-selle retsepti järgi olen korduvalt ise valmistanud,mitte kuskil kuulnud/näinud naised saunas.... :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: nepp

Postitus Postitas Feen »

Mis siin kiivitajaid ikka kiusata, nepp ise ka kohal. Ega see jahiaeg ka enam kaugel pole.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: nepp

Postitus Postitas jahe »

Eks see on huvitav juhus,et nepi retseptid kevadel aktuaalsed on 8), Väleki poolt välja öeldud delikatessidele lisaks ühe juurde, vimmav...tt pidavat ka olema suurepärane suupiste (b) kõrvale :D
243win
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: nepp

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kevadel tuleb ju ämblikuvõrgud... külmkapi eest ära saada :D
Vasta