nepp

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

nepp

Postitus Postitas jorr »

Et siis kevadine aeg,ning nepp lendab ja mehed vaatavad vesiste suudega temale järgi.Kus siis nepil see magusam koht asus,sisikond ikka?
Ise olen teinud nepi sisikonna nii:
Võtad nepi sisikonna,päraku otsast nii sendimeetri-paar jagu pigistad pühjaks ja loputad külma veega verest puhtaks,hakin noaga peenemaks.Siis praed pannil searasvaga läbi lisades riivsaia kuni tekkib selline ühtlasem mass,lisades samas ka veidi pipart ja soola.Tulemuseks on väga omapärase maitsega lugu.
Teises potis võib smoorida samal ajal ka linnu enda.
Vanasti öeldi mehele,kes nepile pihta ei saanud,et jooksed linnuga kaasas niikaua,kui midagi ülevast poetab ja siis keel välja ja limpsti. :)
Ehk tulevikus saab mõni mees ka proovida seda sisikonda.Sügisel lastud neppi pole niimoodi teinud ja räägitakse,et pole nii maitsev ka, aga maitseasi muidugi.
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

soolte sisu kui otsast nõksa ära pigistada on parim otse võisaiale. Ülejäänud mudru kõlbab viimase peal häste täpselt nii nagu kirjasid, ise olen lisanud kröömikese hästi peenet sibulat ja natuke kuuseriisikat omas mahlas aga tõesti, ainult sümboolselt. Ja ei miskit paneerimist, ka see värk käis puhtale taluvõiga määritud saiale.

Oh aegu ammuseid!
suur koer
Postitusi: 6
Liitunud: E Jaan 15, 2007 4:01 pm

Postitus Postitas suur koer »

Vabandage väga ,aga jään ikka liha juurde ja s....a ma ei söö.Arvan ,et teised jahimehed on minuga ühel nõul. :shock:
Kasutaja avatar
Tiide
Postitusi: 39
Liitunud: E Mai 08, 2006 8:02 pm

Postitus Postitas Tiide »

Ma ei usu, et päris kõik sinuga ühelnõul on.Ega mina ka ei sööks ,aga no kui elu sisse jääb meestel ,siis võiks ju proovida :) .Põhimõttteliselt esmamulje on ainult selline, et ööh si** aga kui aitab siis aitab.
Julged teha, julge tunnistada!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

suur koer kirjutas:Vabandage väga ,aga jään ikka liha juurde ja s....a ma ei söö.Arvan ,et teised jahimehed on minuga ühel nõul. :shock:


kõlbas ja kõlbab siiani süüa nii aadliverd fruktidel kui ka matsiperest pärit poistel-tüdrukutel. Aga see oma maitse on igale vennale igiomane. Sa kõiksepealt saa nepp kätte, siis proovi huvi pärast ja sealtpääle räägi edasi.
Kasutaja avatar
Laanekas
Postitusi: 20
Liitunud: T Veebr 21, 2006 8:19 pm

Re:

Postitus Postitas Laanekas »

Siit lugedes sain suurepärased teadmised sisikonna kohta, aga lindu ennast ei tahaks jätkuvalt koerale anda, mida sellega täpsemini teha?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: nepp

Postitus Postitas jorr »

Tea,mis sa sellest nepist endast siis koerale annad?Ajab veel mõne peene linnuluu kurku ka.Ma nagu korra mainisin,et lind ise smoori teises potis ära.Ja nüüd kui naisega sööd,siis ise lased sellel sisikonnal hea maista ja limpsad keelt.Naine nagu peps rohkem ja järab nepipraadi,ise kirudes,et pead sa neid väikseid linde ka laskma,kondised teised.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: nepp

Postitus Postitas TiitR »

Kui mälu nüüd ei peta, siis neppi kui sellist saab nüüd ju vaid importides...s.t. jaht sellele vist keelatud? :roll: Kunagi kui veel väike poiss olin ja vanaisa elas sain isegi sügiseti nepijahis kaasas olla 8) .
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: nepp

Postitus Postitas baddmann »

TiitR kirjutas:Kui mälu nüüd ei peta, siis neppi kui sellist saab nüüd ju vaid importides...s.t. jaht sellele vist keelatud? :roll: Kunagi kui veel väike poiss olin ja vanaisa elas sain isegi sügiseti nepijahis kaasas olla 8) .


Petab, petab.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: nepp

Postitus Postitas jorr »

Sügisene linnujaht,ka neppi võib lasta.Keelatud on aint kevadine mängulend.
noorus on ilus aeg
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: nepp

Postitus Postitas Välek »

Kevad on ametlikult alanud- nepp lendab :D
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: nepp

Postitus Postitas Ain Aavik »

Jorr - Sa oled omal ajal algatanud teema .. delikatess ... kõrisõlm teeb klõnks ja mitu korda järjest.

Aga no jaa, juba me siis peame tervele maamunale ''eeskujuks'' olema oma säädustega ja määrustega - miss siss, et nemad ''klõmmivad'' nii neppi, kui hane .. eks meite ole nii ennegistki vesise tsuuga päält kaenu.

Mitte seda, et ma nüüd miskit ''rohekonn'' oleks, kaugel sellest.
Meitel oo poliitika sääntne, et ''riik'' võib selles riigis teha, mida iganes või mida fantaasia lubab ... olgu see siis metsanduses üldisemat laadi (mis siis, et hävitava algega kõigis valdkondades) või siis jahi pidamises .. ka nepile.

Kui nüüd eelmine kirutis kõrvale jätta ..

Siis mu jaoks oli kevadine nepijaht üks huvitavamaid jahte üldse, nii laskmise, kui tulemuse otsingu koha pealt. See arendas mul - tänu taadile, kes mõnikord mingi impulsi ajel mind kaasa võttis, mõningase pimedas tajumise imeliku võime. Sellel ajal, kui jaht veel lubatud oli, siis poiskesena (9-13) leidsin üles nii 6-7 kümnest lastud nepist...
Olen siiani tagantjärgi tänulik talle, sest see on pimedas orienteerumisele kaasa päris tublisti aidanud.
Pisut on see võime küll ''rööpa pihta'' saanud, kuid enesekindlus on olnud suurem küll ja see on nii mõnigi kord hädast välja aidanud.

No see pole küll päris teemas, kuid ehk väheke ikka.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: nepp

Postitus Postitas Feen »

Ja see kõik on teemas hea retsept ei seisa vaja all :D
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: nepp

Postitus Postitas hundikütt »

Aga mõne hea retsepti võiks ikka panna,mine tea ,millises hästi varustatud kaupluses mõni nepp müügis võib olla :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: nepp

Postitus Postitas Feen »

No, igal korralikul jahimehel on ju sügavkülmas mõni sügisene nepp olemas. Seega, varsti peaks need sulama panema ja siis tuleb retsepte ka :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta