nepp

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: nepp

Postitus Postitas aadu kadakas »

Täna leidsin esimese selle aasta metskurvitsa pesa. 4 muna sees. Pisut harjumatu pesitsuspaik: üleeelmise aasta lehtpuulangil poolemeetriste kaskede (kännuvõsust tulnud) vahel. Metsakasvukohatüübiks angervaksa ehk maakeeli suht märg.
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: nepp

Postitus Postitas oks »

aadu kadakas kirjutas:Täna leidsin esimese selle aasta metskurvitsa pesa. 4 muna sees. Pisut harjumatu pesitsuspaik: üleeelmise aasta lehtpuulangil poolemeetriste kaskede (kännuvõsust tulnud) vahel. Metsakasvukohatüübiks angervaksa ehk maakeeli suht märg.

Aga minu teada märga ta ju eelistabki, kanarbiku männikus ehk maakeeli suht kuiv ei leiaks ta toitu.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: nepp

Postitus Postitas aadu kadakas »

Eks Teil ole õigus. Ma olen lihtsalt seni leidnud kõik pesad salumetsadest, vähemal määral laanemetsadest. Kuskil kuivema ja märjema maa piirilt. Ja siiani ikka puistust, mitte suht värskelt langilt. Soovikumetsas (tarna-angervaksa metsakasvukohatüübis) pole seni leidnud. Märga eelistab eelkõige vast toitumise tarbeks ja hea, kui see ligi on. Repliigi korras: Kesk-Eestis kanarbiku metsakasvukohatüüpi annab otsida. Siis peab kas Peipsi kanti või rannikule lähemale minema (näiteks Pärnu poole).
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: nepp

Postitus Postitas sooviku »

aadu kadakas kirjutas:Soovikumetsas (tarna-angervaksa metsakasvukohatüübis) pole seni leidnud.


Olen ka oma metsast kurvitsapesa leidnud :wink: .Ja majatrepilt on kaks neppi lastud.Üks neist kukkus peale peale tabamust lausa vastu ust.Oleks uks lahti,oleks pannile kukkunud :) .Aga jah :M ,need on kauged mälestused.Sügisene jaht pole enam see.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: nepp

Postitus Postitas aadu kadakas »

(y) Aga kogu austuse juures, isand Sooviku - ei midagi isiklikku :D .
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: nepp

Postitus Postitas Räven »

Panen siia ühe retsepti mida olen järele proovinud sügisestest lindudest. Retsept itaalia päritolu ja leidsin internetist. Tuleb väga hea, väga eripärase maitsega praad.
Niisiis:

Ettevalmistused: 60 minutit
Valmimine: 20 minutit


Ettevalmistused: Puhasta nepid, eemaldades siseelundid, visates ära vaid sitasoolika ehk jämedama soolika mis on ühenduses pärakuga. Võta siseelundid, (pugusid ära puhasta), mõned lehed peterselli ja kaks anšoovisefileed iga linnu kohta. Soola pole vaja. Haki kõik peeneks ja prae pannil korraliku tüki või ja veidikese pipraga, lisades veidi puljongit.

Nepid maitsesta mõne salvelehega, rulli ümber õhukesi peki- või peekoniviile ja rösti linnud. (ma ise pekki ei pannud sest sügisene lind ise nii pekine, mis praadides piisavalt vasva välja annab)

Serveeri siseeundid värskelt röstitud saial ja aseta juurde röstitud linnud.

Märkus1: pugu sisu on soovitav eemaldada väga värsketel lindudel aga neppe peaks enne söömist laagerdama.

Märkus2: Mina lasin praetud sisikonna saumikseriga läbi. Siis ei näe täpsemalt mida sööd, endal lihtsam:)
Vasta