kopraliha

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

kopraliha

Postitus Postitas kriss »

tegin ükskord kopralihast lihapalle ,segasin natuke siga hulka ja maitsestasin tavaliste maitseainetega siis keetsin nagu ikka lihapalle. serveerisin majoneesiga kui külalised tulid siis sõid ja kiitsid! mitte keegi ei arvanud ära mis lihaga tegemist on :P nii ,et proovige aga julgesti. aga suitsetatud saba pidi veel eriti hea olema(valge-viinaga muidugi)
kõik koprajahile ...
jaht eesti moodi
Külaline

Re: kopraliha

Postitus Postitas Külaline »

kriss kirjutas:tegin ükskord kopralihast lihapalle ,segasin natuke siga hulka ja maitsestasin tavaliste maitseainetega siis keetsin nagu ikka lihapalle. serveerisin majoneesiga kui külalised tulid siis sõid ja kiitsid! mitte keegi ei arvanud ära mis lihaga tegemist on :P nii ,et proovige aga julgesti. aga suitsetatud saba pidi veel eriti hea olema(valge-viinaga muidugi)
kõik koprajahile ...
see suitsu saba pole muud kui rasv kellele istub lasku käia meie söötsime tehnikumis sellelega komandandi paksuks
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sai kah seda saba suitsetatud, mõtlesin et teen ühe hõrgutise.Süstisin soola sisse ja korralikult suitsu.Hõrgutise asemel sain ahjust koralikult maitsestatud rasvase püksirihma, lõhn oli kõike muud kui meeldiv ja puhtast koprarasvast ei pidanud kah lugu.
Võib-olla tegin miskit täitsa valesti, aga selliselt tehtuna küll kellelegi ei soovitaks.
Kui keegi on saanud parema tulemuse , andku teada , proovime uuesti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas: Hõrgutise asemel sain ahjust koralikult maitsestatud rasvase püksirihma, lõhn oli kõike muud kui meeldiv ja puhtast koprarasvast ei pidanud kah lugu.

Minu arust ongi kopra rasv sellise spetsiifilise maitsega, mida ise hästi süüa ei taha, küll aga on teised lood tailihaga. Ise pole seda elukat küll suitsetanud kuid tean, et teda eelnevalt ka korralikult marineeritakse. Ehk võtab see selle spetsiifilise maitse ära :?:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Olen söönud erinevate meeste poolt tehtud nii vorsti, konserve, hautatult, kui ka lihtsalt suitsetusahjust välja tulnud. Maitse kord positiivne ja kord negatiivne. Nüüd oskan kindlasti väita, et kopra puhul kiidab töö tegijat. Nii et ei maksa hakata katsetama, vaid proovige mõne mehe tehtud ja kui maitseb olge järgmine kord tegemise juures. Säästate hulga aega jm.
Kasutaja avatar
Kalmjulm
Postitusi: 28
Liitunud: L Sept 27, 2003 1:21 am

suitsukobras on väga good!

Postitus Postitas Kalmjulm »

olen proovinud seda asja ka teha. löö kobras neljaks ja pane korralikku soolvette umbes neljaks päevaks. seejärel keedad asja poolpehmeks lisad erinevaid maitseaineid(viiepiprasegu, sinepiseemned jne. lase fantaasial lennata)nendega hõõru liha pealt kõvasti kokku. ära küüslauku unusta. torka auk sisse ja küüslauguküün takka järgi. ja siis suitsu ka, aga peab jälgima et asi ära ei kuivaks. muidu näri nagu kirsasaabast. ennekõike kannatust on vaja. koprajaht veel käib nii et andke minna.
head isu!
Jahi kaine peaga!!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kopra eelvalmistamisel olen ise kasutanud piimavees keetmist (u 1/3 piima) sinna lisada meresoola, kööment (palju), ja natuke loorberit, võib ka küüslauku, või mida iganes maitse järgi. keeta kas poolvalmis või täiesti valmis, ja kui siis suitsuahju, siis hoiab 4 päeva kokku ;)
Samuti olen katsetanud seda soolaveel seismise varianti ja suitsetasin toorelt. Mõlemad variandid on väga hea tulemuse andnud, rasv jookseb välja, maitse ülihea, mahlane (sõltuvati suitsetamise temperatuurist ja ajast) kõik lihatoidulised inimesed söövad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Siis veel.. ma ise olen siiani kõik koprad raudadega püüdnud. Koprajahi instruktisoonis ei kõlbavat see inimestele üldse süüa. Njah, peab tõdema, et kui kohe pannile lüüa, siis suudavad seda ainult ekstremistid süüa (isegi natuke sinna kanti). Lasknud ei ole siiani ühtegi kobrast (millalgi küll plaanis), aga kas keegi osakab öelda, et kui võtta lastud kobras ja raudadega püütud kobras, siis teha paralleelselt nt ahjupraad, samades tingimustes, kas vahe on tuntav? Suitsuahju jätaks arvestusest välja, sest siis ei tohiks küll enam vahet olla... :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Siin vahepeal veel kopraga tegeletud (pärast eelmisi kirjutisi), nii et siis lisan siia mõne mõtte man. Alustuseks, Kalmjulma retsept on see mida kõigil proovida tasub.
Siis, tähtis osa on vist nülgimisel, ei teagi kas see tuleneb ilmast, aastaajast... või kurrrat teab millest, aga kui viimased 2 korda laual nülgisin, siis oli liha kvaliteetsem kui rippuvat looma nülgides. Võimalik, et viimasel valgub näärmevedelikku lihale. Aga kinnitada ei julge. Igatahes, suur plaan oli jälle korralik suitsetamine teha, aga ajaga läks nii kitsaks (minust mittesõltuvalt), et kui minul kobras keedetud, siis oli väljas pime. Edasi ei jäänud muud kui praeahju ja korralikult pruuniks. Väga hea sai. Mõlemal korral seisis liha soolavees ka, juhtus mingi olema vist mingi 4 päeva, seda muidugi seetõttu, et pärast nülgimist ei viitsinud tegema hakata, ja vahepeal polnud aega. Siiski, kuna ma arvasin, et asi läheb suitsetamiseks, ja sel juhul on ribitükid jäänud vintsked, soolased, kuivad... mõttetud (arvatavasti küll enda viga :lol: ). Igatahes keetsin ribitükid enamvähem pehmeks, siis lõikusid pannile paari ribi laiused tükid, pruunistasin pannil, sibula ja küüslauguga, siis hautasin veega, oehhh... maitseainete teemal on nüüd lünk :oops: aga vist oli Santa-Maria lihamaitseaine. Ise arvasin, et täiesti hea, aga kui ahjukobras valmis sai, siis oli üks kommentaar selline - See ahjukobras pole midagi, liiga kuiv, aga vot, need ribitükid... Kommenteeria oleks peaaegu bussist maha jäänud :lol: kui ribi maitsmine oli. Aga ma ise arvan, et ahjukobras polnud nii kuiv midagi, võrreldes pannil tehtuga küll, aga hea ikkagi. Ps. ahjus tehes, suurel kuumusel, enne peab liha läbi keedetud olema, korralikult, nii, et juba süüa sünnib. siis, vahepeal kasta soolaveega, või puljongiga. ja pruunistada mõlemalt poolt. Sellest ka mõningane kuivus (no, tegelikult on selle kohta öelda KUIV liialdus). Aga kui jätta loom keetmata ja panna küpsetuskotti... hmmm.. jälle katsetamisvõimalus.

Ahjaa... viimane kobras oli mingi 30 kilo (pigem 25-30) , st. terve ämber liha, katsetada annab sellise looma juures igatmoodi... ja konserveeriminie hakkas ka nagu südant torkima, mine või veel homme jahile :lol: Sa Kütt oled küll üks degelinski :lol: :lol: ei lase ikka rahus latikale mõtlema hakata.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Kobras pannil. Suitsu kobras

Postitus Postitas ozz »

Kondista kopra kints ja lõika liha keskmisteks tükkideks.Viska liha pannile ja lisa ainult õli ja seda niipalju,et kohe on. Nüüd jälgi temperatuuri ja lase lihal õlis täitsa mustaks tõmbuda(see on liha omapära). Tuleb hirm,et liha on untsus. Vett kui saad (oskad) ära lisa. Lisa kena kogus tükeldatud porgandeid. Kui porgand on poolpehme, lisa tükeldatud sibulad ja neid ka ikka rohkem. Pipar sool iseenesest mõistetavalt ja seda ka ikka parasjagu. Nüüd smoori kõik valmis. Aega kulub ühe korraliku seda laadi toidu tegemiseks 1,5 tundi. Maitse peaks tulema selline soku moodi aga veits magusam ja pehmem. Kopra spetsiifilist sellist nii öelda puukoore maitset ei tohiks üldse tulla! Olen teinud ja tuttavaid selle maitsega petnud nii,et Head Proovimist!


Korralikult puhastatud, pestud ja tükeldatud kobras,no ma mõtlen ribid ja kintsud eraldi aseta soolvette vahekord 1kg soola 6liitrit vett. Lased 4 päeva soolduda ja ahju. Ribid keera koos küüslauguga rulli siis maitseb asi veel eriti hästi. Mul kulub suitsetamiseks ikka 6-7 tundi . Ahi on tavaline kerisega, natuke mängimist temperatuuriga on aga asja ajab ära.Ühe looma jaoks liiga suur!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Et siia veel selline retsept.

Kõigepealt ööpäev (või mõni päev otsa) hoida liha soolvees.

Kopra ribitükid (vm liha). Praadida pannil õlis. Lisada 2 suuremat sibulat, paar küünt küüslauku. Praadida. Lihast tuleb palju mahla, nii et pigem on tegemist hautamisega. Siis Santa Maria lihamaitseainet. Ja mingi pool tundi pärast praadimise algust lisada hakitud till, petersell ja roheline sibul. Ja u. 200 g ketsupit. Praadida seni kuni liha valmis saab (kaane all hautada). Vajadusel lisada vett, ja jälgida, et kõrbema ei lähe. Selline möks läheb suht lihtsalt kõrbema. Hea sai.

Proovisin paralleelselt ühte retsepti veel... aga eelmine sai parem.

Liha pannilt üle, siis potti, lisaks hulk võid, sibulaid, vett, peterselli, tilli, ja piprast kanapuljongit (2 kuubikut ühe ribipoole liha kohta). Soola lisaks ei pannud, sest soolvees tuli soolast mekki piisavalt man.
Tegelikult sai päris hea, aga samad sõnad... ei tohi sõpradega samal ajal väljas õlut juua... ikka silm tuleb peal hoida. Õnneks sain enne tõsisemat kõrbemist jaole, aga kastmel oli siiski natuke kõrbemaitset tunda :( .
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kokk

kopra saslõkk

Postitus Postitas kokk »

väga hea tükeldad ära teed marinaadi peale ja grillid ära ja väga hea
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kobras pole söödav, naha võtad maha jääb alles nigu tiine konn,tänan ei, sööks ikka parema meelega neid kel sõrad all või sarved peas,karuga sama lugu,inimesed ostavad kuskilt restoranist kalli raha eest karuprae kui nad vaid teaks mida karu sisse ajab ma olen ka aastaid tagasi karust vorsti teinud ja isegi karukäpa söönud,aga karikas sai täis siis kui viimati lasti karu lehma raipe pealt terve raipeauk kihises raipe ussidest,pärast ssai karul nahka võetud karunahk kihises ka ussidest, nii et head isu.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Anonymous kirjutas:kobras pole söödav, naha võtad maha jääb alles nigu tiine konn,tänan ei, sööks ikka parema meelega neid kel sõrad all või sarved peas,karuga sama lugu,inimesed ostavad kuskilt restoranist kalli raha eest karuprae kui nad vaid teaks mida karu sisse ajab ma olen ka aastaid tagasi karust vorsti teinud ja isegi karukäpa söönud,aga karikas sai täis siis kui viimati lasti karu lehma raipe pealt terve raipeauk kihises raipe ussidest,pärast ssai karul nahka võetud karunahk kihises ka ussidest, nii et head isu.

Seal kah sõrad all, aga missugust raipekraami sisse ajab jne Ei maksa pirtsutada, looduses kõik mis liigub kõlbab süüa ja inimene on osa loodusest, tahab ta seda või mitte. Kui hakata nt euronormide järgi elama, siis varsti kärvame kõik immuunsussüteemi nõrkuse kätte, pole elus ühtki raibet söönd ja järsku kuskilt miski ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kobras nagu ikke taimetoiduline oleks või olen ma miskit evolutsioonis maha maganud 8) Ei söö ta raipeid ühti ja ei ussita samuti mitte :D ,nii et head isu.
Vasta