Retseptid partidest

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Muda maitse probleem oli kunagi tiigist püütud kokredega. Ilusad suured, aga vat süüa ei kõlvanud. Sööd nagu turba briketti. Siis sai tehtud nii, et püüdsid kogred kinni, panid suurde vanni/anumasse. vahetasid iga päev vett ja nii nädal, kaks järjest. Muda maitse jäi kõvasti väiksem.
Proovi parti ka nii. Püüa kinni, pane paariks nädalaks vannituppa, sööda kvaliteet sööta sisse ja proovi siis :lol:
Aga eelmine aasta lastud part oli samuti päris tugeva kõrval maitsega. Ja nagu Feen ütles, siis puhastamisel on lõhn kohe tunda.
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Postitus Postitas turbolents »

LInaskitega sama teema. Mäletan kunagi vanaisa püüdis ilusad prisked linaskid ja siis pani nad paariks päevaks vihmavee vanni ujuma. Siis alles tehti neist söök. Minu mäletamist mööda veel sült:s ja jube hea oli!
Minu meelest lindudel üldse hais tugevam kui neljajalgsetel.
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Ise nii teinud , et rinaafileed 3ks ja veel mõned tükid( koivad , saba , kael ) keskmise tulega pannile koos veega ja veerand tundi podiseda ning siis vesi ära kallata, pannile õli ja tuld.
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Pardilt naha võtmisest.
1. Linnukääridega (väikesed oksakäärid) lõika maha jalad ja tiivad (sealtkohast kus liha otsa saab)
2. Võta näppudega kaelanahast kinni (suhteliselt lõtv koht nahal on rinna ja kaela vahel) ja torka noaotsaga auk naha sisse.
3. Torka noaots august sisse ja suru rinnalihase ja naha vahele. seestpoolt väljapoole tee nahale paari cm pikkune lõige.
4. Tõmba sõrmedega nahk rinnalt järjest lahti.
5. lõika linnukääridega kael maha, nii et pea jääb naha külge.
6. tõmba ülejäänud linnult sõrmedega nahk maha kuni tagumikuni (selja peal koibade juures on vaja noaotsaga paar korda aidata)
7. eemalda sisikond (kui ei ole seda juba enne nülgimist teinud)
8. Lõika linnukääridega jalgade tagant linnul tagumik küljest ära (jääb nahaga kokku)
9. Pese seest ja eemalda paar lihale kleepunud sulge.

sellise meetodiga saab lindu puhastada suure sodita ja lendavate sulgedeta (teen köögis kraanikausis tavaliselt) (kitkuda lubab naine ainult õuest väljas, et sulgi igale poole ei jääks)
Ühele linnule kulub nii u 2 minutit
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Nii saad pardi ruttu ja mugavalt puhtaks küll aga nahk ju pardi juures üks maitsvamaid asju.Nülitud part on sinine ja meenutab kangesti lastud varest(olen nülginud topiseks) ning praadi tehes ei ole lind kuldkollase nahaga kaetud mis suu vett paneks jooksma.Korralikult kitkutud sinikael mis praadi tehes on vastavate asjadega seest täidetud on ahjust võttes ikka meeldiva kollase väljanägemisega ja maitsev suutäis.Eriti selle vana valgega.Aga nülitud ? jah kiiresti ja puhtalt saab ja mõnele isegi maitseb.
Ise olen teinud nii,et kui kodus ei ole aega (ei lubata) võtan ja teen metsas puhtaks suurest sulest(suled kilekotiga maa sisse) nati soola kõhtu ja pabaerisse pakituna seljakotis seisab kaua ja värske.Kodus järelpuhastus ja kõrvetamine aint.
noorus on ilus aeg
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Õige jorr. Nahk on maitsev aga kui on mingi 10+ prääksu siis ei viitsi sulgedega jännata. Üksikut lindu võib kasvõi pintsettidega nokkida :D Ja ei ole ta nii sinine midagi hoopis tumepunane on nülitud part.
ps naha söömine pole tervislik ütleb mul naine kah (mingi kaalujälgijate värk) :o
pcspets
Postitusi: 62
Liitunud: N Apr 13, 2006 2:57 pm

Rinnafilee

Postitus Postitas pcspets »

Aga mina sain lõppude-lõpuks käppa rinnafilee tegemise. Selgus, et see on minutite küsimus. Kui keskmise kuumusega pannil praadida 5 minutit kummagilt poolt, on tulemus minu jaoks veel liiga rare aga kui läheb üle 7 minuti siis on liha juba kõva ja kuiv ning maksa maik kohe juures.

Retsept siis järgmine:

* Võid eelnevalt leotada rinnafileed piimas või keefiris.

* Puhasta rinnafilee kiledest - niipalju kui võimalik. Kui võtsid liha külmast siis lase tal toatemperatuuril seista vähemalt poolt tundi kui mitte tund, et liha oleks soe enne kui sa selle pannile paned. Siis küpseb ühtlasemalt. Probleem nimelt selles, et me ei taha situatsiooni kus liha on väljast juba maksa maiguga aga seest ikka veel täitsa toores.

* Raputa peale soola ja pipart (kadakamarju) ning keera peekoniviilu(de) sisse.

* Tõsta keskmise kuumusega pannile (eelkuumuta panni kindlasti) nii et liha hakkab parajalt särisema. Lase küpseda 6 minutit. NB! Võta täpselt aega. Siis keera teine pool ja lase küpseda teine 6 min.

* Võta pann tulelt, kata kaanega ja lase 10 min järelküpseda. NB! Võta ka täpselt aega.

* Lõika liha risti kiudu viiludeks ning pintselda ohtralt üle magusa jõhvikamopiga - liha tõmbab seda sisse.

* Serveeri koos kuumutatud köögiviljadega - köögiviljawokiga.

NB! Sööge kohe ja soojalt - poole tunni pärast ei ole see enam pooltki see, mis peaks olema. Liha peab olema mahlane, pehme ja seest õrnalt roosa. Ja kui ei maitse, siis süüdistage iseennast, et te liha eeltöötlemisel midagi ära rikkusite.


Jõhvikamopp:

1 dl jõhvikajooki millele võib lisada maitse järgi veiniäädikat.
1 sp suhkrut
maitseks natukene pipart

Sega kõik kokku ja kuumuta kuni segu hakkab paksenema.
tarmo
Postitusi: 143
Liitunud: N Dets 27, 2007 10:16 pm

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas tarmo »

tarmo
Postitusi: 143
Liitunud: N Dets 27, 2007 10:16 pm

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas tarmo »

Küpsetatud pardi rinnafilee apelsinikastmega
http://www.stockmann.ee/portal/4386/
Tonix
Postitusi: 10
Liitunud: T Sept 19, 2006 9:24 am

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas Tonix »

oma esimeste partide puhul proovsin siis ka ära.
Kuna koka haridust just pole siis meeldib katsetada ja eksperementeerida.

Minu versioon:
3 parti, puhastasin koos nahaga.
viskasin külmaveega potti ja lasin keema, keetsin niikaua kuniks enam vahtu ei tulnud (5-10min), kurnasin.
Tegin pardid natuke väiksemateks tükkideks.
Hakkisin 2 sibulat ja viskasin samasse potti, nõks õli ja pruunistasin tükid koos sibulaga.
Vahepeal siis soola ja purustatud pipart ikka ka.
Lahustasin 2 kana puljongi 0,5l vees.
peale pruunistamist, kallasin puljongi peale. (vajadusel lisa veel natuke vett, nii et pardi tükid enamvähem kaetud oleks)
lase haududa tasasel tulel ~2h (sõltuvalt pardi vanusest)
1h pärast lisa kreekapähklitükid, kuivatatud ploom ja porgand
pähkleid oli selline norm peotäis , ploome viskasin 6tk ja 3-4 norm porgandit
15min enne lõppu kallasin 35% 0,5l rõõsakoore veel peale.

Kõrvale siis värskekartul ja praetud kabatšhok

krt nii hea sai, et viimaseid ampse toppisin juba näpuga, kuna lihtsalt ei tahtnud mahtuda enam :mrgreen:

kuna ise viski ja õlle mees, siis veini ei oska soovitada

Järgminekord teistmoodi:
fileerin rautselt ainult rinnafilee välja
ja haudumisel viskan 1-2 loorberilehte ka sisse


Tonix
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas turbolents »

Tervist,

Mul oleks selkline küsimus, et kas keegi Parte või hane suitsetanud ka on?

Ette Tänades,
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas Kolevoll »

Suitsuhane olen teinud ja rohkem selleks soovi ei ole. Kuidagi liiga tuim ja vintske juhtus tulemus olema.
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas tuska »

puhastatud sinikaelale 150-200 grammine soolapekk kõhtu kinniõmmelda ning suitsu.... see pekitükk on pärast kõige parem
vahel tuleb ka mööda lasta
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas enkidu »

Kui parti rohkem saab ja kiirelt õllekõrvast vaja siis olen kah suitsutanud.
Nülitud pardid olen lihtsalt 15 min enne ahju soolase käega üle silitanud.
Ilma joogita jäävad võibolla natukene kuivad aga see-eest säilivad hästi.
Mõnimees kes viitsib teeb veel suitsupekiga ja osad isegi kupatavad ennem linnu ära nii tuleb mahlasem.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Retseptid partidest

Postitus Postitas jorr »

Mahlane tuleb suitsupart ka nii,et muidugi pekitükk kõhtu ja lased kuumas suitsuahjus nii veerand tundi olla,siis viskad potti keevasse vette ja lased umbes 20min-25min keeda.Nüüd uuesti kuuma suitsuahju ja saab päris pehme ja mahlane aga väga palju oleneb ahjust ja kuumusest,ei tohi mustaks lasta.
noorus on ilus aeg
Vasta