Kopraliha

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Kopraliha

Postitus Postitas quentin »

Tervitus

Kas on kellelgi häid ideid, mida teha kopralihast? Suitsuliha on ka väga hea, aga äkki kellelgi on peidus roa valmistamiseks hää retsept.

Tänud :)
www.aigur.com
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Olgerd »

Soovitaks seda retspeti kindlasti : viewtopic.php?f=11&t=3796
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas valdo »

No kas need teemad on sul juba läbi töötatud:
viewtopic.php?f=11&t=5532
viewtopic.php?f=11&t=5319
viewtopic.php?f=11&t=4464
viewtopic.php?f=11&t=3796
viewtopic.php?f=11&t=49
viewtopic.php?f=11&t=20

Nendest peaks ju üht-teist põnevat leidma?
PS. Otsingu kasutamine annab ehk veel mõne asjaliku vastuse....
zipper
Postitusi: 4
Liitunud: L Okt 16, 2010 11:42 am

Re: Kopraliha

Postitus Postitas zipper »

Kunagi kui alustasin ulukiliha valmistamist (ekspereminteerimist) , siis oli kobras kõige suurem väljakutse. Olin kuulnud, et suitsutatud kobras on väga hea, aga samas ka kõige levinud viis kopra liha valmistada. Suitsuahju mul kahjuks pole, seega leiutasin oma retsepti, siin see on,

Ettevalmistus:
1 kobras
1 l äädikat
10 l vett
Pane kobras äädikavette ligunema umbes 24 tunniks. (Kobrast on vaja eeltöödelda, et vabaneda spetsiifilisest maitsest ja liha pehmendamiseks).
Tooraine:
1 eeltöödeldud kobras
1 kg sealiha pekki
600 g suitsupeekoni või toorpeekoni viile
4 suuremat sibulat
4 suuremat porgandit
1 küüslaugu pea
1 kg tomatipastat või tomatikastet
2 sidruni mahla
Sool, pipar, liha üld maitseaine, kadaka marjad (sega nendest kokku maitseainete segu)

Valmistamine: Võta kobras äädika veest välja ja lõika pooleks. Koori ja tükelda sibul, porgand ja küüslauk ning sega kokku tomatipasta ja tükeldatud sea pekiga. Pigista segu sisse sidruni mahl. Maitsesta kobras maitseaine seguga ning aseta kõrgemate äärtega ahjupannile. Täida seest seapekist, sibulat, porgandist, küüslaugust ja tomatipastast valmistatud seguga, osa segu võid panna ka kopra peale. Kopra peale aseta ka peekoni viilud. Kõrgema äärtega ahjupannile pane alla umbes 1 liiter vett, et toit küpseks vesivannil. Pane toit ahju küpsema 180-200 kraadi peale. Kui kobras on juba parajalt pruuniks läinud kata toit fooliumiga. Küpsetusaeg umbes 3 tundi. Uskuge mind see aeg on seda väärt :) Veel minu retsepte leiad: http://www.maitsemaa.ee
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas aivar00 »

Kõik ju kena, kuid milleks seda kopraliha veel äädikaga puisemaks muuta :M
Tomatipasta ju ise happeline ning lisaks liha pehmendamisele ka vähendab kopra nn. spetsiifilist maitset. Aga eks asi ongi kokkuvõttes maitses. Ja see nn. puukoore maitse on kevadisel kopral. Sügisesel see praktiliselt puudub.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Feen »

Ja pole paremat moodust liha pehmeks saada kui kobrast u 3 päeva koos nahaga jahedas hoida.

Ps. Tekkis küsimus, et kas munadepühal pühitsetakse mune, või kuidas neil munadel see püha välja näeb?

PPS. Retsept ise kindlasti väärt tegemist ja proovimist :) Äädika jätaks siiski ära, tsiteerides mainitud veebilehte:

>Oma kogemusest või öelda, et ulukiliha tegemisel ei olegi mingit suurt erinevust mida peaks >silmas pidama, võrreldes teiste lihadega, mida igapäevaselt kasutame. Kui välja arvata >ettevalmistus.

Täiesti nõus, aga see ettevalmistus võiks siiski hõlmata looma kätlemist tabamisest lihani, igasugused äädikad on minu meelest mingi vanarahva taskus, mida kasutatakse eelneva puuduliku töö peitmiseks (va mõned erandid).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Tiberius »

Tekkis üks uitmõte. Mis oleks kui hoiaks kobrast enne suitsetamist marinaadis...
Kas keegi on proovinud ka enne kopra suitsetamist kobrast marinaadis hoida ning seejärel suitsetanud? Kui jaa, siis missugused olid tulemused, millise marinaadiga tegu oli ning kaua marinaadis oli?
Tänud ette!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas aivar00 »

Kuidas sa siis soola lihasse saad kui ei marineeri soolveega?
Ise ikka marineerinud soolveega, vastavalt tujule lisanud ka vürtse. Kui kiiresti vaja, siis sõber kasutanud ka nn. maitselahuse süstimist. Sama tehnoloogia nagu ka barbequ lihaga.
Kui tahad teha nn. rullsinki, siis samuti keerad lihatükid rulli, tõmbad takunööriga kinni ja viskad marinaadi. Seejärel alles suitsetad.
BBQ-l tekitad lihalt mopiga nn. glasuurikihi. Suitsuliha võid ka enne ahju panekut näiteks enda maitse järgi kokku segatud ürdisegus veeretada (poeski müügil minu lemmik- pipraglasuuriga veiselihasink (y) ).
Kokkuvõttes- kõik on sinu enda maitses :M
ikka lõbusalt
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Tiberius »

Ma mõtlesin, et soolvees hoidmine on nagu rohkem soolamine, mitte marineerimine.
Marineerimise all pidasin silmas sidrunimahlas, veinis, tomatipastas või milles iganes liha laagerdamist, sinna maitseainete lisamist ning seejärel suitsetamist... :roll:
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Tiberius »

Jäi lisamata, et mul täiesti tavaline suitsuahi, mitte BBQ.
Eelmisel aastal saigi nii tehtud:liha soolvette, pärast kupatamine, ning seejärel suitsu. Päris hea, aga tekkis mõte, et muudaks midagi...
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Olgerd »

No, aga proovi ära ja anna meile ka teada, ma arvan et peaks hea ka marinaadis tulema. (y)
Gena
Postitusi: 16
Liitunud: P Apr 03, 2011 7:06 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Gena »

Ma olen veidi kobrast teinud - ülimalt oluliseks muutub loom ja aeg.
Noor kobras - ei ole tal mingit maitset (puukoorv mis iganes), toimetad juskui iga teise lihaga, liha on küll veidi õline kuid kuna rasva kui sellist ei ole siis tuleb seda veidi lisada.
Vana loom - laagerdamine on abiks, nagu ka lamba puhul, ei oleoluline, et koos nahaga, peaasi et on rippes suht konkreetse temperatuuri juures 4-8 c oleks vast optimaalne - ei lähe halvaks kuid samas rasv imbub kudedesse.
Äädikas, oleks ülimalt ettevaatlik selle asjaga , ahjupraed ja pajaroad - äädikas kipub üle lööma. Eelistaksin sidrunhapet, kadakamarja, küüslauku ja kui vaja veiniäädikat. Olen kiirkorras kasutanud ka cocacolat, toimib - teeb pehmemaks ja ei jäta tuntavat maitset.
Suitsetanud olen vast paar korda - siis kuumsuits, eelnevalt soolatud ja kupatatud kondistatud tagajalad, seapekk keskel - aktsepteeritav sink:)
Saslõkk - senini pole keegi osanud arvata mida nad söövad - hea, ja kuidagi veidi teistsugune, seda küll.
Kasutaja avatar
Ritsikas
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 17, 2012 1:32 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Ritsikas »

Tegin ka kobrast ja oli uskumatult hea tulemus.
Kuna tegemist oli noore loomaga siis ei olnud ka kõrvalmaitset.

Üks vana jahimees käskis küll palju maitsestada aga ma tegin omamoodi. :P

Retsepti leiate http://ritsikas.blogspot.com/2011/12/kopraonu-sibula-ja-sinepiga.html
http://ritsikas.blogspot.com/
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas hundikütt »

Ritsika pakutud retsepti järgi kobras ära proovitud ja siiani parim,mis koprast teinud.Tõsi,väikesed muudatused ka tehtud.Leotamisel ei kasutanud äädikat,maitsestasin vähe lihtsamate asjadega,mis maal saada------Santa.maria liha üldmaitseaine ,kange sinep ja kastme paksendamiseks ikka jahu,ülejäänu sama.
Nüüd siis järg kopra saba käes,prooviks ära :D
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Kopraliha

Postitus Postitas Olgerd »

hundikütt kirjutas:Ritsika pakutud retsepti järgi kobras ära proovitud ja siiani parim,mis koprast teinud.Tõsi,väikesed muudatused ka tehtud.Leotamisel ei kasutanud äädikat,maitsestasin vähe lihtsamate asjadega,mis maal saada------Santa.maria liha üldmaitseaine ,kange sinep ja kastme paksendamiseks ikka jahu,ülejäänu sama.
Nüüd siis järg kopra saba käes,prooviks ära :D

Ühel foorumlaste koprajahil sai saba grillitud tavalise grilli peal. Õlle kõrvale kõlbas hammustada küll seda rasvakäkki! :D
Vasta