Põdramokad

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
Kaido
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 13, 2005 9:23 am

Põdramokad

Postitus Postitas Kaido »

No soovitage mida teha- ise ei oska mitte.
Kui kirpu ei nä pane konn otsa!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

kui otsingut pole veel kasutanud, siis väikest abi ja ``algtõdesid`` võid siit leida: http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... 5dra+mokad
tuleb jaht või jaa?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kupatad, puhastad, tükeldad, paned uuesti maitseainetega hästi tasasele tulele, vähese veega keema. Keedad nagu sülti. Värvi ja mitmekesisuse parandamiseks kuskil poole keedu ajal lisa viilutatud porgandit ja muud maitse järgi sobivat. Vana looma mokkadega läheb lõpmatu aeg, 4-5 tundi. Oli juhus, kus ei saanudki pehmeks. Nii et noorem loom tuleb kõne alla.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

puukoi kirjutas:Kupatad, puhastad, tükeldad, paned uuesti maitseainetega hästi tasasele tulele, vähese veega keema. Keedad nagu sülti. Värvi ja mitmekesisuse parandamiseks kuskil poole keedu ajal lisa viilutatud porgandit ja muud maitse järgi sobivat. Vana looma mokkadega läheb lõpmatu aeg, 4-5 tundi. Oli juhus, kus ei saanudki pehmeks. Nii et noorem loom tuleb kõne alla.

Sul näikse nendega kogemus olevat ,mina olen küll nii loll ,et ainult kuulnud räägitavat milline delikatess see on!Kirjuta vähe täpsemalt milline osa see ära lõigatakse ,kas ainult ülemine nina/mókkade osa v alahuul ka ja muidugi kui kaugelt lõigata? Ja muidugi sinu arvamus,kas asi väärib jändamiast v on nagu kopra sabaga :D
Kivi kotti!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ma nüüd ei tea, kuidas sul selle kopra sabaga läks aga põdramokkadega on nõnda, et käiku läheb ülemine mokk koos sõõrmetega ja ka alumine mokk. Lõikad maha esiagu üsna sügavalt, pärast vaatad, palju nülgida viitsid. Eks jändamist puhastamisega on üksjagu, nii et alati kui võimalus ongi, ei viitsi lihtsalt ette võtta. Tasub noorema looma mokkadega jännata, sellest tuleb sült kui marmelaad. Delikatess saab tast siis, kui on hästi maitsestatud.
Proovi ära, pada tulele!
Vasta