konserv

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
veix

Postitus Postitas veix »

Loen siin et paljud mehed kasutavad loorberit konservi valmistamisel .tahan öelda seda et loorberit kasutatakse lihatoitudes 15 min enne valmimist ja pärast valmimist võetakse valja et ei rikuks head maitset.loorber annab pikaldasel seismisel liiga tugevat maitset.mina isiklikult ei kasuta loorberit enem 10 aastat konservi tegemisel.
4 tera pipart, triiki teelusikas soola, keskmine küüslaauk neljaks lõigata
ja kindlasti kamarat vahest lõikan tüki vahest läbi masina ja muidugi pekki.keedan kolm tundi vaiksel tulel pliital ja mis on veel tähtis tuleb nii kiiresti kui võimalik maha jahutada külma jooksva vee all see pidurdab pakterite arenemist.konservid seisavad esiku kapis vahest 4-5 aastat ja mitte midagi ei juhtu.
jõudu katsetamisel.
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Olen teinud ka sama retsepti järgi: 0,5 L purk tükeldatud kitseliha, 1 loorber, 1 teelusikas triiki jämedat soola, 5-7 tera pipart, 50 g pekki kamaraga läbi hakklihamasina aetuna. Kaan peale ja autoklaavi. KUID KEHV ASI ON SEE, ET PUUDUS KALLERDIS JA SEARASV JÄIGI PEALE NAGU KÜLMALT PANDUD SAI. Vot mõtlengi , mida valesti teinud olen või midagi tegemata jätnud.
Viimati muutis Jahimeez, P Nov 07, 2004 10:32 pm, muudetud 2 korda kokku.
Jahti kaine peaga!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Unustasin veel küsida, kes teab kust Tartumaal saab konservikarpe. Trapperis olid vist müügil 1,70 eeku, kuid see veitsa kallis.
Jahti kaine peaga!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Jahimeez kirjutas: SEARASV JÄIGI PEALE NAGU KÜLMALT PANDUD SAI. Vot mõtlengi , mida valesti teinud olen või midagi tegemata jätnud.


Selle vastu oleks piisanud kui autoklaavist purke välja võttes nad kohe kaane peale seisma paned, soe rasv tõuseb ülesse ja jääb hiljem purgi põhja.

Jahimeez kirjutas:Unustasin veel küsida, kes teab kust Tartumaal saab konservikarpe. Trapperis olid vist müügil 1,70 eeku, kuid see veitsa kallis.


See väga hea hind, ise käisin Viimsist toomas, seal tuli hinnaks 250g karp ca' 1,40 krooni, pane sinna nüüd sõidukulu ka juurde ja tulebki hind samasse kanti.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Lisan veidi loorberi kohta. Kui on keegi tähele pannud, siis on ka tehase konservi teinekord loorberilehe tükk sisse sattunud. See ikka maitse asi. Ise olen alati tüki karbi kohta pannud. Nii ju kõikide maitseainetega. Paned seda, mis meeldib. Kallerdis ja rasv on muidugi iseküsimus. Mina olen keetnud seakamarast või jalgadest puljongi nagu sültigi. Üks tuttav on lihtsalt seakamara tükke karpi lisanud. Toimib samuti. Eks see rasv ongi rohkem seale. Kits ja põder ilma ka head.
ikka lõbusalt
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Konservide lõpp?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tuletan meelde, et viimasel jahimeeste kokkutulekul (Pärnus) ühes telgis kus head eesti keelt rääkiv soomlane pakkus imehead põdra-salami vorsti ütles, et nüüd on sakslastel toodetud kile vaakumpakid mis kannatavad autoklaavimist!!! Hr Mario Sootna kes istus ka telgis äkki aitab meenutada mis firma see oli...?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Seda oleks tõesti huvitav teada. Muidugi iseküsimus on see, et kui palju maksab see nn. vaakummasin ise lisaks sellele kilekotile kuhu liha paned. Alati saab muidugi koopereeruda, aga nagu olen tähele pannud, siis suure karja peale olevad esemed ei taha hästi kesta. Muidugi ise arvestades, et koos paari sõbraga teeme aastas ca 300-400 konservi, siis antud hetkel ei tundu isegi 2 krooni 250 grammise karbi eest palju olema.
ikka lõbusalt
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Konservide lõpp?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Tuletan meelde, et viimasel jahimeeste kokkutulekul (Pärnus) ühes telgis kus head eesti keelt rääkiv soomlane pakkus imehead põdra-salami vorsti ütles, et nüüd on sakslastel toodetud kile vaakumpakid mis kannatavad autoklaavimist!!! Hr Mario Sootna kes istus ka telgis äkki aitab meenutada mis firma see oli...?

Ei ole küll ....,aga firma oli-BMH e. Baltic Moose Head , tegevjuht Margus Saarna t.5143341 .Vaata lisa E J oktoober 2004.
Sama firma loosis kokkutulekul 10 valgesabahirve luba Soome,seda möödunud aastal neile müüdud põdralubade (omanike )vahel.
Kivi kotti!
sergolax
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 02, 2007 7:56 pm

Re: konserv

Postitus Postitas sergolax »

Leidsin ühe vana konservi retsepti:
1kg / 225g liha kohta panna maitseaineid:
1. Soola 15g (2 teelusikatäit) / 4g (1/2 teelusikatäit)
2. Suhkrut 3g (1/2 teelusikatäit)/ 0,75g (1/8 teelusikatäit)
3. Pipart 4 tera / 1 tera
4. Vürtsi 4 tera / 1 tera
5. Loorberilehte 1/2 / 1/8
Soovi korral 1 küüslaugutükike.
Terapipra asemel võib lisada veidi pipra- ja vürtsipulbrit või peenestatud maitsetaimi (punet,majoraani,liivateed,piprarohtu vm.)
Pole soovitav lisada sibulat,aedvilju,jahukastet,hapukoort,riisi.
Keeta kiirkeedupotis 6l mahub 3tk 0,5l purki 60min.
sergolax
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 02, 2007 7:56 pm

Re: konserv

Postitus Postitas sergolax »

Ise olen teinud konservi järgmiselt:
Plekkkarbid ja kaaned pesta kuuma veega ja kuivatada.
Liha lõigata kuubikuteks ~ 2x2x2cm.
Karbi põhja panna maitseained :
1. Soola (keskmine) - 1 teelusikatäis triiki, sõrmega ülearune maha.
2. Suhkrut - näpuotsaga.
3. Pipart - 4 tera.
4. Vürtsi - 1 tera.
5. Loorberit - sõrmeotsa suurune tükike.
6. Küüslaugutükike ~ 3x3x3mm.
7. Zeatiini - näpuotsaga.
Keeta jalakontidest leent, mida lisada zelatiini asemel või lisaks 1 deserdilusikatäis juba peale liha karpi panemist.
Liha valida ka mõni rasvasem tükike sekka, jälgida et ei jääks liha karbi servadele (muidu ei saa karpi tihedalt kinni) ja keerata karp kinni.
Panna karbid katlasse, vesi peale, restid vahele, et karbid kokku ei asetuks.
Keeta 4-5 tundi, asetada külmale põrandale jahtuma.
Kui liha hulgas on verisemaid tükke, siis neid eelnevalt kergelt kupatada.
Maitseb isegi viinata hea !
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: konserv

Postitus Postitas kormoran »

Mina keedan leeme kamarast, väga hea tugev kallerdis tuleb.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: konserv

Postitus Postitas honkomees »

kormoran kirjutas:Mina keedan leeme kamarast, väga hea tugev kallerdis tuleb.

eee, meil nigu jahifoorum, metsloomal kamarat na raske tekitada... koduseal pole kalleriga kunagi probleemi, liha koos naha elik kamaraga purki ja suurepärane
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: konserv

Postitus Postitas Olgerd »

honkomees kirjutas:
kormoran kirjutas:Mina keedan leeme kamarast, väga hea tugev kallerdis tuleb.

eee, meil nigu jahifoorum, metsloomal kamarat na raske tekitada... koduseal pole kalleriga kunagi probleemi, liha koos naha elik kamaraga purki ja suurepärane
Kormoran ilmselt mõtleski kodusea kamarat, ise ka juures olnud kui nii tehakse ja töötab väga hästi!
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: konserv

Postitus Postitas kormoran »

Loomulikult kodusea oma. On veel teisi kamaraid ?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: konserv

Postitus Postitas honkomees »

no lisaks koduseale saab ka teistel elukatel karva maha võtta (küll suure vaevaga) ja siis kamarat kasutada, ise pole viitsind aga nt tädi tegi nii põdrapeast sülti, tuntavalt parem kui nülitult.
Aga liha või kamarat juurde ostma hakata, no ei tea, niigi pole liha kusagile panna, raiska veel raha kamara ostmiseks, see kootidest leeme keetmine ikka käepärasem kodus konservi tegemisel. Ise teen autoklaaviga ja klaaspurkidesse, lihtsam kui pisikestesse ÜHEKORDSETESSE plekkpurkidesse panna, nüüd ka kaanetaja muret pole, keeratavad kaaned
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta