Söötja

Ulukihoole tänapäeval.
Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas sammal.habe »

mul on umbes samasugune konstrui nagu eespool Eik'il.
1x päevas pildudes peab aku mitu kuud vastu.
ainuke mure on olnud, et kui maisi sisse mõni kivike satub, ei lase õieti viskajal pöörelda.
teine võimalik häda on tünni sattunud niiskus, mais paakub ära.
esimese vastu aitab eelnev sõelumine, teise vastu korralik kaas.
plaanis on ka tünni alla koonus teha. et mais ühtlaselt alla valguks ja võimalikud niiskemad terakesed õigeagselt väljuksid.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas raindrenkhan »

Kui masin juba muretseda siis ikka 12V aku toite pealt, kestab terve talve :roll:
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas kakuke »

Rain, äkki tood kohe näite, et mida võtta, mida jätta (12V)? :)
Paakumise vastu aitab plastvaadi kasutamine, mis korraliku kaanega. Sellega pole kunagi jama olnud. Terasest ikka tulnud seda sõnnikut kühvliga välja loopida.
Kõige toimivam konstrui endal olnud see, mis Anti pildil. Pukk, mille otsa tünn aetud. Täitmine käib mul sedasi, et auto kõrvale ja siis kastist kühveldan sisse. Muidu peaks vist redel olema.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas Anti »

Ma viskan siis ka natuke kiireid soovitusi. Kasutame masinaid vilja viskamiseks ja vurritamist ca 1 minuti jagu päevas (olenevalt masinast, natuke siia-sinna). Kindlasti on mõistlik minna 12V toite peale, kas siis osta kohe 12V söötja või kasutada pingemuundit..
Söötjaid, millega aja jooksul tuttav olen, on päris mitu:

1)Game Country mini slinger 9V
Ilmselt üks esimesi söötjaid, mis meie turule toodi. Positiivne ongi hind ja võimalus ka 6V toite pealt tööle panna (vajab natuke nokitsemist kaabli näol). Negatiivne on töötamine mitte kella, vaid hämaraanduri pealt (hommikul ja õhtul) ja puudub võimalus mootori tööaega muuta. Selge ilm -> pilves ilm üleminekul kippus tööle lülituma. Sobilik pigem maisi, herne viskamiseks..

2)American Hunter analoog 6V
Minu proovitud AH mudelitest kindlasti töökindlam riistapuu. Esimene nö tõsisem söötja, millel sai kellaajaliselt söötmisajad paika panna ja mootori tööaega muuta (6-30 sekundit). Miinusteks kellaratta peale käivate nö "lülitusmummude" paigaldus (kipuvad logisema hakkama ajaga ning seetõttu ei pruugi käivituda) ja kella tiksumine, mis sigadele alguses harjumatu on.
Muidu super masin! Töötas mul üle 5 aasta, kuni sõbrale laenates vesi masina korpusesse sai ja elektroonika poole läbi põletas :( Siiani arusaamatu, kuidas juhtus...
Originaalis töötab erikujulise 6V 5Ah akuga(mahub masina korpusesse), mis jääb meie oludes kindlasti lahjaks. Ehk nõuab üsna tihti vahetust! Kuna saadavad akud on tavalisest 6V akudest kallimad, siis pigem soovitaks ehitada kohe ümber välisele akule..

3)American Hunter digitaalne 6V
Mugavam taimer, kui analoog kellaga variandi puhul. Taimeris kehv trükkplaat, mis niiskuse tõttu ajaga sureb. Käigus olnud 3 masinat, kõigil ajaga sama jama ja on vajanud remonti! Muidu, kui töötab, siis viisakalt. Akuga sama jama, mis analoogi puhul...
Ei soovitaks osta, kui tahad töökindlat masinat!

4)Moultrie Pro Magnum 6V
Siiani vist üks parimaid 6V toitega söötjaid. Mugav suurte nuppudega ja ekraaniga taimer. Originaalis võimaldab korpuse sisse paigaldada kaks 6V akut. Neid normaalseid ristkülikukujulisi siis, mitte mingeid vedruklemmidega...Seega on võimalik kokku tekitada 24Ah (2x 12Ah) aku.
Kui kasutada 3 viskekorda päevas (maksimaalne on 6 viset) ja kõiki 20 sekundit, eeldab siiski talvel akude vahetamist ca 1,5 kuu tagant.
Kuna endal nende 6V väikeste akudega mängimisest villand (kestavad vähe ja tuleb pidevalt uusi osta ca 18€ eest), siis sai ehitatud ümber 12V toite peale. Selleks ostsin Ebayst 12V->6V pingemuundi ja paigaldasin selle välise aku juhtme vahele. Mõned nädalad on nüüd auto aku taga probleemidevabalt tiksunud.. vea ainult vilja peale!

Miinuseks see, et eesti kauplustest ilmselt ei leia (pole siiani silma jäänud)!

5)Stabilotherm 12V
Meie pundi uusimad masinad! Üks on töötanud ühe hooaja täiesti muredevabalt, 2 on selle hooaja ostud. Positiivne on võimalus kohe auto aku taha ühendada. Taimer on mugav, kuid esialgu tahab natuke arusaamist, kuidas söötmisaega tühistada.
Mootor pöörleb liiga nobedalt, kuigi on võimalus kiirust muuta (50-100%). Siiski ka 50% on ilmselgelt liiga kiire..
Miinuseks on see, et eestist enam ei leia. Seetõttu saigi kolmas sarnane masin tellitud läbi ebay, kusagilt leedust.
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas Räven »

See Stabilotherm tundub olema analoog Biltemas müüdava söötjaga. Olen sellist 2 aastat kasutanud. Natuke liiga võimas, nagu öeldud isegi 50% võimsusega viskab jube kaugele. Selle vastu aitab see kui mingi kate ümber söötja panna, mis piirab viskamisraadiust.
Saab progeda aegasid millal ja kui kui palju viskab ööpäevas ja mis võimsusega. Siiani on toiminud nagu kellavärk. Soome Biltemas müügil 50 euroga, Eestis nii soodsalt söötjat vist ei saagi. Mugav ka see, et 12V ja mul toimetab 7 Ah akuga vabalt 2-3 kuud. Väike aku mahub korpusesse peitu ka, kui tahad rohkem sööta siis ühenda kasvõi traktoriaku...

link siin http://www.biltema.fi/sv-fi/Fritid/Jakt ... are-48826/
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas sammal.habe »

vaatasin, et mul on MOULTRIE PRO HUNTER FEEDER,
Cabelas'est tellitud, 50 USD maksis. tänase päevaga juba 4 aastat metsas olnud, töötab laitmatult.
korpusesse mahtuv 6V aku ei maksnud palju, Tartu Renovaaris alakaga 5.75...

pukki, mille otsa tünn aetud, pidasin liiga kohmakaks. kolmjala külge sai plokisüsteem aretatud, millega sisteem üles tõmmata.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas raindrenkhan »

kakuke kirjutas:Rain, äkki tood kohe näite, et mida võtta, mida jätta (12V)? :)

Anti juba mainis kõik ära :D Aga isiklikult meeldib mulle Stabilotherm 12V ja soovitan ka seda masinat muretseda
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas smtasku »

Biltemast kahjuks Eestisse ei saadeta, küsisin täna järgi. Plaanis on Saksast tellida sellised masinad: http://www.jung-versand.com/en/en-Wild- ... art-Feeder. Hind tuleb umbes 60€ kanti, täpselt selgub peale kohalejõudmist. Kui on veel huvilisi, siis võib privasse panna.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas Räven »

Ei saada jah, peab kuidagi laskma tuua või ise ostma kui Soome-Rootsi minek.
Toodud lehel tundub olema ka täpselt sama söötja, mis Biltema müüb, hinnavahe ainult 3x suurem
http://www.jung-versand.com/de/de-Futte ... gitter-12V
Kristjan Piir
Postitusi: 59
Liitunud: K Okt 14, 2009 9:32 am

Re: Söötja

Postitus Postitas Kristjan Piir »

Biltema söötja laual, akupoest saab sobiva suurusega (korpusesse mahtuva) vooluallika, vaja leida sobiv tünn. Kust võiks leida/ osta 200l plast või metallvaadi, millele kaan käib vitsaga peale, et veidigi niiskuskindlus säiliks?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Vitsaga metalltünn kärab väga hästi. Plast keeratava korgiga on ilmselt parem siiski.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas hundikütt »

Miks plast parem on.Lihtsalt poole väiksem ja täita tuleb tihedamalt. :M
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas honkomees »

hundikütt kirjutas:Miks plast parem on.Lihtsalt poole väiksem ja täita tuleb tihedamalt. :M

Miks poole väiksem?, endal küll pole aga tuttaval on neid 200 l keeratava kaanega plastvaate üksjagu, a paremus on kaalus ja paremini-tihedamalt suletavuses.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas gunnar »

honkomees kirjutas:
hundikütt kirjutas:Miks plast parem on.Lihtsalt poole väiksem ja täita tuleb tihedamalt. :M

Miks poole väiksem?, endal küll pole aga tuttaval on neid 200 l keeratava kaanega plastvaate üksjagu, a paremus on kaalus ja paremini-tihedamalt suletavuses.


Nad enamus ei kannata külma ja päike lõpuks muudab rabedaks. Läbi käidud etapp, nüüd 200L mahlakonsentraadi tünnid, metallist. Vitsaga kaas peal.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Söötja

Postitus Postitas sooviku »

Mul on sinine 200-ne plasttünn vist mingi kümme aastat juba söödaautomaadiks.Sead lõhuvad kallal ja päike paistab peale ja õues on ka :wink: .Täiesti terve,ainult pulka tuleb vahetada,selle närivad ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta