Söödaplatsil loomade toitlustamine

Ulukihoole tänapäeval.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas honkomees »

Minu kogemuste alusel ei söö meie kandi lojused porgandit, sigade söödaplatsil on neid kartulite sisse sattunud porgandeid veeretatud kevadeni. Hirvedele sai pandud, need pidada porgandit armastama kuid ei ole siiani sellele kinnitust saanud, nahka on nende poolt pistetud hoopis kartul. Vahepeal käisid ka sead ja tegid kartulist platsi puhtaks, nüüd seal vaid porgand. Keldrisse ei taha -10+ kraadiga minna, eks näis, kas hirved nüüd pistavad porgandi nahka või mitte.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas kakuke »

Mis sa selle porgandiga seal jandid. Pane parem teravilja. See meelitab kõiksugu elukaid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas Oliver K »

honkomees kirjutas:Minu kogemuste alusel ei söö meie kandi lojused porgandit, sigade söödaplatsil on neid kartulite sisse sattunud porgandeid veeretatud kevadeni. Hirvedele sai pandud, need pidada porgandit armastama kuid ei ole siiani sellele kinnitust saanud, nahka on nende poolt pistetud hoopis kartul. Vahepeal käisid ka sead ja tegid kartulist platsi puhtaks, nüüd seal vaid porgand. Keldrisse ei taha -10+ kraadiga minna, eks näis, kas hirved nüüd pistavad porgandi nahka või mitte.


Jälgin ise looduskalender.ee-st hirvekaamerat, tipptunnil seal üle kaheksa looma vahest. Sinna viiakse neile küll porgandit ja heina, porgandid saavad mu meelest päris tihti üpris kiiresti otsa.
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas Oliver K »

kakuke kirjutas:Mis sa selle porgandiga seal jandid. Pane parem teravilja. See meelitab kõiksugu elukaid.


Aitäh hea soovituse eest. Porgand on hea odav, sellepärast tahtsin neile seda viia, aga jama pole vaja ka neile viia, hetkel ma ei pea porgandit jamaks. Kuid kust teravilja osta saab niimoodi ja kui palju ostma peaks paariks päevaks? Regulaarselt peab talvel muidugi panema.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas sokk »

Lähed koputad talumehe uksele ja räägi loo ära mida teha tahad. Küsid kas tal on jäätmeid ja kui ei ole ütled et võid ka osta (eelista nisu).
Lihtsam variant: uurid kohalike jahimeestelt kas keegi oleks nõus sind lubama oma söödale pildistama. Arvestades et põhihooaeg läbi ja sigu ka enam pole ei tohiks see luba saamine suur probleem olla kui just ei ole metsas häärber või tegu mõne kadedama mehega. Kui luba olemas siis mõistlikum oleks minna sinna kuna loomad teavad ja on harjunud seal käima kui see et täna kallan ja homme lähen.
Samas enda sööt on ikka enda sööt.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas TiitR »

Ega selle omavolilise söödakoha tegemine pole enam nii lihtne. RMK ju kaardistas kõik ära ja kindel lubatud arv ja omavaheline min. kaugus jne. etteantud. Jutt küll sigade söödaplatsidest, kuid kui kusagil söök maas, küll seadki (nii palju kui neid üldse on) üles leiavad. Kõige lihtsam (loe: ka seaduslikum) on ikkagi kohalike jahimeeste juba registreeritud söödaplatsile paluda filmimise luba.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas VR »

TiitR kirjutas:RMK ju kaardistas kõik ära ja kindel lubatud arv ja omavaheline min. kaugus jne. etteantud. Jutt küll sigade söödaplatsidest...
See polnud RMK, vaid Keskkonnaamet e. riik.
Ja söödaplatsi kohta arvab riik, et need on hetkel rajatud ainult metsseale. Et Sa söödad seal kedagi teist, on väikese inimese poolt vaja esmalt ametnikuhärrale tõestada. Ja on kogetud, et see polegi lihtne.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas TiitR »

VR kirjutas:
TiitR kirjutas:RMK ju kaardistas kõik ära ja kindel lubatud arv ja omavaheline min. kaugus jne. etteantud. Jutt küll sigade söödaplatsidest...
See polnud RMK, vaid Keskkonnaamet e. riik.

Õige, KKA oli hoopis, aga kuna meil pea kogu jahimaa RMK maadel, siis mäletasin valesti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas kakuke »

Mina olen nendest korraldustest aru saanud nii, et need puudutavad ikka ennekõike jahiseltse, mitte maaomanike. Või olen asjast valesti aru saanud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Söödaplatsil loomade toitlustamine

Postitus Postitas atshunter »

Kust oleks Valgamaal võimalik osta nisu või maisi?
Vasta