Tammetõru

Ulukihoole tänapäeval.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Tammetõru

Postitus Postitas lellopoiss »

Tere!
Kas keegi oma sigadele tõrusi ka annab, pidavat seale maitsema ? :M

Korjate või ostate ?

___________________
Nuga terita enne jahti.
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas Männikäbi »

Seale tõrud väga maitsevad, see on hea meelitus. Kui omalt kuskilt korjata, siis saab viia, aga seda nüüd osta küll mõtet ei ole, saab ilma ka oma eluga hakkama.
Jaht koerata on nagu tummfilm.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas aivar00 »

Kuidas ei ole mõtet osta - tahad mu ärile põntsu panna :evil: . Mul õuel mitu suurt tamme ja igal aastal ümbruskonna jahimehed käivad tõrusid ostmas 1 euro tükk. :lol:
Söödaplatsil ka kasvavad tammed. Kui tõrud küpseks saavad ja maha kukuvad, siis esmalt traalitakse tammede alused läbi ja pannakse tõrud nahka. Alles seejärel kaetakse mida söödalt võtta on.
ikka lõbusalt
Männikäbi
Postitusi: 100
Liitunud: T Dets 03, 2013 9:19 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas Männikäbi »

Ise ei tea kedagi kes tõrusid meie kandis ostaks. Aga miks ka mitte,kui tarvis.
Jaht koerata on nagu tummfilm.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... Kui tõrud küpseks saavad ja maha kukuvad, siis esmalt traalitakse tammede alused läbi ja pannakse tõrud nahka. Alles seejärel kaetakse mida söödalt võtta on.
mul on söödaplatsini viiva metsatee ääres tammed, sügisel kuni on veel tõrusid (aga see aasta on neid krdima palju) ei tulda platsi poolegi, alles kui enam tammeoksi tee peale ei loobita, siis on mõtet platsi kaema minna.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tammetõrudega saab kaasata jahindusteemasse ka kooliõpilasi. On kuulda olnud ja olen isegi nii teinud, et näiteks sponsoreerides (ehk nö makstes tammetõrude eest) laste mingisuguseid väiksemaid tegemisi/sõite annavad nad oma panuse tammetõrude korjamisega koolipargist. Tekib ka tunne, et ollakse looduseelanikele raskel ajal abiks olnud. Loodushariduslik ka.
Mõned mammad toovad ka ikka kotikestega siiani, et "Näe, pojake, sa ikka käid ju metsas ja viid ehk sinna meie korjatud tõrusid."
valdi
Postitusi: 56
Liitunud: R Nov 30, 2012 12:17 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas valdi »

Eelmisel aastal üks lasteaed küsis, et kas jahimeestel oleks tõrudega miskit teha. Neil looduseteemaline päev ja võiks pargist metsloomadele korjata. Võtsime pakkumise rõõmuga vastu ja lubasime enim korjanud rühmale kommi osta. Kui siis pealik kastikaga järgi läks - kõigepealt vahtis, karp laiali ja siis tuli koju haagise järele. Kuus rühma lasteaialapsi olid korjanud 1,2 tonni tõrusid!!! Olen alati arvanud, et lastes peitub palju energiat aga ... :shock: Tegime siis panuse nende mänguasjade ostmise fondi. Kuivatamisega oli probleem, kuid sead said talv läbi pisitasa maiustada.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas rajaleidja »

Pange kohalikku lehte kuulutus ja näete, kui palju lapsi tahab tõrusid teile müüa. Ja mitte ainult lapsed. Tean, et krooni aja lõpus maksti 50 senti kuni kroon kilo eest ja toodi suurte kottide kaupa.
lellopoiss
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 01, 2011 9:56 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas lellopoiss »

Kuna siin meil eestis ka nüüd see mittetahetud tõbi on ja soovitati vist ajujahti mitte teha vaid hoopis sööta, siis võiks ju selle tõruderikka aasta ära kasutada :roll:
Ise korjan ka, hetkel umbes 1.5 viljakotti olemas ja kuivatatud saab vist kuivatis, meil siin selline vanem platekuivati, kui see kellelegi midagi ütleb :D
:valdi: toodud näite sarnaseid tegevusi võiks rohkem olla, see omakorda ehk kuidagi pidurdaks ka selle tõve levikut või aitaks vähemaltki natuke. :M




___________________
Nuga terita enne jahti.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas GC »

Tammetõru on väga hea sööt metsseale.
Lisaks on tammetõrude korjamine väga lihtne ja hea teenistus lastele!
Lapsed-tammetõru-metssead on juba väga vana kooslus!
koos koeraga
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas Ain Aavik »

Kas keegist kastaneid proovinud on?
Kas söövad ... lisaks tõrule :M

Loodan, et OT andeks antakse, lihtsalt küsimus vaid ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas unt »

Ain Aavik kirjutas:Kas keegist kastaneid proovinud on?
Kas söövad ... lisaks tõrule :M

Loodan, et OT andeks antakse, lihtsalt küsimus vaid ...


Andeks antud :D
Kirjandus ütleb, et meie hobukastanil on oluline koht ökosüsteemis just seetõttu, et tema viljad on lisatoit metssigadele. Lisaks hea kevadine meetaim. Muidu ta meil ju sisse toodud ja üldiselt pargipuu. Ju siis söövad.

Aga kui Sa mõtlesid harilikku kastanit, siis minu teada lõunapoolsetes maades sead põhiliselt kastanimetsades elavadki. Nagu meil periooditi tammikutes või tammerohketes metsades.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas Beretta »

Kastanimunad lähevad sama hästi kui tammetõrud.
Grumpy old man
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Tammetõru

Postitus Postitas Jack »

Mina olen ka vedanud kastaneid sigade söödakohale, kuid siga neid söönud ei ole. Vedelevad söödal sügisest kevadeni, kuni lõpuks maasse tallatakse.
...kohe metsa...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Tammetõru

Postitus Postitas sammal.habe »

sama siin. üks vana jahimees ütles mulle kunagi, et kastanit ei söö. (neid lõunapoolseid kastaneid pidavat sööma küll, aga neid kasutatakse ju inimtoidukski).
viisin korvitäie kastanjesid prooviks söödale. ei söönud tõesti.
Vasta