Rebane seasöödaks!!!???

Ulukihoole tänapäeval.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Rebane seasöödaks!!!???

Postitus Postitas Kellamees »

See teema peaks olema vist haiguste all, kuid just siin bioteh all lugesin, et keegi oli kasutanud rebaseid ja kährikuid seasöödana. "Jahiraamat" lk 279 ütleb, et ajavahemikul 1992-2000 tehtud uuringutes oli konrollitud rebastel 42.9% ja kährikutel 45.5% trihhinelloos.
Siit ka minu küsimus.
Kas rebase ja kähriku kasutud rümbad on ikka õige seasööt? :shock:
Ja vee üks üldistatud küsimus. (seda peale haiguste teema lugemist foorumis)
Kui õige on kahtlase (haige) looma liha söötmine teistele elukatele? :?:
Mitte, et tahaksin näpuga näidata sellele kes seda kirjutas vaid tean oma kandis vähemalt ühte kes seda ka teeb. Kardan, et kasutu rümba efektiivne realiseerimine seasöödana maksab kätte nakatunud sealihana.
Kui ma olen oma teadmatusega jõudnud ekslikele järeldustele, siis olge palun head ja parandage mind.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kui toorelt sööta siis on nakatumine üsna tõenäoline, kui aga kuumutada liha 2 tundi temperatuuril 80 kraadi, on liha steriliseeritud ja siis söö või ise. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise viskasin samadel põhjustel rebaserümbad musta kilekotiga prügikasti, mitte ei kasutanud teiste loomade peibutamiseks. Keeritsuss on üks võimalik häda, aga suurem on marutaud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

keeritsussi nakatumine on igatahes kindel , rebase või kähriku rümpa söödaks kasutada on küll viimane asi,mida teha tasub,eriti kui omale veel sealiha maitseb :wink:
243win
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Olles algaja jahimees ei ole mul endal tulnud ühtegi üleliigset lihakeha likvideerida. Seega on minu järgnev arutelu heietus mitte tige torkimine.
Toduahel ei lõppe kui looma keha on kilekotis ja prügikastis. Prügimäel on suurtes hulkades kajakaid, koeri ja rotte. Kas nemad ei või kujuneda haiguse edasikandjateks?
Samuti on küsimus, kas keeritsuss hävib kui teda maasse kaevata (koos rebasega muidugi)? :M
Keetmine, põletamine ja spets kogumispunkt on ideed, mis minu südant enam rahustavad.
Kirjutan ja tunnen kuidas ma ise endale elu keeruliseks mõtlen. Lähen parem metsa jalutama.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Hehh ... et Sinu mõte veel keerulisemat rada käiks. Kujuta nüüd ette, et sul on ca 30 rebase lihakehad ja seda talvel kus maa vast pea meeter läbi külmunud. :lol: Mul umbes nii palju oli (enamus polnud minu lastud loomad). Keedad neid kodus? Naine Sind minema ei löö selle pulli peale? :lol:
Koeri prügimäel olla ei tohiks ja kajakad ja rotid ... mhmm ... on see probleem? Kogumispunktid? Kes selle kinni peaks maksma? :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Postitus Postitas Kellamees »

Usun, et Sinu kasutatud meetod (prügikast) on antud olukorras parim lahendus. Arvatavasti hakkan ka ise sama teed käima. Seni kuni ei ole korraldatud lihtsat kogumissüsteemi ei ole vast lootagi, et erikogumine funktsioneerima hakkaks. Ei ole ju siiani ka autokummide kogumist suudetud korraldada.
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

Parim lahendus on siiski tahke kütte katel, rebased ja kährikud põlevad suurepäraselt. Nii, et topid rebu ja kähriku lihakehad kotti, lähed suure asula kesküttekatla juurde 10 minutit ilusat praginaga tuld ja hing rahul :D
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

sina võibolla,et saadki sinna ligi aga enamus julgen arvata ,et võõrastele suletud .
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Ei kujuta jah hästi ette, et Tartus raipega katlamajja lastakse. Äkki liiga suur asula?
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

Omal ei ole kuskil muret olnud, räägid katlakütjale ära ja asi korras. Linnas on ju ka eramaju tahkel küttel katlaga, kui tuli all- põleb seal ka väga ilusasti.
Ja ega teisi võimalusi ei välistanud :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

eramajas põletamiseks on hais ikka liiga räige :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Rebane seasöödaks!!!!! Ei tea kust kohast tulevad sellised lollid mõtted?Kui oled juba küttimisega tegelema hakanud,siis pead viitsima ka oma lastud loomade korjused hävitada.Ei ole vahet kas üks või viiskümmend rebast-kährikut.Musta kilekoti varjant on minu arust see kõige viletsam.Ma käin iga päev metsas ja neid kotirebaseid olen leidnud ikka päris palju.Ja prügimäel käivad ka elus rebased.PÕLETAGE või MATKE MAHA aga ärge jätke teistele elukatele söömiseks ja laiali vedamiseks!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Aga kui talvel külm, ma jääs. Nii sama lõket teha ja seda põletama hakata on kah nagu suur ettevõtmine.Teada on ,et väikses lõkkes ta nüüd küll ära ei põle. Suur lõke ? ---millal koju saad :?
Seega ainuke loogiline variant vist ikka linnamehel kotti ja prükkarisse.Kui tõesti ei leidu muud varianti.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Selle peale võib öelda,et suur ettevõtmine oli ka jahimeheks hakkamine.Meil ei ole seda külmetanud maad kuigi kaua ega palju,et auku maasse ei saaks.Ennem jääb viitsimisest puudu.Väga tõenäoline varjant linnas:viskad rebase kere konteinerisse,lõhnaõlivend puistab selle koti sinna samasse laiali,linnakass tuleb maitseb väheke ja mõne aja pärast hammustab see kiisu sinu oma last.Selgub,et kass oli marutaudis.Kuidas oleks,kui ikka põletaks või mataks?
Vasta