Lakupastad

Ulukihoole tänapäeval.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Lakupastad

Postitus Postitas Feen »

Tegelen parajasti EJ lugemisega, reklaamide hulgast hakkasin siis tutvuma selle lakupasta reklaamiga. Lugesin ja mõlgutasin soetamismõtteid, siis jõudsin lehekülje lõppu ja...Jääger-online poe sortimendis see. Jõulumaiuse teemal küll veidi hilinenud, aga ega loomad seda tea ;) Kuidas kasutajatel sel teemal kogemusi ja tähelepanekuid? Trucker, kas neil segudel on erinevuseks just peibutusaine? Või ka koostises mingi erinevus? Kas lisand määritakse kusagile peale (nagu piltidelt näha)? Kui kaua ta niimoodi seal püsib, ega nad suurest huvist seda liigselt sisse ahmi? Jne... et kes ksutavad, äkki siis muljeid?

Palgapäeval igatahes esitan tellimuse, aga info mõttes paljudele huvitav.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Niipaljukest siis külastavadki foorumlased meie poekest :D ,pastad müügis juba paar kuud.Erinevus on nii lõhnaaines,kui ka koostises.Rikastatud koostisega,kus lisaks Na- ja Mg-sooladele ka mineraalained optimaalse sarve ja karvkatte arenguks,on Wachstum Pluss.Truffle ja Aniseed Pastade erinevus on lõhnaaines.
Katsetanud oleme ka ja tähelepanekud järgmised.Kui on tahtmine lihtsalt puutüve peale määrida,siis tuleb seda teha kuiva ilmaga,muidu ei jõua pasta taheneda.Kõige parem on kännu peale määrida ja veel parem,kui saega jutid sisse saagida.
Rajasime täiesti uue söödakoha sigadele ja ligidusse langile ka soolaku Truffle pastaga.Esimene öö oli asi ülesse leitud.
Kitsedele mõeldud pasta panime samuti langile,esimese päevaga sõkuti lank jälgi täis.
Homme ongi plaanis jälle kännud üle vaadata.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Kordan korraks veel Feeni küsimust, et kui kaua see pasta seal kännu peal püsib ja kas loomad seda sealt hammastega vms ära ei nokitse väga kiiresti? Et kas jääb siis tõesti puu külge (saega tehtud prakku) nagu liimitult kinni ja loom saab seda omandada vaid lakkudes?? Ja kui palju , Mart, korraga kännu peale paned pastat?
Ühesõnaga kui kaua 2kg pastaga näiteks sigade puhul hakkama saab, eeldades, et sead ikka suhteliselt usinasti käivad ainet tarbimas :wink: :roll:
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Põhimõtteliselt toimib asi nagu lakukivi,osa lakutakse otse kännult,osa imendub kändu.Mina tegin sigadele katsetamiseks kaks soolakut ja kummagile kännule panin 1kg pastat.Sakslaste enda uurimustööd lugedes võib aru saada,et et ligi kilo pistetakse pooleteist kuuga nahka.Seega on mineraalainete kättesaadavus suurepärane.Tootja soovitab pastat pinnale kanda kuiva ilmaga.Korra proovisin sajuga ,märja ilmaga ja vihm pesi pasta puu pealt lihtsalt maha,enne kui jõudis taheneda.
Meie jahipiirkonda,kus pastat katsetame on mineraalainete sigadega varustamise suhtes testimine natuke kehva,sest meil selline ala,kus sigu lihtsalt ei ela.Peibutamise suhtes aga OK!,soolak leiti kiirelt ülesse.
Kui kändu mootorsaega sooned sisse saagida,nagu sakslased soovitavad,siis ei sööda pastat liiga kiirelt ära.Samas on sakslased uurinud ka sulasoola mõju ulukitele ja neile teadaolevatel andmetel kahjulike mõjusi ei ole.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

See asi on vist ikkagi rohkem selleks, et kiviga soolak käima tõmmata või hellitavadki sakslased sellega sigu? :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pastad ongi mõeldud soolakuks,lõhnaaine teeb asja veelgi effektiivsemaks ,põhirõhk ikkagi mineraalainetel,mida pasta sisaldab kordi rohkem,kui lakukivi.Tegemist ei ole alternatiivse tootega vaid lakukivi oleks hoopis alternatiiv lakupastale. :D Lakupastat kulub ka rohkem,aga loom saab ka sellest rohkem mineraale kätte.Lakukive soovitab ju tootja panna ühele hektarile kivi - kas seda pole siis keegi lugenud.
Ühesõnaga asi kokkuvõtta,siis lakupasta on palju effektiivsem,kui lakukivi.
Lisaks on olemas ka ilma lõhnaaineteta pastad,kuhu siis saab vajadusel suvalise lõhnaaine sisse segada ja pastadesse saab sisse segada ka medikamente kui vaja.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:Lakukive soovitab ju tootja panna ühele hektarile kivi - kas seda pole siis keegi lugenud.

Kõike ei maksa ka uskuda mida ärimehed suust välja ajavad. Tähtis vast ikka, et kivi oleks looma tegutsemispiirkonnas. Eks inimestele ole varemgi teisi vajadusi kunstlikult tekitatud. Olgu selleks siis kasvõi suurema koguse kivide ostmine. Huvitav millega seda 1ha juttu põhjendatakse?
Tänud pasta info eest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Lakupastad

Postitus Postitas mustlesk »

Feen kirjutas:Tegelen parajasti EJ lugemisega, reklaamide hulgast hakkasin siis tutvuma selle lakupasta reklaamiga.


Kas see on dets. kuu ajakiri?Meile pole veel küll jõudnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jah, selle kuu nr. Mulle ka alles täna jõudis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kakuke ka kurdab, et talle pole jõudnud, aga mulle tuli kohale. Enne jõulusid.

Ja jahipoe kohta :oops: Kui mingi uus viide Mardi või Zakslase nime alla tekib, siis ikka vahel vaatan, millega tegu. Huvitav, kuidas see küll nüüd kahe silma vahele jäi. Õnneks praegu läheb tavaline soolak ka sigadele hästi peale. Viimane kord olid sead kohal kui asja uurimas käisin (ja muud nänni lisaks viisin). Eks siis jaanuaris tuleb asi ette võtta (tartu rahvaga tuleb läbirääkimisi pidada, äkki saab postikulude pealt kokku hoida kui kambaga tellida).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

ma ise ka lugesin nende pastade kohta ja mġtlesin et kaua nad kuluvad, kuid samas teie juttu lugedes mġtlesin et kas asjal mġtet? nt minu söödakohal on 2 lakukivi, üks on kġrgemal kitsede ja pġtrade jäoks, teine madalamal ketiga puu küljes sigade jaoks, ja mina nt küll ei näe mingit pġhjust pasta ostmiseks, sest ma ei jaksa isegi neid lakulive nii tihti osta :) kui need ära süüakse, septembrist saati olen ma juba 3 lakukivi ostnud :lol: ja nüüd viimasel 3 ööl on mul igal ġhtul ~23 pead platsis, söövad mädanend vilja ja nati maisi ja hernest ja tġmbavad kivi niiet kett on haljas :wink: ma arvan et kui ma selle pasta nüüd sinna kännu sisse panen, ja teen kġik need lġhed jne siis nad juurivad mul selle kännu vist välja ja söövad ära :M
jaht on kunst
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Äkki siis just efektiivsuse huvides hea aastas nt 4 kg pastat lisaks anda. Eriti kui see efektiivsem koostiselt ja omaduselt. Nii, lisaks kividele, mitte põhisoolana. Mul Mossega sellised kohad, kus ühes tegelikult kitsedele söödasõim, ja sai soolak ka tehtud, aga sead vallutasid selle ära ja põdrad ka käivad, kitsedest rääkimata. Kuid paikselt selles tükis nad ei viibi, liiga lihtne neid sealt tabada, paremad kohad liiga ligidal. Siis olekski hea see pasta mängu tuua. Teise kohaga on nii, et seal siga ja põtra kõvasti (nu, mitte alati, aga enamasti), eelmine soolak langetati koos puuga (juuriti välja), seal siis oleks pasta ka lihtsalt lisandina (kivi jääks ikka mõlemasse kohta). Väikest lisamaiust võib ju neile lubada. Meil selles suhtes hea, et soolakivid saab sektsiooni arvele kirjutada, asi siis see pasta lisaks pole soetada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Lakupasta

Postitus Postitas jorr »

Salf, sa ära pane lakukivi maha vaid posti otsa, kestab kauem.Pasta tahaks järgi küll proovida.Härrased kaupmehed, kui foorumis reklaami ei tohi teha, pakkuge müügi all välja, kui on midagi uut huvitavat.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sinna müügi alla paluks ikka erakuulutused,muidu pean selle tasuliseks muutma,aga seda nagu ei tahaks :D .
Ja miks ma püüan välja otsida selliseid tooteid nagu söötjad ja pastad,see selleks ,et ühel heal päeval keelatakse meil ka selline ohjeldamatu lisasöötmine ära nagu kuuldavasti mõnel pool EU-s.Siis hea,kui oma loomad nende pastade ja söötjatega ikka omal maal hoitud saab. :lol:
Vaadake ikka vahetevahel sinna poe poole peale ka ,sigadele tuleb varsti veel midagi juurde. :D
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Re: Lakupasta

Postitus Postitas salf »

jorr kirjutas:Salf, sa ära pane lakukivi maha vaid posti otsa, kestab kauem.


mul teine posti otsas
jaht on kunst
Vasta