Soolak

Ulukihoole tänapäeval.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Mul pani seakari 10 kg kuubiku ühe korraga naha vahele(udisid toika otsast alla)+250 kg kartuleid, mõtlen hirmuga kui palju neid oli,kaamera peal oli korraga 12 tükki.
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

robi1 kirjutas:Mul pani seakari 10 kg kuubiku ühe korraga naha vahele(udisid toika otsast alla)+250 kg kartuleid, mõtlen hirmuga kui palju neid oli,kaamera peal oli korraga 12 tükki.


Ei usu,et neid seal väga palju rohkem oli, kui kaameras näha. Ma arvan,et selle soola lõhkusid nad ära ja enamuse tatsasid niisama pori sisse, meil tegi ca 12 punt kah kartulitega imet muidu 8) . Ma arvan,et üle 20 sea sul seal küll ei olnud, kuigi eks sa ise tead paremini, mis värk seal oli :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

20 siga küll korraga 50 kilo nisu ja 250 kilo kartuleid ära ei söö,see on 15 kilo korraga näkku.Nati ebareaalne.Pakun välja et pigem oli neid 40.
metsas käi tasa tasa.....
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas Raud »

Kui kaua aega läheb, et põdrad soolaku avastavad? Ja kas nad suvel üldse käivad eriti soolakutel?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas kakuke »

Aeg on väga erinev ja suhteline. Hetkel muidugi käivad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas wsm »

Raud kirjutas:Kui kaua aega läheb, et põdrad soolaku avastavad? Ja kas nad suvel üldse käivad eriti soolakutel?



Soolaku kiiremaks töölehakkamiseks on kasulik määrida postile aniisiga lakupastat ning paari päevaga on loomad platsis (y)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas honkomees »

wsm kirjutas:...Soolaku kiiremaks töölehakkamiseks on kasulik määrida postile aniisiga lakupastat ning paari päevaga on loomad platsis (y)

see nii ja naa küsimus, mul igatahes ei meeldind lojustele see pasta üldse, ilma soolata. Soolak aga funkab.
OT - ka pöökpuutõrv ei pakkunud sigadele mingit pinget ... pool potsikut seisab niisama.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Soolak

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eks soolak võiks olla kohas kus loomadel niigi tihedamini käia meeldib. Iga põõsaalusega nii tavaliselt ei ole.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas aivar00 »

Minu tähelepaneku järgi on soolaku "tööle hakkamiseks" kõikse tähtsam asjaolu looma olemasolu, kes soola lakkuda tahab. Eeldan, et jahimees teab sobivaid kohti, kus loom liigub. Kui sa soolaku ikka keset küla paned, siis vaevalt põder sinna tuleb. Mõne raiesmiku või raba serva aga kindlasti. Olen jahikaaslastega teinud mitu söödapõldu ning soolaku ka sinna juurde sellisesse kohta, kus ennem ei ole midagi olnud. 1 kevadel rajatud soolak andis juba sama aasta sügisel 2 haralise pullikõksi vastu. Aega võib see protsess võtta isegi 1-2 aastat, et loomad seal pidevalt käima hakkaksid. Ja veel huvitav tähelepanek- loomad tulevad meelsamini lakkuma kaupluses müüdavat tavalist jämesoola. Nn. lakukivi ei ole vist nii mineraalide siaslduse tõttu nii ahvatlev. Seepärast olen kasutanud nn. jämedat drenaazi toru või vana ämbrit, kuhu sisse panen katki löödud lakukivi ning tükkide vahele puistan tavalist jämesoola. Aga tõenäoliselt on ka sõraliste maitseeelistused erinevad nagu inimestelgi :lol:
ikka lõbusalt
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas Siili »

Olen kasutanud metallora otsas nii kuubikut, kui ka laudadest valmistatud karbikest,millel on auk põhjas,ora otsa asetamiseks.Kes tahab võtab karbist,kes tahab lakub läbi ava postile valguvat.Suurest kotist 3-5kg kaupa panekuks jätkub kauaks ja kogu aeg on värske sool.
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas raindrenkhan »

Milliseid soolakivisid keegi kasutab??Milline see kõige parem oleks välitingimustes? :roll:
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas kakuke »

Oled ka punaste otsa komistanud? :D
Hall ikka parim, just kestvuse poolest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas Anti »

kakuke kirjutas:Oled ka punaste otsa komistanud? :D
Hall ikka parim, just kestvuse poolest.


Punaste otsa komistas Võrumaa jahimeeste selts kunagi ja nood väljas õnnetud tõesti. Rainiga tuli ennem teemaks, et KNZ standard ja Wild sisaldavad pmst samu lisandeid, vahe vaid ilmselt koguses. Kestvuse poolest ka nagu standardi üle ei saa kurta, ütleks, et sama hea kui wild. Hinna vahe on küll muidugi märgata- standard ca 65 eeku, wild ca 110.(NB! tean,et on ka võimalik odavamalt saada, kui minna nt Tartusse, aga Võrust saaks sellise hinnavahega)

KNZ standard
Sool (NaCl) - min 99,7%
Magneesium (Mg) - 2000 mg/kg
Mangaan (Mn) - 830 mg/kg
Tsink (Zn) - 810 mg/kg
Lisaks - Cu, Co, Se, I

KNZ Wild
Sool (NaCl) - min 99,5%
Magneesium (Mg) - 2000 mg/kg
Vask (Cu) - 2500 mg/kg
Mangaan (Mn) - 860 mg/kg
Lisaks - Zn, Fe, Co, I , Se
http://beta.album.ee/antilaht
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

Siili kirjutas:Olen kasutanud metallora otsas nii kuubikut, kui ka laudadest valmistatud karbikest,millel on auk põhjas,ora otsa asetamiseks.Kes tahab võtab karbist,kes tahab lakub läbi ava postile valguvat.Suurest kotist 3-5kg kaupa panekuks jätkub kauaks ja kogu aeg on värske sool.


Aga kas sul mingit pilti poleks üles panna selelst. :o
Ma ise kasutan halli, see suhteliselt normaalne kuubik oraotsa. (y)
Gute Jagd
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Soolak

Postitus Postitas valgeronk »

Tegin aastaid tagasi nii:Võtsin suure koti(50kg.)jämedat soola,umbes 15kg.jahvatatud pottsepasavi.Segasin korralikult,mõlemad kokku.Panin 5.liitrisse plastämbrisse,tagusin nuiaga ühtlaselt kokku,sain parajad plõnnid.Jäi üle ainult metsa toimetada.Põdrad,kitsed,mis iganes elukad, lakkusid hästi.Sain selle retsepti ühelt vanalt jahikaaslaselt,kes kahjuks on nüüd manalamees,parematel jahimaadel.Tema jutu järgi, kasvavad ulukitel ilusamad ja suuremad sarved?
Vasta