Soolak

Ulukihoole tänapäeval.
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

valgeronk kirjutas:Tegin aastaid tagasi nii:Võtsin suure koti(50kg.)jämedat soola,umbes 15kg.jahvatatud pottsepasavi.Segasin korralikult,mõlemad kokku.Panin 5.liitrisse plastämbrisse,tagusin nuiaga ühtlaselt kokku,sain parajad plõnnid.Jäi üle ainult metsa toimetada.Põdrad,kitsed,mis iganes elukad, lakkusid hästi.Sain selle retsepti ühelt vanalt jahikaaslaselt,kes kahjuks on nüüd manalamees,parematel jahimaadel.Tema jutu järgi, kasvavad ulukitel ilusamad ja suuremad sarved?


Peab proovima, aga kas see savi peab olema ikka jahvatatud. :M
Gute Jagd
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas aivar00 »

Ei pea :lol: :lol: :lol: - võid võtta ka kivistunud savikamaka, tolle siis niiskeks teha, kui savikamakas pealt lögane, puistad soolapuruga üle nagu purukoogi. Seejärel lisa ka veidi suhkrut ning küpseta praeahjus ära :lol: :lol: :lol: .
Siis on kõik ümbruskonna põdrad kõige-kõige-kõige suuremate sarvedega sinu soolakus. Ja muidugi ära unusta ennem internetti kuulutust kah panna- kudas muidu põtru maiusest informeerid :lol: :lol: :lol:
PS- olen täiesti kaine, tulin just metsast põdraotsingult ning hakkan kohvi jooma.
ikka lõbusalt
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

Selge, :mrgreen: :mrgreen: :lol: sain vastuse oma lollile küsimusele :lol: :lol:
Aga eks ma siis panen kuulutuse üles:Otsin põtru suurte sarvedega, soov tutvuda. (y) (y) :lol: :lol:
Gute Jagd
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas Ats »

mihkelson kirjutas:Selge, :mrgreen: :mrgreen: :lol: sain vastuse oma lollile küsimusele :lol: :lol:
Aga eks ma siis panen kuulutuse üles:Otsin põtru suurte sarvedega, soov tutvuda. (y) (y) :lol: :lol:



A sa mine selle suure kuulutusega Tallinnas reisisadamasse, äkki näkkab :mrgreen:
Pole looma, pole probleemi!
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

Irnu pooleks :mrgreen: :mrgreen:
Aga sel näkkaks tõepoolest nii et vähe ple. (y) :lol: :lol:
Gute Jagd
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

Hei, tekkis veel huvi et kas sa paned seda soola ja jahvatatud pottsepa savi mõlemat pooleks ehks siis ühepalju. :M :M
Gute Jagd
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas Anti »

Tuleb Valgeronga postitusest lugeda iga sõna,mitte iga kolmandat või neljandat ja saad oma küsimusele vastuse! :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

:M :M :VS :VS Ma olen ikka päris LOLLLL
Gute Jagd
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas sooviku »

Üritasin ka "sõna-sõnalt" :wink: 50kg soola,15 kg savi ja 5-e liitrisesse plastämbrisse.Küll ma proovisin,no ei mahu.Ja ostsin käia(soolakäia). :)
Naine võib olla,koer peab olema!
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

Seda minagi et mis värk on. :M :M
Gute Jagd
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Soolak

Postitus Postitas Mart »

No ei oska inimese lugeda või ei taha aru saada. :lol:
Võtad selle jandi, segad kokku ja siis 5l ämbritesse, saad sellised parajad pätsid ja vaata, et ämbrisse ei astu, muidu jälle asi p..s ja hakka otsast peale nämmutama. :D
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Soolak

Postitus Postitas mihkelson »

ja siis 5l ämbritesse :VS
Vott see oli see osa mis jäi kahe silma :shock: vahle. Et tuleb jagada mitmetesse ämbritesse. :VS :VS

HEHEHE, aga esialgses õpetuses oli et tuleb jagada ühte ämbrisse. :M
Gute Jagd
Vasta