Erose mure

Ulukihoole tänapäeval.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Erose mure

Postitus Postitas eros »

Kallid jahimehed.Mul kaks tuttavat mittejahimeest otsustasid ka foorumit nati sirvida ja arvamus jahimeestest langes neil täitsa nulli.Põhjus selles, et teatavasti õues üle pika aja ka ränk talv loomade jaoks ja uurisid nemad siis mida jahimehed loomade heaks siis praegu teevad.Leidsid sealt nad sellise rubriigi kui biotehnika,aga mis neid hämmastas on see, et viimane sissekanne sinna tehtud esimene Detsember :shock: ja viimaseks teemaks Jahikantsel (n) .Äkki härrased kirjutavad siin rubriigis ka kuidas nemad praegu loomi aitavad jne.Ma loodan et Te saite aru mis ma mõtlesin :M :M
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas andrus »

Kas me siis peame nüüd iga ühe meeleheaks kirjutama, kuidas me iga päev ämbritega metsas käime ja mida täpselt sinna viime? :M
Viimati muutis andrus, K Mär 03, 2010 5:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas duma »

eros kirjutas:Kallid jahimehed.Mul kaks tuttavat mittejahimeest otsustasid ka foorumit nati sirvida ja arvamus jahimeestest langes neil täitsa nulli.Põhjus selles, et teatavasti õues üle pika aja ka ränk talv loomade jaoks ja uurisid nemad siis mida jahimehed loomade heaks siis praegu teevad.Leidsid sealt nad sellise rubriigi kui biotehnika,aga mis neid hämmastas on see, et viimane sissekanne sinna tehtud esimene Detsember :shock: ja viimaseks teemaks Jahikantsel (n) .Äkki härrased kirjutavad siin rubriigis ka kuidas nemad praegu loomi aitavad jne.Ma loodan et Te saite aru mis ma mõtlesin :M :M

Jahikantsel ei ole kindlasti selleks teemaks kus kirjutada kuidas hetkel kitsi (jahiloomi üldse) jahimehed aitavad. Teiseks on teistes teemades näiteks metsas>>päevakaja kitsede suremuse all küll räägitud, kuidas veetakse kitsedele silo ja sööta. Las uurivad foorumit natuke veel
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas andrus »

Samuti on teema söödasõime ehitus....
Las aga tutkivad veel seda foorumit ja sina tee aga hoolega selgitustööd.
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas baddmann »

andrus kirjutas:Samuti on teema söödasõime ehitus....
Las aga tutkivad veel seda foorumit ja sina tee aga hoolega selgitustööd.


Jah, ja tee selgitustööd ja ütle, et jahimehed ei tee sõnu, vaid tegusid hoopis :)

BM
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas vallo »

Selleks , saada aru mis toimub jahimeeste maailams interneti vahendusel ei piisa ühe foorumiühe teema läbilugemisest. Otsigem üles näiteks teema kitsede aitamisest , või siis sigade farmimisest. Härrased kes soovivad lõugu lõksutada tehku enne natuke tööd ja nähku vaeva , et end asjaga kurssi viia.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Pauli »

Eros, näita oma tuttavatele seda teemat: http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/viewtopic.php?f=3&t=2627&st=0&sk=t&sd=a&start=60. Postitus tehtud veebruaris ja ilus värviline pilt ka juures, mida jahimehed loomadele viivad. Aga jah, käsi väsiks ära, kui peaks iga metsa viidud juurika või viljakoti foorumisse üles kribima. Krt, siis ainult metsas ja foorumis aega veedakski - tööle enam ei jõuaks vist :D.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Erose mure

Postitus Postitas kakuke »

Eros, pane ise sobilikum pealkiri sellele teemale (saad teha sedasi, kui muudad oma esimest postitust). Liigutasin selle teema jahikantsli teemast ära.
Toidu metsa vedamine on nii loomulik asi, et sellest ei kiputagi rääkima, nagu inimene iga õhtu läheb magama või nagu tal on vajadus toituda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Erose mure

Postitus Postitas jorr »

Just Kakuke,jahimehel see metslooma toitmine nii tavaline toiming,et ei oskagi seda eriti kommida.Mittejahimees siis ajab rinna ette,et tema ikka nagu õilsam,et söödab metslooma kasu saamata selle eest(liha ei söö).Või püüab mõni jahimees niimoodi nagu jahimeeste mainet tõsta,et näe talvel isegi söödame metsloomi.Reklaam härrased,ja paljud just reklaami usuvadki,tähtis just see tegija(metsloomasöötja) mitte tegu ise.Jahimeeste seltsiski vist värisetakse oma koha pärast,miks muidu see suur kära metsloomadele talvesööda kogumise kohta,et kohe teler abiks?Isegi banaane ja apelsiine tuuakse,kuigi jah,nüüd kliima soojenemine ja hea kui metsloom oskab banaani süüa,varsti kasvab banaan meil metsaski vabalt,siis loom juba teab.Aga ehk aitab metsloomale see jahimehe toodud vili,kartul,õun või maisi-herne pihutäis rohkem kui banaani-apelsinisalat mis aafrikast kohale toodud.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Erose mure

Postitus Postitas kakuke »

Ma nüüd küll ei ütleks, et apelsini banaanisalat paha oleks ulukitele. Mahlane toit ja kui loom sealt toitained omale omastada suudab siis pole vahet, mida sisse ajab. Iseküsimus, kuidas nende E´dega neis puuviljades lood on.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Erose mure

Postitus Postitas Feen »

Banaani loomad ei taha, isegi siga mitte (Eestis elavad metsloomad).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Erose mure

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tere kulla eros.
Olen kurb tänapäeva valdavalt nooremapoolsete inimeste pärast, kes oma maailmapilti kokku panevad kusagilt veebiavarustest leitud foorumitest pärit infokillukestest. :( Teadmata ja vaevumata lisaks uurida mida kirjutati ja milleks.
Vahel teeb aga vähe kurjakski kui sellise infopagasiga inimesed hakkavad kuulutama oma tarkusenatukest kui "maailmatõde".
Jahimehed ei pasunda igal aastal(loe: mitte ainult sellel aastal paksu lumega) metsa viidavatest tuhandetest tonnidest lisasöödast. Jahimeestele on see tegevus aastakümnetega nii loomulikuks muutunud, et sellest pole nagu vaja rääkida seda lihtsalt tehakse. Ja tehakse ulukihoolet aastaringselt, võtame kasvõi soolakud.
Kontrollimata faktina julgen välja käia, et siin maanurgas pole aegade algusest mitte kunagi niipalju metsloomi toidetud kui seda tehakse viimased ca 10-15 aastat.

Ja pealegi on karm talv hea populatsiooni tervisele on ta ju evulutsiooni üks osa ja asjade üsna loomulik käik.
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Erose mure

Postitus Postitas eros »

Tänan kõiki kes vaevusid kirjutama (y) .Mina isiklikult saan kõigest aru, aga muretsesin hoopis sellepärast, et saaks ka tavaline kodanik aru mis see jaht on :roll: .Loomulikult teen selgitustööd omalt poolt,aga minu kirjutis oli tingitud ainult sellest, et foorum oleks veel parem ja läbipaistvam kui ta praegu on.Igal juhul kedagi solvata ei tahtnud ja olen kindel et enamus siin foorumis on asjalikud inimesed, kelle jaoks jaht ei ole ainult see et saaks pauku teha.Isiklikult tekkis mul meie sektsiooni vanadest jahimeestest väga halb mulje,kui otsustasin 1 Märtsil(meil lõppeb seajaht veebruariga)200 kilo nisu metsa viia.Vanad jahimehed otsustasid et jaht algab jälle 1 juuni, mis neid enne toita.Sellest asjast jäi väga halb maik suhu ja kaalun praegu juba tõsiselt sealt pundist lahkumist.Loodan et enamus jahimehi sellised ei ole ja toidetakse ikka loomi raskel ajal, mitte siis kui liha lootust on.Edu kõigile (y)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Erose mure

Postitus Postitas aivar00 »

Kes kellega käib see iga mehe oma asi :lol: . Samas seajaht lubatud aastaringselt. Meil on ka omavaheline vaikiv kokkulepe, et kevadisel poegimise ajal sigu ei kiusa. Kui mõni maaomanik just muret kurtma ei tule. See, et sa sigadele ka praegu süüa viid hoiab karju sinu söödaplatsi ligi. Seal kah mälu veidi pikem kui haugil :lol: . Seetõttu arvan, et las vanamehed "arvavad" iseenese tarkusest edasi.
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Erose mure

Postitus Postitas baddmann »

Eks muidugi arvamine ja arvamine ole igaühe enda asi, aga nendes jahiseltskondades, kus seasööda maksumus seltsi eelarvest tuleb ja sellise "arvajad" pukis, on olukord veidi nutusem kui seal, kus iga söödakoha omanik/hooldaja loomi oma taskust nagunii toitma peab.

BM
Vasta