Mure rajakaameraga.

Ulukihoole tänapäeval.
Vasta
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas Otto »

Mul on rajakaameraSTC-TGL5M, aga ei tee pilti enam korralikult. Olen seda kasutanud suht vähe aga nüüd pildistab kehvalt. Ei lülita välja ega testi korralikult. Päevasel ajal teeb pildi aga öösel ei midagi. Kas keegi oskaks öelda põhjust või siis seda, et kus saaks remontida neid. Selle tüübiga olevat ka teistel probleeme. Äkki polegi mõtet remontida.
Palun arvamusi ja kogemusi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas kakuke »

Kui talv otsa väljas olnud siis too mõneks ajaks sooja tuppa ja jäta kaan lahti. Sama mudeliga see talv ja tegelikult ka sealthcam´iga tuli sama asja teha. Ei tea, kas muutlik ilm tekitab niiskust sinna sisse või milles jama. Kui see ei aita, siis on kaameral garantii. Aku on ikka korralikult täis? Ja mis tähendab ei tee öösel pilti, oled ise öösel proovinud seal ees tuiata? Ja külmaga (seal -20 alates) muutub ka elektroonika uimaseks, aga pildi pika peale ikka ära teeb.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas valdo »

Mul on STC Prowler DVS infrapuna kaamera, nüüd mingi aasta töös olnud. Kuskil jaanuaris hakkas tegema seasöödal öiseid pilte, kus peale süsimusta pildi olid näha ainsana helendavad seasilmad ainult. Kõigepealt sai ostetud patareide asemel aku. Ei midagi. Siis vedasin kaamera koju ja lähemal uurimisel selgus, et peale toite järgi panemist hakkasid IR pirnid kohe hõõguma ning pildi tegemise hetkel mingit muutust ei toimunud. Ühesõnaga aparaat pilti tegi, aga IR välk pilti ära ei valgustanud. Seepeale sai aparaat lahti kistud ning avastasime, et mikroskeemil üks kivi oli mõranenud. Vennas mul natuke tehnikamees, leidis kuskilt kataloogist sama kivi, tellis ära ja eile siis vahetas välja. Välk pidi nüüd töötama endistviisi, st. et välku teeb pildi tegemise hetkel. Kuna ta majandab Tallinnas ja mina Tartus, siis hetkel ei saa kontrollida, kas nüüd on pilt selline nagu peaks. Ta arvas, et on udune - seega võib miskit veel läbi olla... mõni kondekas vms.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas Mart »

Baltic Hunter tegeleb Wildview ja StealthCam kaamerate müügi ja garantii-remondiga.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas valdo »

Mul kaamera on läbi ebay tellitud, seega garantiid sellele ei ole Eestis vast.
Aga kel kohapealt ostetud aparaat kehtiva garantiiga, see võiks muidugi isetegevuse asemel viia asjatundjate kätte.
Mart, kas Teil seal saab ilma garantiita aparaate lasta samuti remontida?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas Mart »

Ikka saab.
Vea kindlakstegemise tasu on 70.- EEK-i, seejärel selgub remondi maksumus.
Otto
Postitusi: 25
Liitunud: L Nov 22, 2008 11:56 am

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas Otto »

Öösel ma seal ees ise käinud pole aga kui seal jalutab paarkümmend looma 5 meetri peal ja ei midagi ja päevane pilt tuleb täitsa lambist ehk iseenesest. Ühtegi looma ega lindu pole olnud pildil. Aga muidu tänan vastamast.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas Olgerd »

Otto kirjutas:Öösel ma seal ees ise käinud pole aga kui seal jalutab paarkümmend looma 5 meetri peal ja ei midagi ja päevane pilt tuleb täitsa lambist ehk iseenesest. Ühtegi looma ega lindu pole olnud pildil. Aga muidu tänan vastamast.

Võin eksida, aga osadel kaameratel peaks saama seadistada seda, et kui kaugelt reageerib millegile. Kui räägid, et 5 m pealt kõnnivad loomad mõõda ja ei midagi siis ehk sul see reageerimine väga lähedale krutitud?
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas valdo »

Olgerd kirjutas:
Otto kirjutas:Öösel ma seal ees ise käinud pole aga kui seal jalutab paarkümmend looma 5 meetri peal ja ei midagi ja päevane pilt tuleb täitsa lambist ehk iseenesest. Ühtegi looma ega lindu pole olnud pildil. Aga muidu tänan vastamast.

Võin eksida, aga osadel kaameratel peaks saama seadistada seda, et kui kaugelt reageerib millegile. Kui räägid, et 5 m pealt kõnnivad loomad mõõda ja ei midagi siis ehk sul see reageerimine väga lähedale krutitud?

Või on selline asi, et kaamera liikumisanduri nurk on liialt kõrgele sätitud. St. et kaamera ei ole allapoole kalllutatud natuke. See võib samuti kaamera reageerimisvälja muuta.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mure rajakaameraga.

Postitus Postitas kakuke »

Ise olen tähele pannud, et sooja ilmaga, kui kaamera on kinnitatud liikuva puu külge siis ka laksib pilte ja hiired suudavad ka käivitada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta