Maapirn

Ulukihoole tänapäeval.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kes seemet soovib?1ämbri täis veel vaba.Kes ees ,see mees,privage!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
coolfh
Postitusi: 18
Liitunud: T Veebr 19, 2008 6:39 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas coolfh »

Mul selline probleem ,et mul aias kasvab maapirn ja aed suhteliselt metsa ligi aga sead ple seal tuhnimas käinud.Ja mul mõte neid veits metsa ,sigade sööda paika istutada/külvata aint siis kardan ,et nad saavad sealt maitse suhu ja leiavad mu aia nurgast kah need üless ?
või kuidas sellega lugu on?
http://album.ee/album/260571/50172349
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas Feen »

See nüüd väga imelik küsimus. Mis sa siin asja uurid, küsi sigadelt, et kas nad tulevad aeda või mitte. Ja siis on küsimus selles, et kas sa tahad maapirni sigadele pakkuda või sa tahad, et need sul aias kasvaks, või... alati saab ju aiale aia ümber ehitada, või loota, et sead sellele maapirnile käppa peale ei pane. Kui aia maapirnidest nii kahju on, vii sigadele vilja.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
coolfh
Postitusi: 18
Liitunud: T Veebr 19, 2008 6:39 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas coolfh »

Mul tegelt mitut pidi probleem,et kui nad seda aias ple tahtnud ,et kas nad siis sealgi seda tahavad ja aeda nad tulevad kohe kindlalt nad on seal samas maapirnide juures aia taga madistand nii mis hirmus aga maapirnid puutumata jäänd.
Ega tegelt väga kahju ei ole neist maapirnidest aga lihtsalt see oleks üks väga hea alternatiiv sööt.Kuna ma nagu hobi korras söödan,et siis nagu pildistamise eesmärgil ;)
http://album.ee/album/260571/50172349
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas jorr »

Maapirn jah,räägiks ühest selletalve tähelepanekust.Panin maha(nagu kartul) söödakoha lähedale ülemöödunud aasta kevadel seda taime õige palju ja just selleks,et näha,kuidas metssiga teda vastu võtab.Need mugulad,mis olid päris söödakoha juures(maa sees) võeti metssigade poolt kohe ära aga samas umbes 20m eemal asuvad jäid alles ja kasvasid kõvasti suureks.Läksid õitsele ja siga neid ei puutunud.Kellegi soovituse järgi niitsin pealsed maha ja panin sigade söögi hulka,ning sealt nad kadusid kohe(võis ka kits käia jaol).Nüüd kevadel,kui lumeraasuke kadus,sonkisid metssead söödakoha ümbruse ikka korralikult läbi aga topinamburi istandik jäid sellest sonkimisest välja(ehk juhus).Samas olen neile ka talvel maapirni mugulaid söödakohale puistanud ja ei saa ütelda,et nad maitset suhu ei saanud.Huvitav ehk see,et üks siga oli just maapirni koha juures tuhninud kuid mugulaid välja ei puistanud!Nii-et,mõtle nüüd ise,kuidas tegutsed?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas lant »

Olen kasvatanud seda pirni ja põhiline on see, et see 1 maha pandudud mugul ajab sügiseks hulga neid uusi punne juurde ja kõik suured.Kui nüüd need koristamata jätta ja ületalve mullas hoida, siis tuleb sinna hulgaliselt ainult pisikesi pabulaid alla.Iga kevad tuleb üksikud mugulad panna mulda siis tuleb sinna suuri mugulaid.
Sigade lemmik maiuspala.Olen torganud neid komposti hunnikusse seal kasvavad jõudsalt.
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas castor »

Kust saab seda seemet hankida?
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas jorr »

Kui Tartu kandis liigud,siis võta minuga ühendust,mõnikümment mugulat ikka saad.
noorus on ilus aeg
siiakala
Postitusi: 2
Liitunud: L Jaan 19, 2008 9:58 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas siiakala »

Tõepoolast. Kuidas see neile maitsema panna? Soodaplatsilt lüüakse see kärsaga kõrvale. Metsa alla sai kasvama pandud. Kõrvalt songitakse sealt mitte. Ja kui sead mul eelmine suvi kartulis käisid toimis maapirn nagu peletusvahend. Need kohad kus kartulite vahel maapirni kasvas jäid puutumata. Ümberringi keerati segamini. PS! ei ole mina veel ihusilmaga näinud meest kes ütleks et sead maapirni söövad. Kõik kellet olen küsinud vastavad et ei taha nad seda mitte.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas honkomees »

siiakala kirjutas:... PS! ei ole mina veel ihusilmaga näinud meest kes ütleks et sead maapirni söövad. Kõik kellet olen küsinud vastavad et ei taha nad seda mitte.

mul on ühte kohta maha pandud, põllule kasvanud kuuske vahele ja segi on see maa pööratud, kas maapirni või muude seal kasvavate juurikate pärast, ei tea. Aga enamus maapirni on oma kasvamise lõpetanud, ju nad ikka ära söödi ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas Siili »

Kasvatasin maapirni umbes kuus aastat.Pealseid tarbisid usinasti hirved ja kitsed,ka juhuslikult põdrad.Varred olid nii mehe pikkused.Kui vars välja tõmmati ,tarbiti ära ka mugul.Erilist tõmmet mugulad ei omand ,ometi oli kõrval sigade sööda plats.Siiski igal aastal,sõltumata aasta ajast,laastati neid paaripäevase vahega.Sööda plats sai maha jäetud.Möödunud aastal käisin otsimas,midagi ei olnud enam,ilmselt seoses heina niitmisega.Minuarust ei oma maapirn vähemalt sigade toidulaual mingit tähtsust,Muide, umbes 10% mugulaist kraapisid välja hirved.
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: Maapirn

Postitus Postitas KeegiVeel »

Taime maapealsel osal pidavat olema suur suhkrusisaldus, vast sellepärast närilised seda armastavadki. Mina olen kuulnud juttu, et maapirn pidavatki ise kaduma... Põhjus olevat selles, et juured toodavad mingit ainet, ning kui taime ümber ei istutata, siis see lihtsalt kaob ca 10 aastaga (õigemini see 10 on lagi). Endal söödal suhteliselt puutumata (mugulad), aga oleneb loomast. Mõni siga on maitse suhu saanud, siis on plats hoobilt puhas - üks kult käis ja noppis kohe peale mahapanemist kõik üles... Aga Edu katsetamisel!
Austage ka teisi jahimehi!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas hundikütt »

Minu tähelepanekute järgi süüakse maapirni küll, aga et eriline maius oleks ,pole küll aru saanud.Üles pööratakse ja ära süüakse ikka siis ,kui söötja on laisk olnud ja vili on otsa saanud.Ise pole viimasel ajal enam maha pannud aga otsa ka päris saanud pole,kuna paljuneb suht hästi.
AarneViikholm
Postitusi: 29
Liitunud: T Nov 26, 2013 6:45 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas AarneViikholm »

Äratan vana teema üles.
Kes pakub mugulaid maha istutamiseks. Soovitavalt Harjummalt, Raplamaalt ehk Tallinna lähiümbrus. Nõus ise järele tulema.
Eesmärk metsa põllu serva maha panna ca 100 m2.
Aarne
5040891
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Maapirn

Postitus Postitas andrus »

Siin sama lugu.....oleks kah huvitatud.Asukoht pole oluline.
58514528 ja ps.
jahismurf
Vasta