kasetriibik

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

kasetriibik

Postitus Postitas Metslane »

Kui palju foorumlasi loeb artiklit uue kaitsekava saanud KASETRIIBIKUST. Kui tõesti pole midagi kirjutada, siis tehke ajakiri 6 lk lühem. Mingit kvaliteeti võiks ikka hoida- see pidi olema ju jahiajakiri.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas unt »

Metslane kirjutas:Kui palju foorumlasi loeb artiklit uue kaitsekava saanud KASETRIIBIKUST. Kui tõesti pole midagi kirjutada, siis tehke ajakiri 6 lk lühem. Mingit kvaliteeti võiks ikka hoida- see pidi olema ju jahiajakiri.

Miks Sul jahiajakirjast ja jahipidamisest nii kitsas pilt on? Ega jahimees ei pea ju olema isik, kes suudab vaid jahiulukile igast asendist kindlasse kohta augu tekitada?! Natuke võiks ka ümbritseva vastu huvi tunda ja teada, keda nähakse ja kes ümbritsevas veel "tegijad" on. Ka väljaspool jahiulukite loetelu. Muidugi, peab tõdema, et ega jahimeheks hakkamisel sellisele suunale eriti tähelepanu ei pöörata. Seda enam võiks ja peaks selliseid teadmisi omandada juba jahimeheks oleku käigus. Seega, minu meelest, täitsa huvitav lugemine ja igati silmaringi laiendav.
Tegelikult võiks ka see teema olla "Mida arvad viimasest numbrist?" all!
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas Ain Aavik »

Paljud seda võibolla ei teagi, et hiirtel on suurem seos nii jahinduse, kui loodusega üldse, kui arvatakse. See on aga omaette teema, millest kahjuks ei räägita peaaegu üldse.
Mõeldakse, et näriline ja parasiit, kellele seda veel tarvis on ..
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas sammal.habe »

samas meenub mitte väga ammune aeg, kui "silmaringi avardamise" huvides olid Eesti Jahimehes pikad lood eksootilistest loomadest ja loomapiltidega postmarkide tutvustused.
EJ-s avaldatud jahimaade piirikirjeldusi mäletate? ku*at seda teab, kas ja kes neid luges...

võrreldes tolle ajaga on ikka tubli sammukene edasi astutud. samas võib alati öelda, et kirjutage ise EJ veergudel sest, mis hingel kripeldab. siin foorumis kõvad kirjamehed ju kõik :)
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas Metslane »

Silmaringi arendamiseks ei pea kasetriibiku artikkel olema 6 lk- tõenäoliselt kogu ajakirja pikim lugu.
Ma mõtlesin ka selle üle, et jahiulukite nimekiri on Eestis ikkagi piiratud-7 suurulukit, 11 väikeulukit ja 36 jahilindu. Sellest hoolimata ei ole mul metskitse kohta artikli lugemine iga 2 aasta tagant mingi probleem. Samas on meil naabritel jahiulukeid, keda meil ei ole ja kelle kohta võiks samuti kirjutada. Või samas meeldis mulle väga see tava, kui naabrite jahiajakirjadest oli tehtud paar tõlkelugu. Jahiajakiri ei ole ammugi ainult loomadest, naabrite METSÄSTÄJÄ on pidevalt uute jahirelvade võrdlused, analüüsid, mida meil Kaupo ka mõnikord teeb, kuid pigem erand. Jään ikkagi seisukohale, et 6 lk kasetriibikut on nonsens.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas sokk »

Suurulukeid on nüüd 8. Hallhüljes lisandus juurde.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas linnukütt »

Metslane kostis "Mingit kvaliteeti võiks ikka hoida- see pidi olema ju jahiajakiri."
No mida siia vastuseks kosta, võib olla ehk niipalju, et ajakirja kaanele on kirjutatud: Eesti Jahimees jahindus- ja loodusajakiri. Seega siis vähemalt kolm aastat juba mitte enam puhas jahiajakiri. Lisaks arvas Kalle Palling repliigi korras ajakirjast nõnda, tsiteerin: "Kahjuks on ajakiri Eesti Jahimees jäänud pisut kitsa ringi ajakirjaks jahimehelt jahimehele" (EJ nr 1/2015 lk 51). Riigikogulast ja tema arvamust tuleb austada, eriti kui ta on peavooluerakonnast.
Kasetriibik e mittejahinduslik liik võttis kogu mahust 6,5 %, üljäänud liigid, mida kajastati seekordses numbris, olid jahinduslikud ja võtsid mahust 25%. Kaitstavaid liike võiks jahimehed ikkagi natuke tunda, olgu tegemist või hiirelaadse loomaga. Eh, elu ei seisne ainult söödavate elukate jahtimises vaid elust saab mõnu tunda ka söödamatuid loomi vahtides.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas Beretta »

linnukütt kirjutas: Riigikogulast ja tema arvamust tuleb austada, eriti kui ta on peavooluerakonnast.

Linnukütt, ma tõesti tahaks loota, et mõtlesid seda ikka "tõsiselt".
Grumpy old man
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas linnukütt »

Berettale. Pihtas, põhjas. Polegi rohkem vaja selgitada. Nii see jah on. Selles osas oleme ilmselt ühel meelel.
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas aadu kadakas »

Kas linnukütt arvad, et kehval ajal kasetriibik ei kõlba süüa või? :D
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas linnukütt »

"Küll ta kõlbab kui partei käseb" Oli kord sihuke mõttetera käibel.
Kasutaja avatar
Kolbakütt
Postitusi: 90
Liitunud: L Okt 30, 2010 4:23 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas Kolbakütt »

Selline kohtumine siis ...
Manused
P1011474.JPG
Joosepk
Postitusi: 22
Liitunud: E Aug 24, 2015 2:43 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas Joosepk »

Metslane kirjutas:Kui palju foorumlasi loeb artiklit uue kaitsekava saanud KASETRIIBIKUST. Kui tõesti pole midagi kirjutada, siis tehke ajakiri 6 lk lühem. Mingit kvaliteeti võiks ikka hoida- see pidi olema ju jahiajakiri.


Kahe käega poolt, juba ammu on arusaamatu mulle mis moodustis see EJ- ajakiri on. Pool väljaandest Jahti-Jagt reklaamid, mingite tundmatute looma, -linnu- ja taimeliikide tutvustused, jahimeeste suvepäevade kokkuvõtted ja tagatipuks jahimeeste surmakuultused ja nn järelhüüded.
Tekib küsimus- Miks?
Vb oleks aeg tellimine tasuliseks teha (lisaks reklaamile) ja kasvõi "päris" Jahiajakirjadest asjakohaseid artikleid refereerida?
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas Beretta »

Meie ajakiri koos JahtiJagt reklaamiga on teinud ära tänuväärse töö-valdav osa ei käi jahil enam suvalistes "kaltsudes". Ja kes jahtijagt-i ära proovinud võib edasi minna näiteks Cabelas või Frankonia valiku juurde.
Grumpy old man
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: kasetriibik

Postitus Postitas rixa »

Olen lapanud neid Soome, Rootsi, Saksa ja Briti "päris" ajakirju. Minu hinnangul on seal kordades rohkem miskit suvalist pahna ja reklaami. Tõesti, harva leiab sealt loodusteemalisi artikleid ja paljud jahiteemalised artiklid on väga huvitavad, sest teemaks on reaalne jahipidamine. Meil kipub tihti kõige jahiteemalisem artikkel olema mõni uso statistiline artikkel. Aga miks see nii on, tuleb ikka peeglisse samuti vaadata.
Vasta