Mida arvad viimasest numbrist?

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No ma ei tea ,lugege reklaami lehedküljed kokku :M .... varsti nagu mõni saasta kataloog :wink:
Ma ei tea kas mu mõtlemine on tõesti rikutud,või on euroopas tõesti sedavõrd erinev jahikultuur, või eetika ,või kuidas seda nimetada :?: Mõtlen nimelt seda verejälje koerajuhi varustust,ma küll ei kujuta ette ,et eestis keegi enda püssile täägi otsa paneb ,olgu ta siis mis olukorras tahes :!: Mis teie arvate ja mis ütleb meie seadus sellise asja kohta :?:
Kivi kotti!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

mida arvate viimaest numbrist

Postitus Postitas jorr »

Kui läbi lehitsesin, mõtlesin ,et oleks ta tellitud, siis lõpetaksin tellimise ära aga kuna sunniviisil tuleb, siis...märkilaskmiseks natuke väiksevõitu teine.Aga 100m peal tasub proovida, kui hea optika on.Ehk ongi selleks mõeldud, et jahimehed vaesevõitu rahvas, las harjutavad laskmist, märklehti nagunii osta ei raadsi.Muud kasulikku temast viimasel ajal nagu pole, paber nati kõvavõitu ja asjale minekuks ka ei sobi.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

On selle reklaamiga mille müügimehed sisse panevad kuidas on, aga eriliselt nõme oli eelmises jahimehes Lillemäe kiidulaul "lastekodu vormile".
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Mida arvad viimasest numbrist

Postitus Postitas jorr »

Vaevalt Lillemäegi seda ilma reklaamirahata tegi.Endal plaan minna Liivi juurte ehk saab katkestada seda pahna vägisi kojutoomist.Ühe kahe vajaliku joru pärast seda paberilasu nagu paljuvõitu.
noorus on ilus aeg
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Ajakiri

Postitus Postitas ozz »

Selline naljakas tunne oli viimast ajakirja numbrit sirvides!? Lehitsed ja tuleb tunne nagu eesti oma jahti pole olemas!? Üldine statistiline mula käib läbi.
Millised jahimehed käisid euroopas õppereisil? Ma tean, et eestis on 12 tuhat jahimeest ja mind näe pole sinna kutsutud...? Ma loodan, et margikogujast jahimehed saavad omavahel ka niisama suhelda! Aga kus on meie oma EESTI JAHT!? Ma mõtlen tõelist - jutud meie jahist ja õpetused nii noortele kui ka juba vanematele olijatele, tähelepanekud loomade käitumisest erinevates olukordades, sellised huvitavad jahimeestele mõeldud kaasahaaravad nupukesed!? Aga mida ma näen? Ei idane, ei mädane, mingit tõsist kuid samas ka õpetlikku ehk novaatorlikku, kuigi see on halb sõna, see n.n ajakiri ei sisalda. Kahjuks on ka nii, et me võime siin kiruda ja targutada aga nende hommikumaa tarkadeni kes seda üllitist välja annavad -vaevalt , et see midagi muudab.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Ajakiri

Postitus Postitas Eik »

ozz kirjutas: Aga kus on meie oma EESTI JAHT!? Ma mõtlen tõelist - jutud meie jahist ja õpetused nii noortele kui ka juba vanematele olijatele, tähelepanekud loomade käitumisest erinevates olukordades, sellised huvitavad jahimeestele mõeldud kaasahaaravad nupukesed!? Aga mida ma näen?. Kahjuks on ka nii, et me võime siin kiruda ja targutada aga nende hommikumaa tarkadeni kes seda üllitist välja annavad -vaevalt , et see midagi muudab.


Loomulikult pole vaja enam pingutada, peaasi on ajakirja elus hoida see ju sulakuld mis tegijate taskusse voolab, enam pole vaja pingutada, et ostja seda omale putkast ihaldaks, iga nurga alt kinni makstud ja 1/4 ajakirjast reklaamiks müüdud veel boonusena sinna otsa. Nii, et muutkui kidratsegu. :?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Loeksin ka meelsamini selliseid omamaiseid üllitisi ,nagu näiteks "Hommikune suudlus" (vist oli Bighornet),kui seda kuidas Lillemäe jahisõber püssil tääk otsas haavatud loomi jälitab :wink:
Kivi kotti!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Ajakiri

Postitus Postitas ozz »

Huvitav kas seda ajakirja kuidagi boikoteerida ei saa!?Võtaks siin foorumisolevad normaalsed härrasmehed kokku ja teeks väikse "metsseatembu"? Susiks kuidagi, et ei taha jne...? Puht sportlikust huvist, vaataks mis juhtub, kui kaugele lastakse?!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nu, reklaamide teemal on nii, et see oli ajakirja sirvides esimene mõte... kurjam küll... on alles reklaami. Paar lugu oli siiski sees kah (nagu siin juba mainitud :D), mida isegi lugesin ja huvitav oli. Jube niru ikkagi, arvestades, et sügisjahi teema hakkab lõpule jõudma ja taliteema veel ees. Välismaisetest lugudest tegelikult see Tulejumala jälgedes üsna tore üllitis. Ristsõna teemal ka muutused. Rebasevaktsiini teemal on tore, et ka pikk püss auhinnaks välja pandud, kindlasti hea sellest jahimehi teavitada (isegi kadedaks tegi, et omal pole võimalus selle nimel pingutada).
Tasuta lõunaid pole olemas ja keegi selle kinni ju maksab, aga kas 1/4 mahust reklaami on just see, mida jahiajakirjast ootan, või olen valmis maksma antud summa ise, ilma reklaamita, siis... päris boikotima asja ei hakkaks (märki laskmiseks 100 m pole see nii väike midagi) miskit juhtub seal sees ikka olema (no, nagu üllatusena juhtus seda olema topeltnumber).
Ise ikka mõlgutan, et äkki peaks kunagi midagi kirjutama, aga siia saab ju ka kirjutada, ja tegelikult on foorumist ikka päris palju huvitavat lugeda, nii et kirjutan ja loen siit, on kah tore. Järgmine kord kui nt jahifoorumlaste kokkutulekut teha, siis võiks proovida seda ka seal kajastada... või mõni muu analoogne juhtum. Selliseid asju kodumaalt loen ise ka huviga (jällegi, põhiliselt siit ja natukene sealt). Ja siis, kui kõik ausalt ära rääkida, olen saatnud Ülole 3 kirja (ühes uurisingi, et miks retseptid imporditakse, saaks äkki oma jõududega miski põneva retsepti kirja, teeks või foorumis igakuise retseptide teemal ülespaneku ja hääletamise, pilt kah jms ja siis lemmik sinna. Vast saaks hakkama. Teistes kirjades olen saatnud ristsõnade vastuseid ja uurinud, et kuidas see asi ikka käib ja kas mu vastus arvesse läheb jne. Vastuseid ootan kirjadele siiani, mis sest, et esimesest juba suht pool aastat möödas). Tundub, et reklaami teemal on lehepind nii kinni, et igasugused lood ei mahu ära ja sakslastega on kokkulepe, et teatud % nende üllitistest topitakse meie lehte. Lisaks maksu ja telliks eestlastele selle ka veel tasuta koju kätte, mõelge kui tore siis veel jahi kõrvalt zermansite keelt veerida.
Aga võiks ju tulistada mingi asja prooviks, kasvõi kastlõksudega püüdmise teema. Fox-l ju kogemusi, ise Kakukesega sel teemal askeldanud (no, mina kiibitsen ja kiidan takka :D), nii mõnelgi mehel veel miskit kavalat. Äkki paneks pead kokku ja looks miskit toredat, õpetusei, kogemusi, pilte, ja saadaks ära. Kui keegi asjast huvitatud, siis võiks teema üles võtta ja nädalaga asja ette võtta. Ise võtaks küll vaevaks lugu kokku kirjutada, osalistega läbi arutada veel, fotoka laenata jms. Kui aga 3-4 meest põhjalikumalt teemal pajataksid, või kirja kirjutaks... hmm... teen hoopis uue postituse sel teemal, et ideeartiklid EJ-sse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Ega enne asi ei parane kui asjalikum ajakiri kõrvale konkurendiks tuleb. :lol:
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Huvitav, kas ajakirja tegijad mõnda põhjamaade sarnast ajakirja on näinud. Kui ise midagi ei suuda valmismõelda tõlkigu kasvõi sealt. Reklaamitakse selle pärast, et toimib, kui paljud kannavad Jahti-Jakt riideid ?
Jutt mehest, kes kavatseb täägiga haavatud looma rünnakuid tõrjuma hakkata, tõi küll natuke hirmu naha vahele. Ajakiri kutsub üles seadust rikkuma? Märk Eesti jahikultuurist?
Statistika, seda läheb ikka vaja.
Loodame mõne konkurendi tekkele, ehk muutub midagi.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mul aasta kaheksakuune inimene vaatab hea meelega sealt ajakirjast pilte :)
Lugeda pole sealt suurt midagi.
Hundist toakoera ei saa.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Mis seals enam, seesamune foorum on minuarust oluliselt informatiivsem ja parem materjal kui see ajakiri. Seda enam et kui eestis ca 12 tuhat jahimeest ja siin foorumis registreerunuid 1000 siis täitsa kõva % siin koos juba :)
Kasutaja avatar
mõmmy
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 05, 2005 11:00 pm

Postitus Postitas mõmmy »

tõesti seal n palju reklaame !
ja natukene lugemist kah aga ikkagi nagu suur saastahunnik :roll:
Pilt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

No ega see ajakiri nüüd nii üdini saast ka ei ole.Kui kümmekond meest nii arvavad,siis ega see ei kajasta kõigi foorumlaste arvamust.Muuseas,vaevalt see 1000 liitunut kõik jahimehed on(võib-olla pooled või tsipa rohkem).Täägi jutt:Ma usun,et enamusel meestest on olnud juhust,kus looma piinad tuleb lõpetada noaga.Kui hr.Horst Müller tunneb ennast täägistatud püssiga kindlamalt,las siis olla.Reklaam:See on ju kõik suunatud eranditult jahimeestele(EJ-s ei ole ma kordagi näinud Pampersi või Alldays`i reklaami).Ilma reklaamita sureks ajakiri kohe kindlasti välja ja siis oleks kisa palju,miks jahimeestel pole oma väljaannet.Selge värk,et paremini annab alati teha.Kui me ise saadaksime artikleid,mis on väärt avaldamist ka teiste arvates,küll siis oleks ka Eesti jahindus rohkem kajastatud.
Vasta