Saksa wärk

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

Siin on olnud nüüd igasugu arvamusi, alates pisut toetavatest kuni hukutavateni välja. Aga naistele pintsak ja seelik :D ?
Nuta oma deerülikonna pärast või silmad peast välja :)
Ju see riietuse asi ikka paremuse poole ka läheb, inimeste elatustase tõuseb ja oma miljoneid hakatakse paigutama ntx saksa-ülikondadesse, mis on kuldbrokaatniidiga ehitud. Pole lugu, täitsa normaalne. Kuni pole raha, mida saksa-ülikonda paigutada ei maksa ka halada. Olgem siis seni matsid ja katsid edasi. Mina igatahes olen!
Viimati muutis Kristi, R Juun 02, 2006 2:54 pm, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

intu kirjutas:
Mart kirjutas:Isiklikult paneks parema meelega mulgi kuuest tuletatud
jahikuue selga,kui saksi pintsaku,kes mu vaarisale piltlikult öeldes nuuti
andis.


Ei saa mitte mitte-nõustuda.


Ja ega ei peagi ning mõtegi jäi mul pisut poolikuks. Kui nüüd natuke oma mõttesähvatust edasi arendada, siis maakonniti võiks jahikuued või rõivaelemendid erineda. Tore ju, kui satud mingile koosviibimisele ja seal eemalt juba selge, kus kandist mees pärit ja kui pole selge, siis kohe teema millest vestlust alustada. Ja seesugust lähenemist jahirõivastele pole vist euroopas ka kusagil (kuigi ei ole täpselt kursis), olekski siis nagu oma Eesti Wärk.
Et asi natuke arusaadavam oleks, siis ei mõtle asja üldse sedasi, et pikk-kuues mööda metsi lippaksin, vaid et rahvariietelt oleks jahikuub mingeid iseloomulikke elemente saanud.Sellisel kujul oleks ikka oma ja hää.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Mart, kas see peaks siis päritolu või jahiseltsi asukoha järgi käima ? :)
Ma peaks ka siis mulgite kuue selga ajama, segadust kui palju ...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ja mis ma siis tegema peaks: pool kuube mulgi ja teine pool virumaa oma; kuid kas üks külg ja teine külg või kõht ja selg? :M , või hoopis olema :L ning panema selga euro ülikonna?
ikka lõbusalt
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

gunnar kirjutas:Mart, kas see peaks siis päritolu või jahiseltsi asukoha järgi käima ? :)
Ja veel öeldu:
Ma peaks ka siis mulgite kuue selga ajama, segadust kui palju ...

Ja veel Mardilt:
Tore ju, kui satud mingile koosviibimisele ja seal eemalt juba selge, kus kandist mees pärit ja kui pole selge, siis kohe teema millest vestlust alustada

Noh!? ...ja kui nahka võttes palavaks läheb, kuue seljast viskad ...ja pärast juhuslikult oksa otsa unustad, tuleb Mart ja ütleb näiteks: "näed`sa, KOHVILÄHKRID ka käe valgeks teinud siin!". :lol:

Aga teisalt, kui kord Karl Marx strasse jahipoest pardivilet ostma läksin, siis esialgu peale daamidele mõeldud 2000 euroste jahikostüümide ja 40-100 eur lipsude ninna midagi ei karanudki! Valida sai loomulikult siis ka hr. enda jaoks vastava ülikonna, mis daami omaga harmoneeruks!
Oma pardivile (Ente- tuut-tuut) leidsin ma kätte siiski, minnes mööda kitsast trepikest teisele korrusele (asjalik valik), aga see ja edaspidine on juba teisejärguline.

Meil Küti äris on miskipärast vastupidi, nii kohe, et sellest teisest korrusest, riiete ja muu osakonnast, sain ma teada alles aastaid peale esimest külastust juhuslikult :roll:
No loomulikult on padrunid esmatähtsad, meil on rabad, sood ja kasvab metsas võsagi. Seal maal võib "metsa" minna vaid ülikonda tuulutama, sest ega koid naturaalset kallist villast hambaga proovimata jäta!

Aga kui siiski!? Rebusk! ...või kokkutulekule minnes, prouaga..kel samas šnitis seelik, või mehega või isaga, kel samas šnitis ülikond :wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See minu uitamine oli mõeldud rohkem selle piduliku jahirõiva kandmisele, metsas käiks ikka nii nagu praegu ja selles osas mind nagu ei paranda, mats nagu ma olen ja kuda seal need sõnad edasi läksid, ei viitsi ülesse otsi.
Meil natuke teine traditsioon kah, kui sakstel.Nimelt peetakse ühisjahti ühiselt algusest lõpuni, mitte sakste moodi, kus saks vajutab ainult päästikule ja mis edasi saab, see teda ei huvita, näen siin veidike eetilisi puudujääke, kas tasub ikka seda saksi asja nii väga kummardada, Brüsseli poole koogutamist niigi liiga palju.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

also, was weiter oder Wohin?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Rebusk kirjutas:Siin on olnud nüüd igasugu arvamusi, alates pisut toetavatest kuni hukutavateni välja. Aga naistele pintsak ja seelik :D ?
Nuta oma deerülikonna pärast või silmad peast välja :)
Ju see riietuse asi ikka paremuse poole ka läheb, inimeste elatustase tõuseb ja oma miljoneid hakatakse paigutama ntx saksa-ülikondadesse, mis on kuldbrokaatniidiga ehitud. Pole lugu, täitsa normaalne. Kuni pole raha, mida saksa-ülikonda paigutada ei maksa ka halada. Olgem siis seni matsid ja katsid edasi. Mina igatahes olen!


Ütlen: kui tahad elust ja jahist, iseendast, koertest ja meestest, rääkimata relvadest, hobustest ja veel millestki, mis võiks tundeelust rääkida siis
arvan, et oled õige .
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Hr. Võrno jutt on hea ja sobilik oma firma reklaamiks. Aga samas oleks väga hea, kui jahimeestel oleks oma pidulik vorm. Sümboolika ja embleemid on ammust ajast olemas. Nüüd oleks vaja veel piduliku vormi värv ja lõige kokkuleppida. Oleks ju päris tore, kui jahimeeste kokkutulekul mehed ühtses vormis oleks, varrukal oma maakonna või jahiseltsi sümboolika. Vorm liidab inimesi. Metsas käimise riietus võiks ikka vaba olla, aga pidulik ühinevorm oleks päris häää :roll:
See, kes tapab, pole veel jahimees
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Neid pidulikke sündmusi on üks või kaks aastas ja selle jaoks valdav osa jahimehi omale ülikonda ei lase õmmelda. Suhteliselt kulukas ikkagi
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

saksa wärk

Postitus Postitas jorr »

Et siis nagu pioneerid, kõik ühtmoodi riides ja rätid kaelas?Muidugi, midagi jahiteemalist võiks pidulike riiete juures olla ja maakonniti erineda aga peavad siis just vormid olema.Kardan, et paljudele vormiriie ei istu ja kuna jaht isegi kallis lõbu, teeb vorm selle veel kulukamaks.
Muide, kui Tartu mehed kokkutulekut korraldasid, oli jutuks ka Piirissaare.Ja kui nüüd laigulise riidega relvastatud rahvas oleks sinna kogunenud ja paugutama hakkanud siis kindlasti oleks ka idanaaber reageerinud ja valvsust näidanud.Ja kui mingis vormis veel kõik see rahvas,see nagu sõjavägi juba.Jäägu ikka sakstele sakste komme ja meil kindlasti kõiki jahimehi ikka vormi kandma ei aja.Ega sakstelgi kõigil ühtne jahivorm vanasti olnud ja vaevalt praegugi on, ja piduliku riide juures saab jahiteemat ka ilma vormita rõhutada.Arvan, et härra Võrnogi tahtis toonitada just kauneid jahiriideid mida saksad kannavad, mitte meid vormi panna ja eks omafirma reklaam ikka ka.
noorus on ilus aeg
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Paar lauset jah häiris, aga minu meelest oli Võrnol täitsa mõistli jutt. Säänse ülikonna hangiks omalegi, kui raha oleks. Mis sest et ainult korra, heal juhul kaks, aastas selga tõmbaks ja ülejäänud aja "laigulistes" käiks.
Aga asi mis mulle palju nalja tegi, oli herr Võrno kaabu pildi peal. Sellega oli ta küll ämbrisse astunud. Sellise ülikonna juurde kantakse kitsa äärega vilt (roheline sel juhul) või veluurkaabut, mitte mingit austraalia lambakarjuse lätut :D
Vasta