"Eesti jahimees" November 2007

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

"Eesti jahimees" November 2007

Postitus Postitas Metslane »

Kuigi foorumis toimus aktiivne arutelu metskitse ajujahi lubamise kohta juba enne seaduse jõustumist, siis nüüd toimub see aktiivselt ka EJ. Pooldan ise samuti ajujahi lubamist metskitsele ja nõustun 100% Peep Männili arvamusega 11. numbris ilmunud artiklis.
Hämmastama aga pani tekst artikli all: "MÄRKUS TOIMETUSELT", milles on üsna otseselt öeldud, et Eesti Jahimeeste Seltsi ja ajakirja Eesti Jahimees kohta KRIITIKA EI OLE LUBATUD ja edaspidi selliseid artikleid ei avaldata.
Samas Tiit Randla arvamusega ei saa olla kuidagi nõus:
1. metskitse ajujaht ei olegi mõeldud "arvukuse jõuliseks allasurumiseks", vaid jahi lubamine kahjustuskohtadesse e. metsa.
2. kuusekultuuride kahjustamist saab vähendada ainult omanik- tarade ja repelentidega. Kommentaare ei vaja!
Aim small, miss small!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Seoses EJ pideva reklaamirohkuse ja sisuvaesusega kerkis minu pisikeses peakeses küsimus: kas pole nii, et Keskkonnainvesteeringute Keskus maksab praegu kinni suure osa (kui mitte kõik) EJ-s avaldatavast reklaamist ? Tosinaklubi "kuulutuse lehekülje" tasuta avaldamise kohta oli novembrikuu EJ-s juba avalik märge olemas - kui see ei ole Topauto varjatud reklaam kommertsteksti kujul, siis olen mina Jõuluvana. Huvitav oleks teada, kas ülejäänud reklaamiküljed avaldatakse turuhinnale vastava hinna eest või odavamalt ning kas reklaamirahad jõuavad OÜ Eesti Jahimees kontodele või kuskile mujale. Samas - KIK toetab Eesti Jahimehe väljaandmisel justnimelt EJS-i (aastal 2007. toetuse suurus 2 298 144 krooni), reklaamirahad lähevad aga OÜ-le Eesti Jahimees, mille ainuosanikuks EJS küll on.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Pasatõve kohapealt tõmbas R.Hanson endale suht vee peale. Tsiteerin - "Aga nüüd pole ma aastaid määrdunud peegliga looma näinud". Pole muud soovitada, et käigu pärast viimase filmi tegemist metsas ja vaadaku olukorda. 4st pasatõbisest loomast, keda ma sel aastal näinud olen, lasin ära 2. Kuuldusi pasatõvest liigub päris palju. Nojah, tõsi ta muidugi on, et 30-40seid karjasid näeb ainult piirkonniti, aga kui Rein tahab selliseid karjasid näha, võtku ühendust, ma võin juhatada mõnda kohta, kus sellist pilti vaadelda saab.

Ja mulle meeldis tegelikult see võrdlus - sakslased ja nende trofeekultuur, millest nii hirmsasti kinni hakatakse vs rootslased ja nende populatsioonipõhine majandamine. E siis, kus kohas leidub suurimate servedega isendeid. Äkki saab siit väita, et tegelikkuses pärsivad sellised sarvedega isendite laskjad hoopis ilusate trofeesokkude olemasolu ja kujunemist.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See millele sa BM viitad,on minu,meelest toimetuse selge seisukoht- kiida aga nende tegevust takka ja sinu kirjutised saavad avaldatud! Kui peaksid aga miskit kriitikat tahtma nende aadressil teha siis on see "mustapesu pesemine" ja avalikustamisele ei kuulu! Ja kui miskit muud pole avaldada ,siis pole miski probleem 10 lk piirikirjeldusi kirja panna ja vanahärra Stekelbergi raamatu ümberkirjutamine peab ka kindlalt sisse mahtuma ! Oma eestis nagu midagi erilist ei juhtugi ! Juba relvadega on mitu inimest häda saanud ,kas see ei ületa uudise künnist ja küllap oleks mõnigi huvitav jahilugu ja ilus piltki teistele näidata lugeda,aga neid ei viitsita lihtsalt otsida! Vot nii! :wink:
Kivi kotti!
Viimati muutis Ahto Kattai, T Dets 04, 2007 3:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Minu arust tõmbas Herr Hanson endale päris mitmest kandist vee peale. Ise küsib, et miks ta kitsekarju ei näe, kui neid nii palju on ja samas väidab, et rukist külvatakse palju rohkem kui mõned aastad tagasi. Feen, kas sina suudad meenutada tänavusügisest rukkiorast meie jahimaal? Maailm on palju suurem ja keerulisem kui koduaknast paistab.
Ja lause, et sarvedeta soku laskmine on perversne, ... teinekord ei teeks paha võõrsõnade leksikoni kasutada 8)
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Üleskutse

Postitus Postitas Metslane »

Oleks väga tore näha gallupit, mille Mart võiks korraldada, kus küsimuseks oleks: Kas oled metskitsele ajujahi lubamise poolt või vastu? Saaks vähemalt foorumlaste arvamuse selle kohta teada.
Aim small, miss small!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Metslane, selle saad isegi siin püsti panna. Tee uus teema valikvastustega ja vastused küsimustele tulevad. Mina kiidan ka takka Peebu ja Egoni juttu. Selge ning argumenteeritud jutt, mis põhineb faktidele, mitte emotsioonidele. Eriti tore oli teada saada, et kuivõrd ikkagi jahimees mõjutab kitsepopulatsiooni. See tühine 20% võtab tõesti kukalt sügama. See on resurss, mis lihtsalt jääb kasutamata täna.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ot, ma sain nagu aru et ta just rääkis sellest, kuidas rukkiorast enem pole. Samas, kas nisuoras ei kõlba, mida kitsed usinasti söövad? Rapsi oleks ka nagu kohati.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Rääkis jah, et rukkiorast aastaid polnud ja seepärast kitsed metskultuure söövadki, jutul iseenesest uba sees. Aga siis lisas, et viljahinna tõusu tõttu külvatakse nüüd jälle ja varsti lõpetavad kitsed metsa söömise ära vms. Nisuoras ei kõlba, kas sa pole näinud, kuda kits käib kaarega mööda ja teeb öäkk :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ja kui pasatõves on, siis ka pasandab selle orase peale :lol: :lol:
Igal pool erinevad kultuurid kasvamas (ka malts ja nõges Eestis kultuurtaim olnud :oops: ). Ei ole küll täheldanud, et kitsed oma elupaika kardinaalselt muudaksid vastavalt söödabaasile- kui ikka ühe tema metsatuka ääres on malts ja teises servas oras- siis kindlalt orase peal. Seda aga, et rändaks nüüd kasvõi 10 km oma tavalisest elupaigast teise kohta toituma ei ole täheldanud, kuigi pead anda ei saa.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Pasatõbes kitsedest isegi pilte olemas.
Härr Hansonile(kelle filmid kõik olemas ja vägagi vaadatavad lugupidamine) võin saata ka kui soovib. Laskma ei ole ulatunud-toru neil hetkil olnud liig lühike siis kas 300mm või 420mm ainult. :wink:
Peale selle tundubki, et teadja mees on siin haledalt läinud propakanda ohvriks ja sellega ka endale solki kaela tõmbab.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Nendest artiklitest niipalju, et nii Niittee ja Männili artiklid sisaldasid argumente ja arutelu, aga nii Lillemäe väljaütlemised kui Randla ja Hansoni artiklid piirdusid emotsionaalusega.
Mine metsa!! ;)
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Aju tehes peab arvestama,et tavaliselt tuleb välja esimesena kits ja alles siis tall.Ise lasen esimesena talle ja siis alles kitse aga eks ta igaühe oma teha ole.Ma arvan ka,et aeg nüüd EJS tuurid maha võtta.Kes tahab see teeb aju ja kes ei taha see ei tee.
Vasta