Detsember 2007

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Kasutaja avatar
gustav
Postitusi: 62
Liitunud: R Nov 04, 2005 7:45 pm

Detsember 2007

Postitus Postitas gustav »

detsembrikuu jahimehest saame lugeda et jahitarvete kauplus ,,Küti Äri'' laieneb uuel aastal ka tartusse.Minuarust hea uudis siis ei peagi enam pealinna sõitma.On keegi kuulnud lähemalt et kus täpselt tartus kauplus avatakse :) :) 8)
Jaht on midagi erilist
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Detsember 2007

Postitus Postitas Eraser »

gustav kirjutas:detsembrikuu jahimehest saame lugeda et jahitarvete kauplus ,,Küti Äri'' laieneb uuel aastal ka tartusse.Minuarust hea uudis siis ei peagi enam pealinna sõitma.On keegi kuulnud lähemalt et kus täpselt tartus kauplus avatakse :) :) 8)



Archeri kaupa pidi uuest aastast Viljandis kah müüdama hakkama, Anteras siis, Tartu poe kohta küll ei oska midagi arvata kuhu tulla võiks, tore siiski, et neid tekib!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Schotter on endast ikka väga heal arvamusel kui ta kirjutab,
tsitaat Eesti Jahimehes ilmunud reklaamist: .....kes varustab enamikke Eesti jahi-ja kalastustarvete kauplusi...!?
Tegemist on ju täiestii klienti eksitava väljaütlemisega.
Sama libe ka see Benelli relaam, kus Küti Äri püüab näidata ennast ainumaaletoojana, minu teada toovad Benellit maale veel ka Trapper ja Anome.
Minu arust mitmele firmale toote esindusõiguse andmine väga hea poliitika, hinnad loksuvad paika, mingit tõmblemist ei tohiks toimuda, kes see ikka ilma rahata kaupa jagada tahab. Benelli puhul näiteks hind ju stabiilne igal pool.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Postitus Postitas TiitR »

zakslane kirjutas:Schotter on endast ikka väga heal arvamusel kui ta kirjutab,
tsitaat Eesti Jahimehes ilmunud reklaamist: .....kes varustab enamikke Eesti jahi-ja kalastustarvete kauplusi...!?
Tegemist on ju täiestii klienti eksitava väljaütlemisega.
Sama libe ka see Benelli relaam, kus Küti Äri püüab näidata ennast ainumaaletoojana, minu teada toovad Benellit maale veel ka Trapper ja Anome.
Minu arust mitmele firmale toote esindusõiguse andmine väga hea poliitika, hinnad loksuvad paika, mingit tõmblemist ei tohiks toimuda, kes see ikka ilma rahata kaupa jagada tahab. Benelli puhul näiteks hind ju stabiilne igal pool.
Mina soetasin oma Benelli Argo just Trapperist ja Jaaguga natuke juttu ajades langes ka relva hind, nii et Küti äri väga ainuke maaletooja küll pole :D P.S tegu polnud Trapperi sünnipäevaga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Sain ka täna ajakirja kätte. Ei saa mitte ilma selle kitsejahi teemata.
Lillemäe ei suutnud jälle mind üllatada ja oli vana viisi lahmiv ja emotsionaalne. Näitas oma puudulike teadmisi metsamajandamisest. Mis aga mul kõrvu liigutama pani oli ühe metsamehest jahimehe üleskutse mõlemaid pooli konstrukiivsele arutelule. See oleks tõesti parim, mis hetkel järgneda saaks. Aga unistada ju võib, nagu ka selleks perekonnaks olemisest, millest Jaak kirjutas. :D
Anti Levandi kutsus ülesse jahimehi avaldama arvamust hiljemalt esimene jaanuar 2008, Eesti laskekatse teemal seaduseparanduse ettepaneku tegemiseks. Kuna täna sain ajakirja, siis ülikiirelt soovivad ettepanekuid. Vaadake, et teete siis. Ma ise igaks juhuks ei tee, saan pärast kere peale veel. ;)
Ma ei saanud kohe mitte ja lugesin huvi pärast lehekülgi. Läheb natuke aega veel ja ajakirja Eesti Jahimees võib ümber nimetada Eesti Jahimeeste Hobby Hall või siis Eesti Jahimeeste Anttila või mida iganes. :lol:
21,5 lk reklaami (esi ja tagakaant ei lugenud) 51,5 lk siis kõike muud (kaas aarvatud see, mis EJS majas müügil)
Tegelikult on üle jupi aja ajakiri sisukam. On mida lugeda.
Lõpuks on mul põhjust ka kekutamiseks. Mul vanem poeg võitis noorimate vanuseklassis laste joonistusvõistluse. 8)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:21,5 lk reklaami (esi ja tagakaant ei lugenud) 51,5 lk siis kõike muud (kaas aarvatud see, mis EJS majas müügil)


Mitte kõiki neid asju ei müü mitte EJS, vaid teadagi kelle samas majas paiknev firma. Muideks, see EJS müügilehekülg on juba mitmeid kuid praktiliselt identne ning päris paljut kaupa müügil tegelikkuses ka ei ole.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Üks,mis selles jahimehe riidereklaamis silma jäi,on see,et pakutakse maskeeringuvärvi üleriideid.Maskeering on hea küll aga kus seda kasutada,ühisjahil ju punane vest nullib selle maskeeringu olematuks.Et kui repsi pillitada,siis ehk üksijahti tehes,või jänest?Mõtlen just talvist jahti.Ja palju neid mehi ikka on,kes iga jahi jaoks ise vati ostab?Sügisel,kitse-sokujaht ja hanejaht hiilides,siis seda maskeeringut vaja ,kuid siis lund palju pole ja see kirju vatt ehk asjaks küll.Seepärast arvan,et jahiriidel on kõige tähtsam just see,et tuult,vihma kinni hoiab ja sooja peab ning kerge kanda oleks,maskeringuvärv eriti tähtis pole.Jahimehele võiks olla ka midagi paksemat talviseks pukijahiks ja ka ajuliinil seistes oleks soemat vatti selga vaja.Mõni aasta tagasi,olime talvel kahekümne külmapügalaga ilvesejahil,oli vaikne selge talveilm seista sai umbes tund ja keegi meestest kurtis(ise näost sini-punane),et täiskomblekt JahiJakti on seljas(hingavast pesust kuni pealisriideni) aga külm tahab ära võtta.Pakse vatipükse oleks ka meil võimalik müüa küll.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Jorr, igale asjale on ostja ja nii ka sellele valgele maskeerimisülikonnale. Väga ilus asi tundub igatahes. Igati sobilik rebase jahiks. Mööda põllu ääri väga hea sellega hiilida ja pillitada.
Mis puutub aga traditsioonilistesse vatipükstesse, siis hetke seisuga pole kursis, aga 4-5 aastat tagasi olid nad täitsa jahipoodides saadaval. Omale vist jahipaunast ühed ostetud. Vedelevad niisama kapis, sest ajus müttamiseks on nad liiga kohmakad ja natuke märjema ilmaga on nad kohe ka märjad. Kütiliinil seista või pukis istumiseks aga täitsa head.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Postitus Postitas duma »

Ega Jahtijakt komplekst väga pukis passimiseks mõeldud polegi, sai ise ka see järgi proovitud....külm oli kui pikemalt passisid. Samas sai (mitte jahilkäimiseks) ostetud suusaülikond (kui ei eksi nimetuses), mida kasutasin pukis passimiseks ja tundus igati sobiv olevat, ainuke puudus, et krabiseb liigutades/pukki minnes erinevalt Jahtijakt ülikonnast
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Sain nädal tagasi selle talvise ülikonna kätte.Hiilimisjahiks super. Tuleks vaid lund.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kahjuks pole jah saadaval tänapäevast tõsise külma jahiülikonda. Kui oli paar aastat tagasi olid need üle 30 kraadised külmad, siis sai ikka jahile numbrile minnes selga aetud vene kroonu talvemunder (noh sel nii pükstel kui jopel ärakäiv ühelt poolt kangane, teiselt poolt õhuke vilt), aga raskevõitu raip ja na kohmakas. Samas soe on ta küll. Võiks olla pakkumises ka midagi talveks, et soe ja kerge korraga...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jahti Jagd´l villane ülikond. Kuidas see külmaga oleks?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Jahti Jagd´l villane ülikond. Kuidas see külmaga oleks?

pole peale ilusa ja ümmarguse jutu ta kohta midagist lugenud, millegipärast tundub sisetunde järgi sobivat selliseks kuni viiekraadiseks külmaks. Tõsise asjana, eelarvamuslikult, ei paista. Kujutaks ette, et tuule ja veekindel pealispind ja voodriks midagi sellist, mis kõvema külma jaoks mõeldud magamiskottidel sees on ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kust kohast sa seda -20´ga vett jahis saad. Jutt ju oli, et külma ja soojema aja riided erinevad. Üks asi ei saa kõigeks hea olla.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

No tuulekindel ikka peab olema (see külma puhul kõikse tähtsam) ja märjaks saab siis kui soojate riietega metsas lumiseks saad ja seejärel kiirel kohavahetusel lumiste riietega autosse hüppad. Selge see et ei pea olema sügisilmade riided, vaid ikka sellised korraliku külma riided. Kuni 20 kraadini pole nagu probleemi, tõsiseks läheb ikka alates 25-st ja veel tuulega.
P.S. See vene kroonu talvekomplekt veidi kitsaks mulle jäänd, alla enam ei pane midagi soojemat, seepärast siis ma Jorri muret ka mõistan
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta