Haavatud looma surmamine E-Jahiajakirja näitel.

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Haavatud looma surmamine E-Jahiajakirja näitel.

Postitus Postitas jorr »

Lugesin seda viimast ajakirja"Eesti Jahimees" ja silma jäi see maaslamava haavatud uluki surmamise õpetus noaga.Ei tea mina,kuidas seal saksas need jahikombed täpselt toimuvad,kuid kui sellisel kombel (nagu pilt ajakirjas näitab) keegi haavatud ulukid noaga surmama läheb,siis ikka ka noamehele endale heal juhul aint kiirabi vaja on?Nagu mina olen näinud,siis külili maaslamav haavatud uluk rapsib jalgadega ja mis kõhupoolt ligiminekust nii saab rääkida.Olen kuulnud lugu jahil,et mees lasi põdrapulli.Pull maas ja mees läks juurde nagu vaja,seljapoolt.Liigutas jalaga põtra turjast,põder surnud,mees kõndis ümber pea,et sarvi uurida,sattus põdra kõhu poole esijala ulatusse ja viimase agoonija tõmblusega virutas loom jalaga,jahimehel läksid mõlemad jalaluud.Ajakirjas jutt juures,et õpib surnud uluki peal seda noalugu aga miks siis vale poole pealt?Hiljem jahi käigus tuleb nii välja,et oskab torgata küll aga ei pääse eestpoolt pussiga loomale ligi(vehib paganas jalgadega) ja seljatagant pole õppinud noaga torkama.Tooge jahipiik või pika varrega tääk.Aga ehk on saksas raudjalgadega mehed ja see loomajalaga antav mats ei ole nimetamistväärt,pole valus?Meil elavatest ulukitest ka kitsejalaga saadav looma surmaeelne liigutus ohtlik küll ja seda oma nahal kogenud,hirv,siga ja põder on kindlasti ullemad(pole küll ise kogenud nende jalalööki) aga arvan,et see valus saab olema.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Haavatud looma surmamine E-Jahiajakirja näitel.

Postitus Postitas Eraser »

Seal pildi all on ju kirjas, et järelotsijale on see oskus vajalik ja seda tuleb SURNUD looma peal, mis on ka antud pildil, harjutada!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Haavatud looma surmamine E-Jahiajakirja näitel.

Postitus Postitas jorr »

Surnud looma peal küll,kuid kas selja tagant(õigelt poolt) harjutades ei õpi häkki rohkem ja saab ka(praktikas) metsas kindlasti kasutada,ilma,et ennast ohtu seada.Nii moodi (nagu pildil) võiks harjutada ka siis,kui uluk juba rippu tõmmatud,et kui sügavale jõuab noa suruda ja kas ikka läheb südamesse ja kas nuga terav ja koht õige?Muideks,kas see järelsurmaja on alati täiesti kindel,et uluk,mida surmab on juba hinge heitnud,milleks siis seda nuga veel vaja näidata.Kui aga loomal vähegi eluvaimu sees,siis sellisest kohast nuga näidates on surmaja ise kindlasti ohus.
noorus on ilus aeg
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Haavatud looma surmamine E-Jahiajakirja näitel.

Postitus Postitas aivar00 »

Ju siis sakslastel haavatud ulukid jalgadega ei rapi. Endal praktikast kogemus- 2 aastane kuldipruss-selgroo pauk. Togisin jalaga turja pealt -surnud. Ajasin zigulli ligi, tegin pagasniku luugi lahti- nii kui siga puudutasin hakkasid tagajalad käima nii, et stange alla olev poripõll tahtis hiljem kummihaamrit saada. Ka kitse jalalöögist jalg sinine olnud. Minu arvates see mees, kes haavatud ulukile jalgade poolt ligi läheb on kas üdini loll või siis on tal tõesti proteesid. Loomal süda ju rinnakorvis all ja vöibolla lühemat kasvu mees ei ulata selja tagant põdral südameni- sea puhul ei tohiks see ka 150 cm mehele probleemiks olla. Muidugi võid ka kohe nn. veretustamist selja tagant teha-torgates kaela arterisse, kuid see veidi ohtlikum.
ikka lõbusalt
Vasta