Laskmisalased artiklid

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas Arles »

Plaanin, kui lugejad lubavad, vaikselt laskmisjutu otsad kokku tõmmata. Pange palun veel kirja, mis veel selgitamist vajab ning püüan seletada. Ikka omas võtmes ja mahlas.
Kuna artikli kirjutamiseks aega kuni reedeni, parandusi ja pildiallkirju saan saata ka järgi, siis ootaks huviga. Nii mõnegi senise seletuse juures olen ise puudust tundnud heast kunstnikukäest - vabatahtlikel paluks end üles anda :) - ehk siin ja järgnevates kohtades kasu.

Järgmisena tahaksin lõpuks ometi testimise juurde jõuda - ammune unistus ja lubadus ei tohiks ju ometigi nii kaua venida. Arvatavasti saab seadust relvade testi puhul täita soetuslubade abil, kuid ehk leiame ka lihtsama viisi. Ja loodetavasti on praeguses langusajas rohkem kaupmehi nõus oma vahendeid välja laenama - esimese katse puhul oli vaid üks positiivne ja kiire reaktsioon.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas kakuke »

Arlese viimases artiklis jäi minu jaoks üks väga suur vastuolu kummitama. Esiteks PÜSSI EI TOHI KUNAGI SUUNATA INIMESE POOLE ja siis edasi lugedes selgus, et unustage binokkel koju ja kasutade selle asemel ikka optikat. :VS
Ja veel, kui binoklis pilt enne optikat ära kustub, siis pole mõtet binoklit süüdistada, vaid mõelda, kas samas suurusjärgus ikka on binokli peale investeeritud mis optika pealegi. :M
Ma ise näiteks öises jahis unustan pigem kaugusemõõtja maha, mitte binokli, kuna eriti totter on iga natukese aja tagant autost välja hüpata ja läbi optika vahtida, ega kuskil mõnd looma pole, mida õige nurga alt hiilima asuda ja öösel enivei ei lase kaugemale kui 100m.
looduspilt.ee´s mitte jahiinimesi kunagi sedasi sihitud ka ja võib lugeda, mis viimased sellest arvanud. http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=728
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas tony »

Mul jälle selline häda,et mingil momendil hämaras optikaga enam ei näe aga samal ajal binokliga veel kõik näha. :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas kakuke »

tony kirjutas:Mul jälle selline häda,et mingil momendil hämaras optikaga enam ei näe aga samal ajal binokliga veel kõik näha. :wink:

Mul pigem ka samad sõnad. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas Joosep Käba »

Korralik binokkel näitab sama või parem kui optika. Aga maksab ka krt needsamused 20 kilo ja seda väega tihti välja ei käida.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas tony »

Joosep Käba kirjutas:Korralik binokkel näitab sama või parem kui optika. Aga maksab ka krt needsamused 20 kilo ja seda väega tihti välja ei käida.


Korralik binokkel kindlapeale paremini näitab kui optika.Vaatad ju ikkagi kahe silmaga.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas gunnar »

Joosep Käba kirjutas:Korralik binokkel näitab sama või parem kui optika. Aga maksab ka krt needsamused 20 kilo ja seda väega tihti välja ei käida.


Minu 5000 maksnud Nikoni binokkel näitab täitsa ok kui Swaro Z6 enam ei näita. Binokkel siis 10x45, optika oli 8x suurenduse peal, toru on 50mm.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas kakuke »

gunnar kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:Korralik binokkel näitab sama või parem kui optika. Aga maksab ka krt needsamused 20 kilo ja seda väega tihti välja ei käida.


Minu 5000 maksnud Nikoni binokkel näitab täitsa ok kui Swaro Z6 enam ei näita. Binokkel siis 10x45, optika oli 8x suurenduse peal, toru on 50mm.

Tegelt isegi 42 mitte 45.
Ise oman sama asja, ainult 12x suurendusega ja pole kogenud olukorda, et binoklist ei näe ja optikast kas ise või sõber näeb. http://www.nikonhunting.com/binoculars- ... x42.html#1
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Laskmisalased artiklid

Postitus Postitas Arles »

tegelikult seal edasi-tagasi kirjutamise ja toimetamisega kuidagi esialgses versioonis olnud täiendus selle võrdluse eest kaduma saanud. Ehk esialgu kirjutasin jah, et nende aparaatide puhul, mida mina oman on nii. Ja lõpus oli vihje, et igaüks valib ise, milliseid kahte kasutab.

Aga sorry, olen nõus, et vähe viletsaks ka see koht jäi.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Vasta